Yardım Sistem Açılırken Bir Süre Siyah Ekranda Kalıp Öyle Açılıyor

Ziraeal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhaba. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşmamıştım, sistemi açıyorum anakartın logosu çıkıyor falan ondan sonra direkt şifre ekranı geliyordu ama şimdi bir 15sn kadar siyah ekranda bekleyip öyle geliyor şifre ekranı.
Başlangıç uygulamalarının hepsi devre dışı. Sorun neden kaynaklı olabilir?

Not: Windows 11'den Windows 10'a döndürüp bir süre sorunsuz kullandım, ancak yine aynı şekilde Windows 10 olmasına rağmen anakart logosundan sonra Windows parola ekranı yerine gri ekran da bekliyor 15 saniye sonra parola ekranı geliyor bu da açılış süresini bir hayli etkiliyor. Donanımsal bir sorun var sanırım ama buna hangi donanım etki edebilir bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olursa çok sevinirim.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Merhaba. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşmamıştım, sistemi açıyorum anakartın logosu çıkıyor falan ondan sonra direkt şifre ekranı geliyordu ama şimdi bir 15sn kadar siyah ekranda bekleyip öyle geliyor şifre ekranı.

Not: Windows 11'den Windows 10'a döndürüp bir süre sorunsuz kullandım, ancak yine aynı şekilde Windows 10 olmasına rağmen anakart logosundan sonra Windows parola ekranı yerine gri ekran da bekliyor 15 saniye sonra parola ekranı geliyor bu da açılış süresini bir hayli etkiliyor. Donanımsal bir sorun var sanırım ama buna hangi donanım etki edebilir bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olursa çok sevinirim.
Cristal disk info yükleyip disk sağlığını kontrol edebilir misin ?

KS

Ziraeal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2

Ekli dosyalar

• unknown_2023.05.20-20.28 (2).png
    unknown_2023.05.20-20.28 (2).png
    65.5 KB · Görüntüleme: 6
  • unknown_2023.05.20-20.53 (2).png
    unknown_2023.05.20-20.53 (2).png
    32.7 KB · Görüntüleme: 6

kimiki

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
120

Güç seçeneklerinde hızlı başlatma ayarı aktifse kapatıp deneyin birde.

KS

Ziraeal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2

Ekli dosyalar

• unknown_2023.05.20-21.06 (2).png
    unknown_2023.05.20-21.06 (2).png
    26.8 KB · Görüntüleme: 6

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar