Soru Sistem Hakkında Fikir. 14700Kf && 4070 Ti Super && Ddr5

frknbyrktr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
İşlemci
İntel 14700KF
Ekran Kartı
GIGABYTE GeForce RTX 4070 Ti SUPER WINDFORCE OC
Merhabalar,

İtopya üzerinden aşağıdaki gibi bir sistem topladım. Sizce nasıl değiştirmemi önerdiğiniz veya tavsiye ettiğiniz bir şey var mı ? Teşekkürler.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
927
Merhabalar,

İtopya üzerinden aşağıdaki gibi bir sistem topladım. Sizce nasıl değiştirmemi önerdiğiniz veya tavsiye ettiğiniz bir şey var mı ? Teşekkürler.

Tek bildiğim 107k ya bu sistemi kazık üstü kazık olduğu. Sistemi ne için kullanacaksınız ? 100k üstü civarına 4090 sistemler varken 107k ya 4070tis baya baya kazık olmuş. Bir de gigabyte windforce serisi, soğutma konusunda 3x versiyonu çok kötü olduğunu sanmıyorum ama yine de tercih etmek istemezdim.

KS

frknbyrktr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Tek bildiğim 107k ya bu sistemi kazık üstü kazık olduğu. Sistemi ne için kullanacaksınız ? 100k üstü civarına 4090 sistemler varken 107k ya 4070tis baya baya kazık olmuş. Bir de gigabyte windforce serisi, soğutma konusunda 3x versiyonu çok kötü olduğunu sanmıyorum ama yine de tercih etmek istemezdim.

Oyun ve günlük kullanım için. 4090 sistemler 140'a yakın oluyor o kadar çıkmak istemiyorum açıkcası. Bu civarlarda önerebileceğiniz başka bir sistem var mı ?

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
927
Oyun ve günlük kullanım için. 4090 sistemler 140'a yakın oluyor o kadar çıkmak istemiyorum açıkcası. Bu civarlarda önerebileceğiniz başka bir sistem var mı ?
7800x3d+4090 110k civarlarına vardı. Şuanda link atamıyorum ama yarın gün içinde yardımcı olmak isterim. Eğer oyun kullanımı içinse işlemci olarak AMD tercih etmek daha doğru olur. Sistemi itopya'dan almanızı önermem. Uzak durmak lazım şu zamanlar.

KS

frknbyrktr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
7800x3d+4090 110k civarlarına vardı. Şuanda link atamıyorum ama yarın gün içinde yardımcı olmak isterim. Eğer oyun kullanımı içinse işlemci olarak AMD tercih etmek daha doğru olur. Sistemi itopya'dan almanızı önermem. Uzak durmak lazım şu zamanlar.

Bahsettiğiniz sistem sanırım şu tarz. İtopya'da bir problem mi var daha önce oradan sistem almıştım ama.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
927

Bahsettiğiniz sistem sanırım şu tarz. İtopya'da bir problem mi var daha önce oradan sistem almıştım ama.
Bu attığınızdan daha uyguna bir sistem vardı, bu attığınız güç kaynağı ve soğutucu kısmında pek iyi olduğunu sanmıyorum. İtopya son zamanlarda gereksiz kazık fiyatlardan sistem veriyor. Hazır sistem olarak ara sıra mantıklı sistem çıkarıyor o kadar. Geçen birisi 160k ya 4080 sistem almıştı. 4080 sistemi 80k lara buluyorsun zaten.

KS

frknbyrktr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Bu attığınızdan daha uyguna bir sistem vardı, bu attığınız güç kaynağı ve soğutucu kısmında pek iyi olduğunu sanmıyorum. İtopya son zamanlarda gereksiz kazık fiyatlardan sistem veriyor. Hazır sistem olarak ara sıra mantıklı sistem çıkarıyor o kadar. Geçen birisi 160k ya 4080 sistem almıştı. 4080 sistemi 80k lara buluyorsun zaten.
Teşekkürler o zaman sizden sistem linki bekliyorum.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
927
Teşekkürler o zaman sizden sistem linki bekliyorum.
Sistem bu hocam AMD işlemcili bir sistem. Görselde bir özelleştirme yaptım. Siz kendi yaptığınız sistemde anakart falan baya üst seviye seçmiştiniz, bu görseldeki model işinizi görecektir ama daha iyi bir şey olsun diyorsanız ona göre bakabiliriz. SSD falan değişebilir, güç kaynağı yeterli ama isterseniz o da değişebilir vs. Ram olarak siz 7000mhz falan seçmiştiniz. DDR5 de 6000mhz olduğu sürece CL değeri 30 civarlarında olduğu sürece çok bir şey farketmiyorsunuz. Yani kısaca aradaki dehşet büyük farka değmiyor. Akşam daha detaylı isterseniz konuşuruz.

Ekli dosyalar

• 1714108327960.png
    1714108327960.png
    73.3 KB · Görüntüleme: 16
KS

frknbyrktr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Sistem bu hocam AMD işlemcili bir sistem. Görselde bir özelleştirme yaptım. Siz kendi yaptığınız sistemde anakart falan baya üst seviye seçmiştiniz, bu görseldeki model işinizi görecektir ama daha iyi bir şey olsun diyorsanız ona göre bakabiliriz. SSD falan değişebilir, güç kaynağı yeterli ama isterseniz o da değişebilir vs. Ram olarak siz 7000mhz falan seçmiştiniz. DDR5 de 6000mhz olduğu sürece CL değeri 30 civarlarında olduğu sürece çok bir şey farketmiyorsunuz. Yani kısaca aradaki dehşet büyük farka değmiyor. Akşam daha detaylı isterseniz konuşuruz.
Hocam teşekkürler sistem uygunluk olarak güzel fakat ekran kartı Palit olduğundan biraz şüpheye düştüm. Daha önce kullanmadım. Dediğiniz gibi SSD değiştirdim istediğim ayarlara yaklaştı sistem 111k civarında. Palit markası biraz kafamı karıştırdı ama.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
927
Hocam teşekkürler sistem uygunluk olarak güzel fakat ekran kartı Palit olduğundan biraz şüpheye düştüm. Daha önce kullanmadım. Dediğiniz gibi SSD değiştirdim istediğim ayarlara yaklaştı sistem 111k civarında. Palit markası biraz kafamı karıştırdı ama.
Palit markası iyidir. Gamerock serisi en üst seviye serisidir ve sağlamdır. Sorun yaşamazsınız. Monitör, mouse, klavye gibi diğer ekipmanlara da öneri yapabiliriz isterseniz.

KS

frknbyrktr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
image.png

Bu şekilde intel ve asusa çevirdim sence kötü bir sistem mi oldu ?

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
927
Ekli dosyayı görüntüle 33953

Intel'e çevirmen kötü. Oyun için AMD daha iyi performans verir sana. ASUS seçmeni önermem paran boşa gidiyor benim gözümde ama sana kalmış.

He bir de soğutucuya gereksiz para veriyorsun+ kasa cam olduğu için hava akışı konusunda normale göre daha kötü olur. Fan eklemesi yapman gerekir.

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
81
Ekli dosyayı görüntüle 33953

Soğutucu gereksiz pahalı ve bu soğutucunun o işlemciyi yük altında soğutabileceğini asla düşünmüyorum. Yerine göre intel mantıklı olabilir ama 4090 gibi bir kart taktığınız sistemin biraz da ileriye dönük olmasını isteyebilirsiniz. Intel son nesil bu artık, işlemciyi güncellemek istediğinizde anakartı da güncellemeniz gerekecek. Bunu dedim diye i9 14900 falan düşünmeyin sakın.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri