Sistem Toplama (8 Ağustos 2022)

Dragosx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Öncelikle merhabalar,

Sistemim;

İşlemci:
Anakart:
Ekran kartı: Şu an ASUS GTX1050 Ti CERBERUS GAMING OC GDDR5 4GB 128Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı var. çok boğar mı bilmiyorum. Bir sorun olur mu ?
Ram:
ssd:
Psu:
SIvı soğutma:
Kasa:

Moderatörün son düzenlenenleri:

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Öncelikle merhabalar sistemi aşağı yazıyorum;

İşlemci:
Anakart:
Ekran kartı: Şu an ASUS GTX1050 Ti CERBERUS GAMING OC GDDR5 4GB 128Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı var. çok boğar mı bilmiyorum. Bir sorun olur mu ?
Ram:
ssd:
Psu:
SIvı soğutma:
Kasa:
Hocam ilk olarak o PSU yu listeden siliyorsunuz, alternatif olarak birazdan ben size sharkoon marka bir PSU atayım. Ram 8 gözüküyor ama 2 adet alacaksanız problem yok 16 GB öneririm. Bütçeniz varsa evet bu sistem için 1050 ti biraz zayıf kalıyor. Oyun amaçlı f/p açısından AMD kanadına gecmenizde fayda var. Kasayı ilk defa gördüm üyelerden kötü diyen olursa ona da alternatif olarak dark maxima linki bırakacağım.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Ekran kartınız düşük işlemciniz yüksek olunca sorun olmaz. Sorun işlemcinin düşük ekran kartının yüksek olması ile darboğaz olur. İşlemciyi neden bu kadar yüksek seçtiniz anlamadım sistem çok dengesiz olmuş. 8 GB Ram düşük , en kötü 16 olması diye düşünüyorum 8x2. Psu çok kötü bu kadar pahalı işlemciyi bu psu ile yakarsanız fena halde üzülürsünüz. Sıvı soğutma yada ssd hakkında bilgim yok , kasayı da bilmiyorum ama Dark maxima falan alınabilir onun yerine.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Evet bahsedildiği gibi işlemci fazla pahalı onun yerine ryzen 5 5600 gibi bir işlemci daha verimli olur kalan parayı da ekran kartına yatırırsiniz, sıvı soğutma konusunda da gametech markası yerine ya daha düzgün bir markaya yönelmenizi ya da bütçe sorunu varsa hava soğutma tercih etmenizi öneririm. Tercihinize göre öneri yapabiliriz.

KS

Dragosx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Ekran kartınız düş
Evet bahsedildiği gibi işlemci fazla pahalı onun yerine ryzen 5 5600 gibi bir işlemci daha verimli olur kalan parayı da ekran kartına yatırırsiniz, sıvı soğutma konusunda da gametech markası yerine ya daha düzgün bir markaya yönelmenizi ya da bütçe sorunu varsa hava soğutma tercih etmenizi öneririm. Tercihinize göre öneri yapabiliriz.
Hocam ilk olarak o PSU yu listeden siliyorsunuz, alternatif olarak birazdan ben size sharkoon marka bir PSU atayım. Ram 8 gözüküyor ama 2 adet alacaksanız problem yok 16 GB öneririm. Bütçeniz varsa evet bu sistem için 1050 ti biraz zayıf kalıyor. Oyun amaçlı f/p açısından AMD kanadına gecmenizde fayda var. Kasayı ilk defa gördüm üyelerden kötü diyen olursa ona da alternatif olarak dark maxima linki bırakacağım.
Ekran kartınız düşük işlemciniz yüksek olunca sorun olmaz. Sorun işlemcinin düşük ekran kartının yüksek olması ile darboğaz olur. İşlemciyi neden bu kadar yüksek seçtiniz anlamadım sistem çok dengesiz olmuş. 8 GB Ram düşük , en kötü 16 olması diye düşünüyorum 8x2. Psu çok kötü bu kadar pahalı işlemciyi bu psu ile yakarsanız fena halde üzülürsünüz. Sıvı soğutma yada ssd hakkında bilgim yok , kasayı da bilmiyorum ama Dark maxima falan alınabilir onun yerine.

yüksek olunca sorun olmaz. Sorun işlemcinin düşük ekran kartının yüksek olması ile darboğaz olur. İşlemciyi neden bu kadar yüksek seçtiniz anlamadım sistem çok dengesiz olmuş. 8 GB Ram düşük , en kötü 16 olması diye düşünüyorum 8x2. Psu çok kötü bu kadar pahalı işlemciyi bu psu ile yakarsanız fena halde üzülürsünüz. Sıvı soğutma yada ssd hakkında bilgim yok , kasayı da bilmiyorum ama Dark maxima falan alınabilir onun yerine.
Ram 16 gb eksik yazmışım oraya özür dilerim. Ekran kartı şu an elimde olduğu için söyledim Apu tarzı gibi. işlemciyi yüksek seçtim çünkü 3-4 ay sonra 3080e geçeceğim için. Ekran kartı idarelik olarak böyle. psuyu önermişlerdi o yüzden ekledim. sıvı soğutma ve psuyu değiştireyim o zaman. En düşük psu ne kadar olmalı ?

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Ram 16 gb eksik yazmışım oraya özür dilerim. Ekran kartı şu an elimde olduğu için söyledim Apu tarzı gibi. işlemciyi yüksek seçtim çünkü 3-4 ay sonra 3080e geçeceğim için. Ekran kartı idarelik olarak böyle. psuyu önermişlerdi o yüzden ekledim. sıvı soğutma ve psuyu değiştireyim o zaman. En düşük psu ne kadar olmalı ?
PSU linki attım ama 3080 geçeceğinizi yazsaydiniz hocam keşke yanlış yönlendirme yapmayalım. Daha yüksek watt değerinde bir PSU edinmekte fayda var bakayım neler var şuan

KS

Dragosx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Pardon yazmayı unutmuşum bro. Amacım ekran kartını en sona bırakmaktı. Önerilere baktığımda sıvı soğutucu ve psuya fiyat performans ürünü dediler ondan ekledim. Önerdiğiniz tower kasa mı ?

KS

Dragosx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
KS

Dragosx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Evet. En azından şu an için ?

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Evet. En azından şu an için ?
Stok soğutucu ile çok süre kullanmanızı tavsiye etmem açıkçası, performans odaklı bileşenler haliyle alev alacaktır. Bütçeye göre hava soğutma ya da 240 mm bit sıvı soğutma tavsiye ederim. Tabiki gametech markası yerine daha kaliteli bir ürün almanızda fayda var.

KS

Dragosx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. O zaman psu, sıvı soğutucuyu değiştiriyorum.

KS

Dragosx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7

Psu:Sharkoon Gold Zero 750W 80+GOLD ATX Power Supply​

Kasa: Dark Diamond PRO Mesh 4x12cm FRGB Fan, Full Akrilik Yan Panel, USB 3.0 Bilgisayar Kasası (DKCHDIAMONDPROMS))​

Soğutucu :

CORSAIR CW-9060040-WW HYDRO SERİSİ H100X 240 MM YÜKSEK PERFORMANS SIVI İŞLEMCİ SOĞUTUCUSU (INTEL 1200, 1150, 1151, 1155, 1156, 1366, 2011, 2066 / AMD AM4, AM3, AM2)​

Son düzenleme:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Öncelikle merhabalar,

Sistemim;

İşlemci:
Anakart:
Ram:
ssd:
Psu:
SIvı soğutma:
Kasa:
Bana toplam bütçenizi söyler misiniz o ekran kartı hariç. Onu sonradan yükselteceğinizi söylemişsiniz sorun yok.

KS

Dragosx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
AMD Ryzen 9 5900X - Intel Core i7-12700KF arasında kaldım işlemci konusunda

Moderatörün son düzenlenenleri:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri