Sinyal Kablosunu Kontrol Et !

Doğan Ekren

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar. 2004 model bilgisayarımı değiştirme vakti geldiğini düşünerek :) dün akşam toplama bi kasa aldım. Ekran kartım GTX 580 ve arkasında 2 tane DVI-I çıkışı var 1 de Mini HDMI çıkışı var. Ve 2 tane CRT monitörüm var (Birini kullanıyorum ikisi çok yakar :) ) . Ayrıca 1 adet DVI to VGA dönüştürücüm de oldu dün akşam. DVI slotların birine monitörü bağladığımda çalışıyor . Bilgisayarı kapatıp , kabloyu diğer DVI slota bağladığımda "Sinyal kablosunu kontrol et !" hatası alıyorum . Başlangıçtan acılışa kadar asla ve asla ekranı göremiyorum . Yalnız kabloyu çıkardığımda ekran tepki veriyo yine aynı slota taktığımda yine tepki veriyor. Yani bu tepki ekranda 3-4 saniyeligine hata yazısının kaybolmasını sağlamak ... Fazlası değil. Dün akşam hayatimda ilk defa zaten aldığımda yüklü olan GTA 5i açtım ve monitor büyük ihtimal şu an çalıştıramadigim slottaydi . Bismillah dedim. Saf saf kontrol ayarı , görüntü ayarı diye göz atarken en son gördüğüm şey 60 FPSyi yön tuşları ile 100 FPSye almam ve ekranın hata verip 100k / 61 Hz gibi bi yazı ... Arkasından görüntü titremeye başladı . Öyle böyle değil. Zaten mouse ile her hangi bi işlem yapılmıyordu o an. Bilgisayarımı resetledim mi yoksa klavye ile mi kapattım hatırlamıyorum . Bu akşam işten geldim monitoru diğer DVI slotuna bağlayıp biraz kurcaladim . msconfig kullanarak guvenli kipte acmayi denedim açtım da hatta defalarca açtım kapattım ,görüntü gelmedi yine . Bios resetledim olmadı . Sistem geri yükledim olmadı. Çıkış mı bozuldu yoksa bir şeyi eksik mi yapıyorum ? Çıkış bozulduysa kabloyu çıkarınca tepki verir mi ? Ben bu problemi nasıl çözerim ? :)

KS

Doğan Ekren

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Harikasınız . Çok teşekkür ederim . Aynen dediğinizi yaptım ve sorun çözüldü.

KS

Doğan Ekren

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bir problemim var, ve yine ekran kartı ile alakalı sanırım .

Ekran kartı GTX 580 ama Leadtek Winfast.
Şimdi bunun en güncel driverini Leadtek sayfasından mı yoksa NVIDIA sayfasından mı indirmem gerekiyor ? Bugün crash dump hatası aldım driveri kaldırıp , NVIDIA sitesindeki 9 Haziran tarihli güncellemeyi indirdim . Bu sefer yine mavi ekran aldım. Güvenli kipte açtığımda da hata hakkında bilgilerde BC Code 116 yazıyor. Crash dump hatası öncesi COD 4 oynuyodum. Oyunu durdurup , alta atmıştım. Iftarımı yaptım geldim oyuna döndüm. Mouse hareket etmedi. Alta aldım bi daha , bi daha geçtim oyuna. Yine hareket etmedi hatta ekran donuktu sanırım. Sonra Sinyal Kablosunu Kontrol edin dedi :) Ben de reset attım. Bi daha hep crash dump hatası verdi açamadım bilgisayarı. Ben de ekran kartını çıkarıp driverleri kaldırdım. Sanırım problemlerin ana kaynağı CRT monitörüm . Maximum 1280x1024de 60 Hz veriyo. Masaüstü çözünürlüğüm ile oyun içi çözünürlüğümün farklı oluşundan mıdır nedir , anlayamıyorum.

KS

Doğan Ekren

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Her iki siteden de buldum kurdum . Bir şey değişmedi. Virüs taraması yapamıyorum , çünkü kardeşim ne yaptıysa bilgisayar şu an sürekli açılış ekranına gelip reset atıyor. Ayrıca şimdi farkettim , Win 7'nin başlangıcında çıkan ortada renkli baloncukların ve siyah temanın olduğu ekranda , ekranda ince yatay çizgiler oluşuyor. Aynı çizgileri biosta , mavi ekran hatası sırasında ve yine Win7'nin başlangıçtaki mavi ekranında göremiyorum. :) Sanırım bana geçmiş olsun. 1 ay önce alıp doyamadığım ekran kartım pufladı diye düşünüyorum.

Açtım. BIOSla oynamış :) Virüs taramasını yapıp sonucu yazacağım.

KS

Doğan Ekren

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Benden bahtsızı mezarda .

Son bir deneme yaptım , yine 116 kodlu hatayı aldım. İlginiz için çok teşekkür ederim . Hayırlı bayramlar.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri