Sisteme SSD yükseltmesi yaptım sorunlar başladı!

MertcanKaratas

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Merhaba Arkadaşlar,

Bilgisayarda Harddisk takılıydı. Bilgisayar açılırken zor açılıyordu. Google da ara sıra donmalar oluyordu. Arkadaşımdan Kingston 240 GB SSD aldım. Açılışı vs hızlanır amaçlı. SSD yi bilgisayara takıp Windows 10 Pro kurdum. Şimdi hem harddikste Windows 10 Pro kurulu hem de SSD de kurulu. Bilgisayar hızlı açılması için Biosdan SSD seçiyorum bu seferde oyunlar açılmıyor. Aşağıdaki gibi oluyor. Biosdan Harddisk seçili şekilde açtığımda bilgisayar harddiski C ve D olarak görüyor. Oyunlar Harddiskte bazıları C de bazıları D de. Harddiski ikiye böldüğüm için SSD yi de E de görüyor. Ama Biosdan SSD seçip açarsam tersi oluyor. Bu seferde SSD yi C de görüyor Harddiski de D ve E de görüyor. Bu olduğu için de oyunları göremiyor bilgisayar oyunlar açılmıyor. Bunun bir şekilde düzeltebilir miyim?

Teşekkürler.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Çift sistem kurduğunuz için oyunlarınızın kurulu olduğu diskin C diskinde oyunların başlatma programları kurulu olduğu için sizin oyunları C diskiniz hangisiyse o diskte programları tekrar kurup oyun dosya konumu olarak diğer diskiniz içindeki oyun dosyalarını seçmeniz gerekiyor. Yani örnek vermek gerekirse EPIC üzerinde oyunlarınız var diyelim ve ve EPIC HDD diske kuruluydu ama şimdi SSD diske kurulu. Siz SSD diske EPIC kuracaksınız tekrar ve oyununuz hangi diskteyse adlı bu makaledeki yöntemle o diskteki konumu seçeceksiniz. Hepsi bu kadar. Aynı şeyi vb. platformlar içinde yapacaksınız.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri