Sistem Yardımı

Enesaniltx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Brolar ben sistememi birkaç yıl önce almıştım ve bu sürede bazı değişiklikler yaptım ama sistemim suan tam olarak uyumlu değil sizce nasıl yükseltmeliyim
SİSTEMİM;
palit rtx 3060
Amd ryzen 7 5700x
TT bi çift fanlı kule tipi soğutucu
16gb 2x8 3200mhz ram
Gigabyte b450m s2h anakart
650 power supply
Sonradan değiştirdiklerim; ilk olarak gtx 1650 den 3060 a geçtim indirimde çok iyi fiyat yakalamıştım sonrasında ryzen 5 3500x ten ryzen 7 ye geçtim bu daha yakın bi tarihte oldu
Sizce anakart ve ram de nasıl yükseltmeler yapılabilir ne parçalar seçilebilir

Smyrneos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
139
Brolar ben sistememi birkaç yıl önce almıştım ve bu sürede bazı değişiklikler yaptım ama sistemim suan tam olarak uyumlu değil sizce nasıl yükseltmeliyim
SİSTEMİM;
palit rtx 3060
Amd ryzen 7 5700x
TT bi çift fanlı kule tipi soğutucu
16gb 2x8 3200mhz ram
Gigabyte b450m s2h anakart
650 power supply
Sonradan değiştirdiklerim; ilk olarak gtx 1650 den 3060 a geçtim indirimde çok iyi fiyat yakalamıştım sonrasında ryzen 5 3500x ten ryzen 7 ye geçtim bu daha yakın bi tarihte oldu
Sizce anakart ve ram de nasıl yükseltmeler yapılabilir ne parçalar seçilebilir
Sistem bileşenleri birbiriyle uyumlu, herhangi bir sorun görünmüyor. Grafik kartın PCIe 4.0 ama anakartın 3.0 destekliyor. Ancak bu da birkaç FPS haricinde etkilemez. Taktığın ya da takacağın NVMe M.2 SSD PCI 4.0 ise mevcut anakartında 3.0 hızında çalışacaktır.

Yani birşeyi değiştirmene aslında gerek yok ama illa herşey tam-tam olsun dersen elindeki anakartı güzel bir fiyata satıp üzerine ekleyerek B550 anakart satın alabilirsin.

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
473
Birşeyleri elleyip boşa masraf yapma derim. Fps oyunları için daha iyi bir pc olmuş işlemci ağırlıklı. Yukardaki arkadaşın bahsettiği gibi ahım şahım değişiklikler olmayacaktır. zaten ekran kartı ve işlemciyi yükseltmişsin. ilerde 5xxx serisiyle komple yeni şeylere geçersin belki.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
675
Bütçeniz müsaitse,şu anakrtı ve işlemciyi alın. Makinanız ,şimdikine göre,işlemci perf. yönünden çok uzun idare eder.İlerde güçlü bi e.kartı takabilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri