Sistem Sıcaklık Ve Diğer Değerleri Normal Mi? Ramler 6400 Mhz Olunca Sistem Açılmıyor Vs

batuhanklc7

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Arkadaşlar sistemi dün topladım bugün daha yeni driver kurulumlarını vs bitirdim işte bakınıyordum biraz sistem boştayken 46 ile 60 derece arasında gidiyor ortalama olarak 52-53 lerde takılıyor ( chrome vs kullanırken ) az önce bi 15 dk lık OCCT testi yaptım sizce sonuçlar normal mi açıkcası ben daha düşük sıcaklık değerleri bekliyordum. Henüz oyun kuramadığım için oyunlarda test etme fırsatım olmadı. Ayrıca RAM leri 6400 Mhz çektiğimde sistem mavi ekran verdi açılmadı bende 6000 Mhz e düşürdüm sistem şuan açılıyor ama boot süresi 4800 Mhz de olduğundan daha uzun sürüyor buna bir çözüm var mıdır? Başka nelere dikkat etmem bakmam lazım. Sistem özelliklerini aşağıya yazıyorum OCCT test sonucuda ekliyorum bilgili arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Özenerek dizdim sistemi aklımda pürüz kalsın istemiyorum işin aslı şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler.

Not: Sistem ve soğutucu fanları sessiz modda ayarladım.

Anakart: MSİ X670E Carbon WiFi
İşlemci: Ryzen7 7800x3D
RAM: Gskill Trident Z5 Neo RGB CL32 6400Mhz
Ekran Kartı: MSİ RTX 4070Ti Super Gaming Slim
Soğutucu: NZXT Kraken 360
Güç Kaynağı: MSİ A850G Gen5 80+ Gold
Kasa: NZXT H6 Flow
Ekstra 2 adet 140 1 adet 120mm NZXT fan mevcut

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    255.8 KB · Görüntüleme: 14

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Bu ramleri aldıysanız yanlış ram almışsınız İntel için o ramler. AMD ,EXPO olmalıydı.

KS

batuhanklc7

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Bu ramleri aldıysanız yanlış ram almışsınız İntel için o ramler. AMD ,EXPO olmalıydı.
Yok hocam bunların expo olan versiyonunu aldım neo diye geçen modeli

Yarın arkadaşın attığı videoyu kontrol edip tekrardan bi deneme yaparım birde oyunlarda ki sıcaklık değerlerini de göreyim merak ettim

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Biosdan ramleri manuelmi ayarlıyorsunuz yoksa D.O.C.P ile mi.

KS

batuhanklc7

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Biosdan ramleri manuelmi ayarlıyorsunuz yoksa D.O.C.P ile mi.
Valla o kadar anlamam ben hocam bios a girdim expo profile ı açtım 6400 e çekti otomatik pc mavi ekran verdi sonra girdim manuel olarak 6000 yaptım 6000 de açılıyor ama boot süresi 4800 den fazla oldu bisey anlamadım valla

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Memory context restore seçeneğini biosdan aktif edin. Bi de biosunuza bi bakın Eski bi sürüm ise mutlaka güncelleyin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri