Sıfırdan Yazılıma Başlayan Birisi Giriş Seviyede Olsa Ne Kadar Sürede Yazılımla Ilgili Iş Bulabilir

mrflex

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Hello, Sıfırdan yazılıma başlayan birisi giriş seviyede olsa ortalama ne kadar sürede olsa yazılımla ilgili iş bulabilir?

shogun

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
422
Freelancer olarak hemen çalışmaya başlayabilir. Bionluk gibi platformlardan iş alıp yapabilir.

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
Hello, Sıfırdan yazılıma başlayan birisi giriş seviyede olsa ortalama ne kadar sürede olsa yazılımla ilgili iş bulabilir?
Nasil bir is aradiginiza bagli. Duzenli calisirsaniz ogrendiginiz seylerle(6ay) bi sirkete girersiniz asgari ucret seviyesinde maksat calisirken oğrenip tecrube edinmek. Bi 6ay da calistiginizi varsayarsak 1 sene sonunda kisisel ilirlemenize bagli olarak suanki parayla 13-15k maas alinir. 2-3 sene is tecrubesi ve sizin bölümunuze gore cok rahat 20-25k alinir. Sinif arkadasim ikea da calisiyor 35k aliyor digeri Istanbul borsasinda 20k. Ben size en alt tabakadan yavas ilerleyerek alinabilecek parayi soyledim. Hizli ogrenip hizli gekistirirseniz kendinizi direk maasi katlarsiniz

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
İlk önce şunu belirtmek isterim kodlama öğrenmek öyle basit bir şey değil zordur, Görünüşte kolay '' Aman ne var bunda bende yazarım '' Diyorsun, işler öyle kolay olmuyor. İşe başlamanın en kolay yolu '' Python Dili Öğrenmektir '' Kotlin ve debugging sırasında sana epey bir kolaylık sağlar. Bu sana python dilini de öğrenmek için 2-4 ay kafa yarman lazım bu kadar kolay olsaydı herkes öğrenirdi.

İş konusuna gelecek olursak bir işe girmek istiyorsan '' SQL '' program dilini bilmen şart veya '' C+ , JAVA , C++ HTML '' Diller benim öğrenmem 5-6 ay oldu ben çok kafa yormadım. Python diline örnek yapmak gerekirse kısa;

Python:
#pchocası.com
sayi1 = input('1. Sayı : ')
sayi2 = input('1. Sayı : ')
toplam=float(sayi1)+float(sayi2)
print("Toplam :{0} ".format(toplam))

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,985
İlk önce şunu belirtmek isterim kodlama öğrenmek öyle basit bir şey değil zordur, Görünüşte kolay '' Aman ne var bunda bende yazarım '' Diyorsun, işler öyle kolay olmuyor. İşe başlamanın en kolay yolu '' Python Dili Öğrenmektir '' Kotlin ve debugging sırasında sana epey bir kolaylık sağlar. Bu sana python dilini de öğrenmek için 2-4 ay kafa yarman lazım bu kadar kolay olsaydı herkes öğrenirdi.

İş konusuna gelecek olursak bir işe girmek istiyorsan '' SQL '' program dilini bilmen şart veya '' C+ , JAVA , C++ HTML '' Diller benim öğrenmem 5-6 ay oldu ben çok kafa yormadım. Python diline örnek yapmak gerekirse kısa;

Python:
#pchocası.com
sayi1 = input('1. Sayı : ')
sayi2 = input('1. Sayı : ')
toplam=float(sayi1)+float(sayi2)
print("Toplam :{0} ".format(toplam))
Güzel ve açıklayıcı olmuş.
Freelance çalışarak başlayabilirsiniz yapabildiğiniz şeyler hakkında

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Güzel ve açıklayıcı olmuş.
Freelance çalışarak başlayabilirsiniz yapabildiğiniz şeyler hakkında
Her şeyden önce bu açık kodları öğrenmek den ilk adımı da İngilizce şart bu işeler de ana dilin gibi konuşamasan da olur ama en azından '' İYİ veya Orta '' derece İngilizce şart.

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,985
Her şeyden önce bu açık kodları öğrenmek den ilk adımı da İngilizce şart bu işeler de ana dilin gibi konuşamasan da olur ama en azından '' İYİ veya Orta '' derece İngilizce şart.
Daha öncede konu açmıştı tarih okuyormuş galiba. Tarihte ingilizce var mı bilmiyorum ama vardır herhalde

yakup747

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
Yazılımın da kendi içerisinde bölümleri var bildiğiniz gibi. Burda direk şu dili öğren diye yönlendirme yapmak bence yanlış olur. İyice araştırarak hangi bölümü istediğine karar ver , o bölüme ait diller/teknolojiler ile başlamalısın.

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Yazılımın da kendi içerisinde bölümleri var bildiğiniz gibi. Burda direk şu dili öğren diye yönlendirme yapmak bence yanlış olur. İyice araştırarak hangi bölümü istediğine karar ver , o bölüme ait diller/teknolojiler ile başlamalısın.
Yönlendirmek yanlış olmuyor, Kardeşim açık kodlama programlarını öğrenmek istiyorsanız bunu en kolay yollu Python olacak yani Python öğrendikten sonra diğer kodlama dilleri çok basit olur. Çünkü diğer dillere göre Python daha kolay daha basit bu sayede diğer dillere yanı '' JAVA , C+ , C++ '' V.B dilleri de kavramak ve daha hızlı yazmaya yarayacak.

yakup747

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
Yönlendirmek yanlış olmuyor, Kardeşim açık kodlama programlarını öğrenmek istiyorsanız bunu en kolay yollu Python olacak yani Python öğrendikten sonra diğer kodlama dilleri çok basit olur. Çünkü diğer dillere göre Python daha kolay daha basit bu sayede diğer dillere yanı '' JAVA , C+ , C++ '' V.B dilleri de kavramak ve daha hızlı yazmaya yarayacak.
Knk yanlış olmasın python 'u tavsiye etmeyin demek istemedim. Dediğin doğru Python'un öğrenilmesi, diğer dillere geçiş yapmak için bir temel oluşturabilir, ancak diğer dilleri anlamak için de o dilin kendine özgü özelliklerini öğrenmesi gerekecek haksız mıyım ?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri