oktkaratas

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamlar oyun ve webde gezinmek için kullandığım Lenovo ideapat S14 IWL model laptopum, canlı dersde iken bir anda çöküyor ve mavi ekran geliyor.

Sonrasında açmaya çalıştığımda açılış ekranında lenovo yazısı geliyor ve donuyor, sonrasında güç tuşündan kapatıyorum ve güç tuşuna basıp yeniden açıyorum ancak siyah ekranda kalıyor ve görüntü kesinlikle gelmiyor.

İlk önce basit bir siyah ekran sorunu olduğunu düşündüm ve youtube üzerindeki bütün siyah ekran videolarını izleyerek bilgisayarda basılmadık tuş ve kombinasyon bırakmadım ama yinede siyah ekranda kaldı.

Sonrasında donanım parçalarını söküp deneyeyim dedim, laptop 8 gb 4 gb anakarta gömülü 4 gb soket, soketi söktüm ve bilgisayarın güç tuşuna normal bir şekilde basarak açtım ve bilgisayar normal bir şekilde olması gerektiği gibi açıldı.

Sonrasında eski ram taktım ve yeniden denedim ama yine siyah ekranda kaldı, elimde 0 bir 8 gb ram vardı birde onunla deneyeyim dedim 8gb lik ram i taktım ve yine siyah ekranda kaldı, rami cıkardım ve tekrardan açtım ve normal bir şekilde açıldı.

Çok garip bir durum sanırım laptopun soketi bozuldu yada farklı bir şey ama bir anda olması beni şaşırttı ramların üzerine baktım ve herhangi bir şey göremedim, soketlerde aynı şekilde gayet düzgün, silgiyle sildim yeniden denedim yinede çalışmadı ram i takında siyah ekranda kalıyor bunun nedeni nedir? Orjinal windosw var sürücüleri vs günceldir sanrım bilgisi olan varsa yazarsa cok iyi olur.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri