Öneri Sisteme Sırıtmayacak Am5 İşlemci Önerileriniz

MrMusctahe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İşlemci
Tavsiye Üzerine Alınacak
Ekran Kartı
RTX 4070
Merhabalar,

Max 50k ya çıkabileceğim bir sistem topluyorum. (Diğer masa üstü ve laptoplarım 15 yıllık :) ve artık Knight Online-LoL harici oyunlar da oynamak istiyorum, aynı zamanda gerek 2 boyutlu gerekse 3 boyutlu çizim programları da kullanacağım örn: Autodesk Revit-AutoCAD, netcad, mapinfo vs.)

+Anakart: MSI Pro x670-P wifi Alındı+
+PSU: MSI MAG A750GL Alındı+
+Kasa: MSI MPG GUNGNIR 111R Alındı+
+Ekran Kartı: RTX 4070 serisi MSI harici güzel indirime giren bir model Alınacak+
+Ram: GSKILL 2x16 GB 6000mhz CL36 ya da CL32 AMD EXPO destekli model Alınacak+
+SSD: 1TB Samsung 980 Pro ya da 1TB Kingston Fury Renegade Alınacak+ (İlerleyen süreçte ekstra m2 yada sata ssd alacağım)

Asıl kararsız kaldığım nokta burası;

???İşlemci ne olmalı? R5 7600, 7600x, R7 7700, 7700x ?
???Soğutucu ne olmalı ?

Bu bölüme ayırabileceğim bütçe 8,5k-9k civarı kendimi çok zorlarsam 10k. Ürünler için indirim kovalıyorum bunu dikkate alabilirseniz sevinirim.

Hız aşırtma yapmak çok mu gerekli 7600 ya da 7700 alıp içerisinden çıkan stok soğutucular ile kullanılabilir mi? vs bu tarz sorular kafamı çok karıştırıyor.

Az çok anlamışsınızdır öyle kısa sürede sürekli değişiklik yapan bir kişi değilim. Bu yapmayacağım anlamına gelmez tabi ama orta karar aldığım bir ürünün dahi beni uzun yıllar götürmesini istiyorum. Olurda değişiklik yapılması gerekirse ya da istersem en erken 2 yıl içerisinde yapabilirim. İşlemci ve soğutucu konusunda fikirlerinizi nedeniyle birlikte belirtirseniz sevinirim.

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri