Sistem yükseltme için tavsiye ve yardımınıza ihtiyacım var

gsgokcen64

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Yaklaşık 8-9 sene öncesi toplamış olduğum kasanın özellikleri:

Anakart: Asus P7 H55-MLX (LGA 1156 Soket 8 gb ye kadar destekliyor)
İşlemci: İntel Core İ3 540 3.07 Ghz
Ram: 4 Gb DDR3 1333 mhz Kingston
Ekran kartı: Nvidia Ge Force 9800 GT 1 Gb 256 bit
Power supply: 250 watt

Ben bu kasayı son çıkan oyunları oynayabilecek şekilde yükseltmek istiyorum.Elimdeki anakart ve işlemciyi değiştirmeden sadece 4 gb daha ram desteği ve anakart-işlemciye uyumlu olacak ekran kartı ne alabilirim,(supply de değişecek) ya da yeni bir sistem mi toplamam gerekecek?Teşekürler...
Ekran kartı-ram ve power supply için 800-900 tl arası harcama yapabiliirm.

Ömer Özyılmaz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bence o sistemi satip 1000tl daha ekleseniz çok daha iyi sistem çıkar bence çünkü işlemci çok eski. Ne alacağınız konusunda bendn daha iyi bilen biri cevap versin

E

expert

Guest
Ömer arkadaşın dediği gibi bu sistemi satıp yeni DDR4 sisteme geç

KS

gsgokcen64

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bulunduğum yerde 2.el kasayı pek almaya sıcak bakan bilgisayarcı yok maalesef.Elden ya da siteler üzerinden satabilirsem satarım o halde.Yeni sistem toplamak daha mantıklı olacak sanırım.Cevaplarınız için teşekkürler.

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
15
yeni bir sistem toplamış gibi olacaksın zaten mecburen bu sebeple emekli edip emektarı yerine yenisini alma vakti geldi.

KS

gsgokcen64

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlerimin yoğunluğundan dolayı yazamadım.Yeni konu açmak yerine bu sayfadan devam ediyorum.
Yeni kasa için ayırabileceğim maksimum 2600-2800 tl civarı.Bu fiyata toplayabileceğim en iyi sistem için yardımcı olursanız sevinirim.Ayrıca işlemci olarak artık skylake mi tercih etmeliyim?

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
15
Çok yakında düşük bütçeli 2100 tl ve 1900 tl yanılmıyorsam fiyatları olan sistem önerilerimiz gelecek. Youtube ve Facebook sayfalarımızı takipte kal fps testleriyle beraber aklına takılacak tüm sorulara cevaplar vereceğiz. Eğer vaktim yok almam gerekiyor dersen başka bir öneri de yazabilirim.

Odunadam

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
WalterHolk' Alıntı:
Çok yakında düşük bütçeli 2100 tl ve 1900 tl yanılmıyorsam fiyatları olan sistem önerilerimiz gelecek. Youtube ve Facebook sayfalarımızı takipte kal fps testleriyle beraber aklına takılacak tüm sorulara cevaplar vereceğiz. Eğer vaktim yok almam gerekiyor dersen başka bir öneri de yazabilirim.

Bu adamı dinle bence biraz aha beklemende fayda var demek ki :)

KS

gsgokcen64

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Çok acele etmiyorum zaten önerilerinize göre kafamda bir şeyler tasarlayacağım.Maksat oğlumun doğum gününe kadar bir pc ayarlamak.3-4 ay sonra da olabilir kısaca.

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
15
Tamam o halde oğlunuza hem düşük bütçeli hem de güncel oyunlarda sorun yaşamayacağı güzel bir sistem toplayalım :) Bu hafta sonu bir sistem videomuz gelecek ancak asıl beklediğimiz parçalar var o sistem bomba olacak. Oğlunuza o sistemi önerebilirim. Bir iki hafta kadar bekleyeceğiz müsadenizle :)

KS

gsgokcen64

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
WalterHolk' Alıntı:
Tamam o halde oğlunuza hem düşük bütçeli hem de güncel oyunlarda sorun yaşamayacağı güzel bir sistem toplayalım :) Bu hafta sonu bir sistem videomuz gelecek ancak asıl beklediğimiz parçalar var o sistem bomba olacak. Oğlunuza o sistemi önerebilirim. Bir iki hafta kadar bekleyeceğiz müsadenizle :)

Müsaade sizin o halde. :) İlk etapta PS4 düşünmüştüm ama malum kopya oyun olayı yok ve orjinal dvd leri de gerçekten tuzluya geliyor.Toplayacağım kasanın en azından bir 4-5 yıl götürmesi tercihim.Bunun yanında ileride yine sıfır kasa toplamak yerine elimizdeki kasanın parçalarını yükselterek devam edebilirsek de iyi olur diyorum.Teşekkürler...

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
15
Merak etmeyin beklediğimiz parçalar ileriye dönük ve güncel parçalar anakartınız geliştirmeye müsait olacaktır :)

Abdulsamet Güven

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
anakart: ASUS B150M Pro Gaming 547 tl
işlemci:Intel Core i3-6098P 424 tl
ekran kart:Asus Amd Radeon R7 360 OC 2GB 128Bit 547 tl
ram: kingston hyprex fury 8 gb 2133mhz 194 tl
hdd: seagate 500gb 7200 rpm 197 tl
kasa: Everest Rampage 79 Siyah Usb 3.0 12Cm Led Fan Gaming Kasa 94 tl
psu: kcas 600w 80+ güç kaynağı 246 tl
monitör: AOC 21.5” G2260VWQ6 – FreeSync, 1ms, 75Hz 646 tl

ssd koymadım çünki sistem çok pahalı oluyo 500 g hdd yeter
2900 tl ediyo forumdaki arkadaşlara sormak lazım işlemciyi intel pentium yapsak darboğaz olurmu eğer olmassa pentium işlemci al 200 tl daha az ödersin

E

expert

Guest
İşlemci anakart ram olmamış neden mi anakarta o kadar abanıp işlemciyi düşürüp ekran kartı ve Rami düşürmek akıl karı değil

KS

gsgokcen64

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
WalterHolk' Alıntı:
Merak etmeyin beklediğimiz parçalar ileriye dönük ve güncel parçalar anakartınız geliştirmeye müsait olacaktır :)

Bekliyorum o halde. ;)

expert' Alıntı:
İşlemci anakart ram olmamış neden mi anakarta o kadar abanıp işlemciyi düşürüp ekran kartı ve Rami düşürmek akıl karı değil

Ekran kartı düşük doğru.Güncel oyunlarda(son çıkan) en azından 3 gb ekran kartından aşağısı kurtarmıyor.

E

expert

Guest
2 gb yeterli oluyor ama sistemi denk toplaman gerekiyor ki optimizasyonu sağlasin

KS

gsgokcen64

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
expert' Alıntı:
2 gb yeterli oluyor ama sistemi denk toplaman gerekiyor ki optimizasyonu sağlasin
[/qu

Son çıkan oyunların sistem gereksinimlerini incelediğimde minimum olarak 2 gb 256 bit yeterli doğru.Önerilen olarak 3 gb demek istedim aslında.
Bu arada 2-3 farklı sistem belirledim kafamda ama malum Dolar uçtuğu için bir süre aşağı inmesini bekleyeceğim.Belirlediğim sistemleri buradan paylaşacağım sizin de tavsiyelerinize göre yeni kasayı toplayacağım.

E

expert

Guest
Dolar teknolojiyi mahvetti bir şey alamıyoruz çok sıkıntı

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri