Sistemde en üst fanın ledleri yanmıyor

Beratyildiz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
BDB7F711-FC09-4071-B2C9-9AE064BE195C.jpeg
image.jpg

Sistemde en üst fanın ledleri yanmıyor
Konu ile ilgili bilgisi olan var mı ?
Bir de kutunun içinden kontrolcü gibi bir şey çıktı neden takılmamış ?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Fake God

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
119
Rgb fana karşı olduğumdan pek anlamam ama bence ledi bozuk. Elinizdeki kutu ise anakartta rgb desteği yoksa kasa üzerinden ayarlanmış belli renkleri ayarlayabilmeniz için bir zamazingo. Anakartınızda destek olduğu için takmamışlardır.

KS

Beratyildiz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Rgb fana karşı olduğumdan pek anlamam ama bence ledi bozuk. Elinizdeki kutu ise anakartta rgb desteği yoksa kasa üzerinden ayarlanmış belli renkleri ayarlayabilmeniz için bir zamazingo. Anakartınızda destek olduğu için takmamışlardır.
Ledi bozuk ise nasıl bir yol izlemeliyim

Fake God

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
119
İlk kablolarını kontrol edin. Anlamasanız bile ledleri yanan fanın kablosunun takılı olduğu yer ile yanmayanın kablolarını değiştirip bakın. Bazı fanlar ayrı ayrı bağlanırken bazı fanlar birbirine bağlanıp tek kablo ana girişe bağlanır. Ledin bozuk olduğunu tespit ederseniz aldığınız yere yazarsanız yardımcı olacaklarını düşünüyorum. Zevk işi tabiki ama rgb olan fanların çoğu ya kalitesiz yada performanssız fanlardır. Sevmem de tavsiye de etmem :) Yok illa yansın derseniz en güzel çözüm güzel bir rgb olmayan fan ve phanteks halos fan çerçevesidir.

KS

Beratyildiz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
İlk kablolarını kontrol edin. Anlamasanız bile ledleri yanan fanın kablosunun takılı olduğu yer ile yanmayanın kablolarını değiştirip bakın. Bazı fanlar ayrı ayrı bağlanırken bazı fanlar birbirine bağlanıp tek kablo ana girişe bağlanır. Ledin bozuk olduğunu tespit ederseniz aldığınız yere yazarsanız yardımcı olacaklarını düşünüyorum. Zevk işi tabiki ama rgb olan fanların çoğu ya kalitesiz yada performanssız fanlardır. Sevmem de tavsiye de etmem :) Yok illa yansın derseniz en güzel çözüm güzel bir rgb olmayan fan ve phanteks halos fan çerçevesidir.
Deneyecektim ama kablolama çok özensiz yapılmış neyin nereye bağlı olduğu belli değil

Fake God

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
119
Bence fotoğraflayıp düzeltin derim kablolamayı. Anakart kitapçığında ne nereye gelmeli hepsi yazar. Hem düzeltmiş olursunuz hem öğrenmiş. Neredeyse hata yapamazsınız. Ancak belki power tuşu ve reset tuşunun bağlantısı yanlış olabilir. Onlara dikkat ederseniz gerisi zaten hep belli yerler.

KS

Beratyildiz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Bence fotoğraflayıp düzeltin derim kablolamayı. Anakart kitapçığında ne nereye gelmeli hepsi yazar. Hem düzeltmiş olursunuz hem öğrenmiş. Neredeyse hata yapamazsınız. Ancak belki power tuşu ve reset tuşunun bağlantısı yanlış olabilir. Onlara dikkat ederseniz gerisi zaten hep belli yerler.
Çok teşekkür ederim deneyeceğim

KS

Beratyildiz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Denedinmi krall Durum Ne Benimde Sipariş Kargoda

Bu Pazartesi Teslim Edilicek Ama Gamingen Le İlgili Şikayetler Tam Ben Siparis Verdim Artti O Yuzden Bi tık Tırsıyorum
Paketleme vs on numara sıkıntı yok bu arada ben geçen hafta verdim tam bir haftada geldi müşteri temsilcisini 4 5 kez aradım en az 45 dakika beklettiler telefonda

Tefnut

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
243
Kasa td500 galiba. Dahili Rgb Kontrolcü yok diye hatırlıyorum. Muhtemelen fanlarınız 3lü veya 4lü rgb çoklayıcı kablo ile anakarta bağlı. O yanmayan fanın rgb kablosu, çoklayıcıya ters bağlanmış veya kargodayken bağlantısı gevşemiş olabilir. Kontrol etmekte fayda var.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri