Sıvı Soğutma Almalı Mıyım?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Patatesbeyyy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar,

Ryzen 5 5600 işlemcili ve 4 fanlı (1'i işlemci üzerinde stock fan) sisteme sıvı soğutma takviyesi şart mıdır?

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Merhaba arkadaşlar,

Ryzen 5 5600 işlemcili ve 4 fanlı (1'i işlemci üzerinde stock fan) sisteme sıvı soğutma takviyesi şart mıdır?
Bütcene de bağlı. Alabilirsen iyi olur. Ama eğer stock fan güzel şekilde soğutuyorsa gerek yok ama diyorsun yeni soğutucu almayı düşünüyorum. Daha iyi performans istiyorum vesaire yardımcı olabiliriz.

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Merhaba arkadaşlar,

Kasanın boyutları da önemli eğer almayı düşünüyorsan sistemini paylaşırsan öneri yapıcaklar için iyi olur :D

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Eğer overclock yapmayacaksanız stok soğutucu gayet iş görür. Eğer yine de soğuk çalışmasını istiyorsanız kule tipi bir soğutucu alabalirsiniz. Sıvı soğutmaya gerek olacağını düşünmüyorum.

s4lly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
225
Şahsen ben Ryzen 5 5600x kullanıyorum. Sistemde Cooler Master Masterliquid 120mm V2 var. Tek fanlı bu arkadaş. Zaten biraz araştırdıysanız biliyorsunuzdur ki; tek fanlı sıvı soğutucu almak yerine kaliteli bir hava soğutucu almak daha mantıklıdır. Ben şahsen kendim hata yaptım bu noktada. Tavsiyem kule tipi hava soğutucu almanızdan yana. Ama eğer diyorsanız ki 'kardeşim ben ilerde belki Ryzen 7 5800X, Ryzen 9, 5900X' geçiş yaparım.' O zaman güzel bir 240Mm sıvı soğutucu alabilirsiniz.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Sıvı soğutma şart değil ama temiz görüntü için tercih edilebilir. Kule tipi F/P oranı iyi bir hava soğutma bu işlemci için fazlasıyla iş görür.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri