Sistem değiştirmeye yardım lütfen

hodeget

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
elimde asus A55BM-E model anakart var. Üzerinde amd A4000 işlemci - 64bit 1gb ekran kartı (düşük bir model) - 1333mhz 4gb ram bulunmakta. İsteğim şu ki anakartıma uyacak yeni bir işlemci ve ekran kartı almak istiyorum amd destekleyen bir anakartım var amd x4 860 tarzı bır işlemci ile ekran kartı mı almalıyım yoksa A10 serisi bir işlemci ile ramleri mi değiştirmeliyim bu konuda çok kararsızım. Birde anakartıma göre oyun oynanabilecek bir sistem için işlemci ve ekran kartı yazarsanız çok sevinirim. 700 tl gibi bir bütçem var.

KS

hodeget

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Expert' Alıntı:
Sistemini elinden çıkarma Şansın var mı 700 de eklersin ona göre topları imkanın yoksa fiyat performans x 860 ve r7 bir ekran kartı seçeriz

tabikide var ama ne kadar eder fiyat olarak hiç bilmiyorum. Büyük ihtimal yok pahasına elimden çıkarmış olurum. O yüzden parça değişimi ile en azından bir iki yıl daha idare etmesini istiyorum.  Sistem olarakta tam bilgim yok ama gta5 i oynatacak ayara getirebilirsem bana 1 2 yıl daha rahat yeter gta5 oynucam diye demıyorum bı kısas vermek için söyledim. Ekran kartı konusunda ne takabileceğimide tam bilmiyorum çok farklı model var benim için fazla kafa karıştırıcı  :)

KS

hodeget

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Expert' Alıntı:

marka olarak birşey önerebilirmisiniz mesela ben 860k yı dusundum ıslemcı olarak 200tl civarı fıyatı fazladan verıcegım 100 tl yıde ekran kartına yatırmak daha ıyı gıbı bana ekran kartı için marka ve farklı bi secenek daha söylermısınız? birde PSU kaç watt olmalı sağlıklı çalışması için sistemin?

KS

hodeget

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Expert' Alıntı:
400w min  öneriyoruz oda düşük sistemli cihazlarda cihazın durumuna ve kullanılan parçalara göre wat değeri artar
Ekran kartı olarak msi Asus genelde tercih ediliyor
O zaman  x4 860k 236 tl bunu alırsın yanına da RX 460 2 gb alırsın 419 tl toplam 656 tl

Görüşleriniz için çok teşekkür ediyorum dun gece r7 240 videolarını bıraz izledim ki hd çözünürlükte gta 5 oynamışlar sanırım benım için yeterli bi kart birde x4 860k konusunda karar kıldım bu ikisini alacagım 400tl gibi bir fiyata geliyor. PSU ya bakmaya hala üşendiğim için ne kadar oldugunu bilemiyorum ama 400w ve üzeri ise oldugu gibi bırakıcam. Tekrardan çok teşekkür ederim yardımınız için.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri