Önemli Sistem Savaşlarına Nasıl Katılabilirim?

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,074
Merhaba arkadaşlar,

Sistem Savaşları videoları YouTube kanalımızda çok fazla takip edilen ve izlenen bir serimiz. Her ay 1 sistem savaşı videosu hazırlanırken, mail adresimize de pek çok başvuru geliyor. Fakat bu gönderilen fotoğraf ve videolar "KALİTELİ" olmadığından kabul edemiyoruz. Sonrasında "neden beni yayınlamadınız?" gibi sorular geliyor.

Bu soruları komple gidermek adına, sistem savaşları serisine başvurduğunuzda "kesin olarak" nasıl yayınlanır onu anlatmak istiyorum.

1-) FOTOĞRAF KALİTESİ

Başvuruların %60-70'i görüntü kalitesi iyi olmayan görsellerden oluşuyor. Biz videoda edit yaparken pek çok yerde zoom efekti kullanıyoruz. Hali hazırda görüntüsü iyi olmayan fotoğrafa + bir de zoom yapınca iyice çamura dönüyor. O yüzden ilk baktığımız şey fotoğrafların kalitesi.

✔️ ÖRNEK Bir Kaliteli Fotoğraf;

2-) FOTOĞRAFIN ÇEKİM ŞEKLİ

Bize hep soruyorlar "hocam sadece üst seviye odaları olanları mı yayınlıyorsunuz?" alakası bile yok. Fotoğraf kaliteli olsun ve çekim şekli "YAN" olsun her türlü yayına alıyoruz. Pek çok seride de giriş ve orta seviye sistemleri de gördük zaten.

❌ Kabul etmediğimiz fotoğraf şekli;

Bu şekilde Instagram'a hikaye atar gibi DİK olarak fotoğraf gönderirseniz, 1920x1080 piksel çözünürlüğe sığmadığı için, kötü bir görüntü oluşturuyor. O yüzden çektiğiniz her fotoğraf ve video YAN olmalıdır.

✔️ Kabul ettiğimiz fotoğraf şekli;

3-) Fotoğraf ve Video Adedi

Başvururken odanızın genel görünümü, ekipmanlarınızın sırasıyla yakın çekimleri, sisteminizin dış görünümü ve iç görünümü bize gereklidir. Bunun için minimum 15, maksimum 25 adet YAN çekim fotoğraf ve videolarınızı iletmenizi bekleriz.

✔️ Gönderilen örnek bir başvuru;

4-) Sistem ve ekipmanlarınızın özellikleri

Sistem Savaşları serisine başvururken bir metin belgesi açarak kullandığınız monitör, klavye, mouse, kulaklık, sistem ve diğer donanımlarınızın özelliklerini bize iletmeniz gerekir. Biz de video esnasında ekipmanlarınızdan bahsederek yönlendirmeler yapıyoruz.

✔️ Örnek bir özellik listesi;

FİNAL!

✔️ Wetransfer ile gönderme: Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra bize görselleri göndermek için tüm fotoğraflarınızı bir klasörde toplayın. Ardından wetransfer.com sitesine girerek göndereceğiniz dosyayı seçin. Alıcı e-posta adresine info@ pchocasi.com.tr mail adresimizi yazın. Sonrasında upload edilen dosyalarınız tarafımıza ulaşacaktır.

Gmail ile gönderme: Bir başka yol ise eğer 25MB'dan büyük değilse fotoğraflarınız, Gmail'den dosya ekleyerek gönderebiliyorsunuz. Mail göndermeyi bilmeyenler için daha önceden şöyle bir rehber hazırlamıştım;

✔️ Mail nasıl gönderilir?:

Son yayınlanan Sistem Savaşları 9

Umarım kolay anlaşılır bir dil olmuştur. Sistem Savaşları serisine başvurularınızı bekliyoruz. Kendinize çok iyi bakın..

Son düzenleme:

6980HX

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Cvp: Sistem Savaşlarına Nasıl Katılabilirim?

Gayet açıklayıcı olmuş, her şeyim hazır olunca bende katılmak isterim.
İlk fotoğraftaki masanın linki var mı?

KS

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,074
RE: Cvp: Sistem Savaşlarına Nasıl Katılabilirim?

6980HX' Alıntı:
Gayet açıklayıcı olmuş, her şeyim hazır olunca bende katılmak isterim.
İlk fotoğraftaki masanın linki var mı?

İnşallah bekleriz tabii ki :) Maalesef başvuran kişi masanın adını ve linkini paylaşmamış.

nako94

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8

Hocam sistem bekliyoruz çıksın alalım paylaşıriz. Ne zaman cikicak :(

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757

1-2 eksiğim kaldı ondan sonra benim sistemi de paylaşacağım. Bir sonraki sistem savaşı ne zaman ?

KS

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,074

BatuhanKLC' Alıntı:
1-2 eksiğim kaldı ondan sonra benim sistemi de paylaşacağım. Bir sonraki sistem savaşı ne zaman ?

Bu hafta yayınlanacak. Ancak siz gönderirseniz sistem savaşları 13-14 gibi yayınlanır. Elimde pek çok gönderen kişi var. Onları sırayla alıyorum.

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757

OceanLaB' Alıntı:
BatuhanKLC' Alıntı:

Bu hafta yayınlanacak. Ancak siz gönderirseniz sistem savaşları 13-14 gibi yayınlanır. Elimde pek çok gönderen kişi var. Onları sırayla alıyorum.

Benim hazırlığımın bitmesine 1-2 hafta kadar var , bir sonraki sistem savaşlarında göreceğiz o zaman. Teşekkürler.

RagnarLothbrok34

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

*** *** Sistem Savaşları - RTX 3090 - Ryz 9 5900x - Asus Rog Claymore II - Ahmet ÜÇDAĞ *** *** 

Yukarıdaki konu başlığı ile katıldım kontrol edebilir misiniz ?

KS

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,074
Onursal Emre' Alıntı:
Benim telefon yüksek kalite resim çekiyor resimleri ikişer ikişer gönderdim sıkıntı olur mu?

Hayır olmaz gönderebilirsiniz. Mailden boyut yüksek gelirse, Wetransfer.com adresinden gönderin lütfen.

KS

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,074

RagnarLothbrok34' Alıntı:
*** *** Sistem Savaşları - RTX 3090 - Ryz 9 5900x - Asus Rog Claymore II - Ahmet ÜÇDAĞ *** *** 

Yukarıdaki konu başlığı ile katıldım kontrol edebilir misiniz ?

Merhaba,

Kontrolü sağladık ve indirdik. Fotoğraflar ulaştı tarafımıza. Sadece bir kaç eksik mevcut. Bu fotoğraflara bilgisayarınızın iç donanım parçalarından da bir kaç ekleme yaparak gönderebilir misiniz?

KS

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,074

RagnarLothbrok34' Alıntı:
Merhaba, tabii ki. 
Talep ettiğini fotoğrafları tekrardan çekerek upload yaptım.
Aşağıdaki bağlantı linkinden kontrol edebilir misiniz ?

Teşekkürler şimdi kontrol ettim. Sıraya ekledim bilginiz olsun.

RagnarLothbrok34

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

@"OceanLaB" Hocam selamlar,

Daha önceden Sistem Savaşlarına katılmıştım.
Sıvı soğutmamı değiştirdim.

Fotoğraf atıyorum eklemek isterseniz eğer.. 
Destekleriniz için teşekkürler. Corsair iCUE H150i Elite LCD Display 360 mm

Arif0

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Merhaba arkadaşlar,

Sistem Savaşları videoları YouTube kanalımızda çok fazla takip edilen ve izlenen bir serimiz. Her ay 1 sistem savaşı videosu hazırlanırken, mail adresimize de pek çok başvuru geliyor. Fakat bu gönderilen fotoğraf ve videolar "KALİTELİ" olmadığından kabul edemiyoruz. Sonrasında "neden beni yayınlamadınız?" gibi sorular geliyor.

Bu soruları komple gidermek adına, sistem savaşları serisine başvurduğunuzda "kesin olarak" nasıl yayınlanır onu anlatmak istiyorum.

1-) FOTOĞRAF KALİTESİ

Başvuruların %60-70'i görüntü kalitesi iyi olmayan görsellerden oluşuyor. Biz videoda edit yaparken pek çok yerde zoom efekti kullanıyoruz. Hali hazırda görüntüsü iyi olmayan fotoğrafa + bir de zoom yapınca iyice çamura dönüyor. O yüzden ilk baktığımız şey fotoğrafların kalitesi.

✔️ ÖRNEK Bir Kaliteli Fotoğraf;

2-) FOTOĞRAFIN ÇEKİM ŞEKLİ

Bize hep soruyorlar "hocam sadece üst seviye odaları olanları mı yayınlıyorsunuz?" alakası bile yok. Fotoğraf kaliteli olsun ve çekim şekli "YAN" olsun her türlü yayına alıyoruz. Pek çok seride de giriş ve orta seviye sistemleri de gördük zaten.

❌ Kabul etmediğimiz fotoğraf şekli;

Bu şekilde Instagram'a hikaye atar gibi DİK olarak fotoğraf gönderirseniz, 1920x1080 piksel çözünürlüğe sığmadığı için, kötü bir görüntü oluşturuyor. O yüzden çektiğiniz her fotoğraf ve video YAN olmalıdır.

✔️ Kabul ettiğimiz fotoğraf şekli;

3-) Fotoğraf ve Video Adedi

Başvururken odanızın genel görünümü, ekipmanlarınızın sırasıyla yakın çekimleri, sisteminizin dış görünümü ve iç görünümü bize gereklidir. Bunun için minimum 15, maksimum 25 adet YAN çekim fotoğraf ve videolarınızı iletmenizi bekleriz.

✔️ Gönderilen örnek bir başvuru;

4-) Sistem ve ekipmanlarınızın özellikleri

Sistem Savaşları serisine başvururken bir metin belgesi açarak kullandığınız monitör, klavye, mouse, kulaklık, sistem ve diğer donanımlarınızın özelliklerini bize iletmeniz gerekir. Biz de video esnasında ekipmanlarınızdan bahsederek yönlendirmeler yapıyoruz.

✔️ Örnek bir özellik listesi;

FİNAL!

✔️ Wetransfer ile gönderme: Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra bize görselleri göndermek için tüm fotoğraflarınızı bir klasörde toplayın. Ardından wetransfer.com sitesine girerek göndereceğiniz dosyayı seçin. Alıcı e-posta adresine iletisim@ pchocasi.com.tr mail adresimizi yazın. Sonrasında upload edilen dosyalarınız tarafımıza ulaşacaktır.

Gmail ile gönderme: Bir başka yol ise eğer 25MB'dan büyük değilse fotoğraflarınız, Gmail'den dosya ekleyerek gönderebiliyorsunuz. Mail göndermeyi bilmeyenler için daha önceden şöyle bir rehber hazırlamıştım;

✔️ Mail nasıl gönderilir?:

Son yayınlanan Sistem Savaşları 9

Umarım kolay anlaşılır bir dil olmuştur. Sistem Savaşları serisine başvurularınızı bekliyoruz. Kendinize çok iyi bakın..
Wetransfer ile gönderdim 5 gün sonra silinecek deniyor. Tekrar tekar göndersem sorun olurmu ?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri