Öneri Sistem Toplama Önerisi

zaxdben

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
i9 11900KF
Ekran Kartı
NVIDIA GeForce RTX4060 Ti 8 GB GDDR6.
Hocam yurtdışındayım o yüzden hazır bir masaüstü almak durumundayım sistemi aşağıda bıraktım aynı zamanda linkide sizce nasıl değerlendiriseniz çok sevinirim iyi sosyaller 🙂
  • İşlemci: Intel Core i9 11900KF 8X 3,5 GHz standart saat ve 5,3 GHz'e kadar Turbo saat.
  • İşlemci soğutucusu: Hava soğutmalı, 120 mm LED fanlı.
  • RAM: 32 GB DDR4-3200 MHz çift kanal.
  • Sabit sürücü: 480 GB M.2 NVMe SSD.
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce RTX4060 Ti 8 GB GDDR6.
  • Anakart: Gigabyte H510M-H V2 DDR4.
  • Optik sürücü: DVD yazıcı olmadan. Sürücü bölmesi mevcut değil!
  • Ses: Tümleşik ses kartı, HD ses, bkz. Anakart.
  • Lan: Entegre lan bağlantı noktası (10/100/1000Mbit), bkz. Anakart.
  • WLAN: Kablosuz internet bağlantısı için ıeee 802.11a/b/g/n/ac (WI-FI5) yazın.
  • İşletim sistemi: Windows 11 Professional 64 Bit önceden yüklenmiş ve etkinleştirilmiştir.
  • Güç kaynağı: Cooler Master 600W 80+ güç.
  • Kasa: ARGB LED fanlı ve mystic ekranlı Aerocool Mirage.
https://www.mediamarkt.de/de/produc...dia-geforce-rtxtm-4060-ti-8-gb-135626293.html

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,182
Hocam yurtdışındayım o yüzden hazır bir masaüstü almak durumundayım sistemi aşağıda bıraktım aynı zamanda linkide sizce nasıl değerlendiriseniz çok sevinirim iyi sosyaller 🙂
  • İşlemci: Intel Core i9 11900KF 8X 3,5 GHz standart saat ve 5,3 GHz'e kadar Turbo saat.
  • İşlemci soğutucusu: Hava soğutmalı, 120 mm LED fanlı.
  • RAM: 32 GB DDR4-3200 MHz çift kanal.
  • Sabit sürücü: 480 GB M.2 NVMe SSD.
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce RTX4060 Ti 8 GB GDDR6.
  • Anakart: Gigabyte H510M-H V2 DDR4.
  • Optik sürücü: DVD yazıcı olmadan. Sürücü bölmesi mevcut değil!
  • Ses: Tümleşik ses kartı, HD ses, bkz. Anakart.
  • Lan: Entegre lan bağlantı noktası (10/100/1000Mbit), bkz. Anakart.
  • WLAN: Kablosuz internet bağlantısı için ıeee 802.11a/b/g/n/ac (WI-FI5) yazın.
  • İşletim sistemi: Windows 11 Professional 64 Bit önceden yüklenmiş ve etkinleştirilmiştir.
  • Güç kaynağı: Cooler Master 600W 80+ güç.
  • Kasa: ARGB LED fanlı ve mystic ekranlı Aerocool Mirage.
https://www.mediamarkt.de/de/produc...dia-geforce-rtxtm-4060-ti-8-gb-135626293.html
DDR4 ve böyle bir sistem için birazcık pahalı geldi 1000euro. Sistemi ne için kullanacaksınız ? Hazır sistem demişsiniz ama parçaları tek tek alıp bir bilgisayarcıda toplama şansınız var mı ?

KS

zaxdben

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
DDR4 ve böyle bir sistem için birazcık pahalı geldi 1000euro. Sistemi ne için kullanacaksınız ? Hazır sistem demişsiniz ama parçaları tek tek alıp bir bilgisayarcıda toplama şansınız var mı ?
hocam maalesef böyle bir şansım yok ama trde baktığımda işlemci ve ekran kartı zaten 28k yapıyor

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,182
hocam maalesef böyle bir şansım yok ama trde baktığımda işlemci ve ekran kartı zaten 28k yapıyor
Hocam oradaki hazır sistemleri bilmiyorum bu yüzden yorum yapamam ama bi ihtimal tek tek toplayabilirseniz şöyle bir şey olur.
En başta işlemciniz ölü soket. Yani siz ileride işlemci değişmek isterseniz anakartınızı değişmek zorundasınız çünkü intel lga1200 soketine işlemci çıkarmayı çoktan bıraktı. Attığım sistemdeki AM5 soketine daha ilk işlemciler yeni çıktı daha uzun bir süre bu anakarta işlemci takabileceksiniz. Bu sistem ddr5 sizin sistem ddr4. Tek fark bu sistem 1TB depolaması var ve ddr5 olması öne geçiriyor diyebilirim. Performans olarak 11900k ve 7600 birbirine yakınlar.

KS

zaxdben

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam oradaki hazır sistemleri bilmiyorum bu yüzden yorum yapamam ama bi ihtimal tek tek toplayabilirseniz şöyle bir şey olur.
En başta işlemciniz ölü soket. Yani siz ileride işlemci değişmek isterseniz anakartınızı değişmek zorundasınız çünkü intel lga1200 soketine işlemci çıkarmayı çoktan bıraktı. Attığım sistemdeki AM5 soketine daha ilk işlemciler yeni çıktı daha uzun bir süre bu anakarta işlemci takabileceksiniz. Bu sistem ddr5 sizin sistem ddr4. Tek fark bu sistem 1TB depolaması var ve ddr5 olması öne geçiriyor diyebilirim. Performans olarak 11900k ve 7600 birbirine yakınlar.
hocam depolama öyle çok da matah bişi değil benim için illa gerekli olursa ilerde ssd alırım takarım ama bikaç kişi daha ddr 4 olması yüzünden pahalı dedi biraz işlemci değiştirmek gibi bir niyetim de yok açıkcası 7,8 sene gitsin kafasındayım

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,182
hocam depolama öyle çok da matah bişi değil benim için illa gerekli olursa ilerde ssd alırım takarım ama bikaç kişi daha ddr 4 olması yüzünden pahalı dedi biraz işlemci değiştirmek gibi bir niyetim de yok açıkcası 7,8 sene gitsin kafasındayım
Dediğim gibi tek tek alabilirseniz benim attığım daha mantıklı gözüküyor. Eğer az buçuk anlıyorsanız kendinizde toplayabilirsiniz uzaktan yardımcı olabilirim.

KS

zaxdben

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Dediğim gibi tek tek alabilirseniz benim attığım daha mantıklı gözüküyor. Eğer az buçuk anlıyorsanız kendinizde toplayabilirsiniz uzaktan yardımcı olabilirim.
hocam tek tek alırsam çok uzun sürede gelicek gibi duruyor hiçte anlamıyorum aynı zamanda tr gidip gelicem mediamarkt olması trde sıkıntı çıkarsa da ilgileniyolar para olarak neredeyse aynı zaten sizce sistemin çok büyük bir sorunu var mı ona cevap verebilirseniz sevinirim başka forumlarda işlemci ve anakart da uyumsuz diyenler oldu

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri