60.000 TL ve üstü Sistem Uyumluluğu

Arda_ozd

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İşlemci
Amd Ryzen 5 7600x
Ekran Kartı
Rtx 4070 super
Herkese iyi günler dilerim.Kendime itopyadan bir bilgisayar toplayacağım.Sizlerinde görüşlerinizi almak isterim.Sistemde bir uyumluluk sorunu olup olmadığını,performans açısından değerlendirirseniz çok sevinirim.İşte topladığım sistem şu şekilde;

İşlemci:
Anakart:

Ekran kartı:
Kasa ve güç kaynağı:
Ram:
SSD:
İşlemci Soğutucu:

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
888
Herkese iyi günler dilerim.Kendime itopyadan bir bilgisayar toplayacağım.Sizlerinde görüşlerinizi almak isterim.Sistemde bir uyumluluk sorunu olup olmadığını,performans açısından değerlendirirseniz çok sevinirim.İşte topladığım sistem şu şekilde;

İşlemci:
Anakart:

Ekran kartı:
Kasa ve güç kaynağı:
Ram:
SSD:
İşlemci Soğutucu:
Hocam 60k üstü diye konu açmışsınız o paraya 7800x3d+4070ti super sistem dizebiliyoruz 7600x+4070super bu paraysa çok kazık. Zaten itopya ayrı kazık. Bütçeniz ne kadar ve hangi monitör ile kullanacaksınız ? Parçalar da pahalı gözüküyor zaten.

KS

Arda_ozd

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Anladım.Çok bir bilgim yok yardımlarınızı alarak güzel bir sistem toplayalım madem.Monitör olarak AOC 27g2spu/bk kullanacağım. 60k üstü diye açtım fakat konuda yanlışlık olmasın diye açtım.Maximum bütçe 65 k.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
888
Anladım.Çok bir bilgim yok yardımlarınızı alarak güzel bir sistem toplayalım madem.Monitör olarak AOC 27g2spu/bk kullanacağım. 60k üstü diye açtım fakat konuda yanlışlık olmasın diye açtım.Maximum bütçe 65 k.
Monitörü satın aldınız mı yoksa alacak mısınız ? Böyle bir sistem alıp 2K monitör almamak ayıp olur. 65K ya
Şu sistemi görseldeki gibi özelleştirirsin.

Ekli dosyalar

• 1712404701240.png
    1712404701240.png
    66.3 KB · Görüntüleme: 12
KS

Arda_ozd

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Monitör ile beraber alacağım.2K daha iyi oluyor diyorsunuz.Kararımı o yönde kullanacağım.Bu arada böyle bir sistem için 750 watt güç kaynağı yeterli olur mu ?

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
888
KS

Arda_ozd

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Yardımlarınız için çok teşekkürler.Söylediklerinizi uyguladım en yakın zamanda bakacağım.Tekrardan teşekkürler.

KS

Arda_ozd

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hocam aklıma takıldı da bütçem açısından ve isteklerim açısından kendim açımdan bir daha düzenledim.Bir göz atabilir misiniz acaba?

Bazı insanlardan anakart konusunda b650m tavsiyesi aldım.Uygun mudur?

Ayrıca toplam fiyat 60 k yı geçmiyor.

Ekli dosyalar

• 1712407345783.png
    1712407345783.png
    110.3 KB · Görüntüleme: 11
  • 1712407363817.png
    1712407363817.png
    67.3 KB · Görüntüleme: 11

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
888
Hocam aklıma takıldı da bütçem açısından ve isteklerim açısından kendim açımdan bir daha düzenledim.Bir göz atabilir misiniz acaba?

Ne kadar ediyor burası ? O b650 pek iyi değil. Güç kaynağı yok fotoğrafta ?

KS

Arda_ozd

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hocam güç kaynağı kasada dahil.Fiyat olarak da 59 k yapıyor.Yani sizin dediğiniz sistem daha mantıklı olabilir fakat bende böyle bi takıntı var.Bildiğim bir yerden ve bildiğim markalardan almayı tercih ediyorum.Anlayışınız için teşekkürler.Anakart konusunda da değişiklik yapacağım.

Anakartı şu şekilde değiştirirsek nasıl olur?

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
69
Hocam güç kaynağı kasada dahil.Fiyat olarak da 59 k yapıyor.Yani sizin dediğiniz sistem daha mantıklı olabilir fakat bende böyle bi takıntı var.Bildiğim bir yerden ve bildiğim markalardan almayı tercih ediyorum.Anlayışınız için teşekkürler.Anakart konusunda da değişiklik yapacağım.

Bu attığınız anakartın az SSD yuvası var mATX anakart ama asıl önemli konu chipset farkı. x670 ile b650 chipset arasında ciddi farklar var. Ayrıca işlemci 7700 ile 7800x3D kıyaslanamaz oyun açısından. Bir de 4070 super ile 4070 ti super arasında güç farkı gerçekten var. Bir de VRAM birinde 12 GB iken diğerinde daha geleceğe yönelik 16 GB. Siz 240mm sıvı soğutuculu bir seçenek atmışsınız onun da özellikle yazın nasıl soğutacağı muamma. Kasa için 65k max bütçe ise önerilen sistem iyidir.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
888

O da giriş seviye bir anakart. Bildiğiniz markalardan alışveriş yapmak değil. Reklamını iyi yaptığı için çokça duyduğunuz markalardan dolayı bilmiş oluyorsunuz. INNO3D de iyi bir marka PALIT de iyi bir marka mesela. Palitin gamerock serisi var en üst seviyelerden INNO3D ichill 3x var en üst segmentlerden. Bu markalar daha uygun olduğu için bunları öneriyorum. Yurt dışında pek böyle değil genelde fiyatlar birbirine çok yakın oluyor. Ama Türkiye'de mecbur bunları tercih etmek gerekiyor.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
168

Anakrtı bu yapın. 620m çipset olduğuna bakmayın VRM yapısı ve soğutma olarak gayet iyidir. Ryzen 7700 için idealdir.4 ram slotlu,kemikli bi anakrttır.

Ryzen 7700 için sıvı soğutma falanda almayın Stok soğutucusu yeterlidir. Düşük watt çeken bi işlemcidir. Fazla ıısınmaz ve wraith prism stok soğutucusu ısı boruludur.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri