Sıvı Soğutma fanları doğru mu ?

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Arkadaşlar sıvı soğutma montajı yapıyordum bi sormak istedim :D Fan'ın üstünde gözüken marka kasanın dışına mı bakacak yoksa kasanın içine mi ?
Ben şu anda içine bakıcak şekilde montajladım doğru mudur ?
-
unnamed.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:
KS

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
İzlediğim bir video da adam fanları hortumun bulunduğu kısma değil öbür kısıma takıyordu bende mi öyle yapsam :D
-
Bu şekilde;

sagasgsa.png

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Yanlış , fanlar radyatörün önüne gelecek ve Corsair simgesi dışarıya bakacak

KS

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Her şey güzel görünüyor. Elinize sağlık. Umarım güzel günlerde kullanırsınız :)
Hocam birde bu rgb kontrolcüyü nasıl kasaya takıyorlar :D Üstünde vida deliği vesaire yok ama adamlar kasaya oturtmuş
-
IMG_8376.jpg
IMG_8375.jpg

KS

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Ben çift taraflı bant ile yapıştırıyorum :)
Benimde aklıma gelmişti de dedim acaba başka türlü bir şey mi yapıyorlar :D Konu açmıştım bende bunun için :) Bu konuyla o konuyu kapatabiliriz hocam.Herkese yardımları için teşekkür ederim :)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Gayet güzel tamamlamışsınız. Eğer fazladan 2 fan daha varsa iç taraftaki radyatör tarafına tam fanların karşısına gelen yerlere aynı yöne bakan 2 fan daha eklenebilir. Alttaki tünel 3. fanı eklettirmez ama dert değil. Sadece fikir yapılması şart değil.

KS

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Gayet güzel tamamlamışsınız. Eğer fazladan 2 fan daha varsa iç taraftaki radyatör tarafına tam fanların karşısına gelen yerlere aynı yöne bakan 2 fan daha eklenebilir. Alttaki tünel 3. fanı eklettirmez ama dert değil. Sadece fikir yapılması şart değil.
Elimde fazladan 1 tane fan kaldı hocam ama rgb kontrolcüsü doldu :D elimde 2 tane var ama 2 tane kullanılabiliniyor mu bilmiyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Kullanılır sorun yok. Maksat radyatörde bir nokta bile olsa daha hızlı hava akışı sağlamak çift taraf fan ile. Şart değil zaten sadece öneride bulundum.

KS

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Kullanılır sorun yok. Maksat radyatörde bir nokta bile olsa daha hızlı hava akışı sağlamak çift taraf fan ile. Şart değil zaten sadece öneride bulundum.
peki hocam fan ne tarafa bakmalı ? marka kısmı gözüken kısım dışa doğru mu bakıcak yoksa içeriye doğru mu :D Öndekilerle aynı yöne mi bakmalı ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Öndeki fanlarla aynı yöne bakacak. İkisi de birbirine karşılıklı üflerse türbülans yaparlar ki bunu istemeyiz. Öndeki fanlar kasa içine hava aktarıyorsa içe takacağınız fanlarda kasa içine önden havayı aktarmalılar. Bu sayede radyatördeki ısıyı kasa içine direkt hızlı bir şekilde çekecekler.

KS

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Öndeki fanlarla aynı yöne bakacak. İkisi de birbirine karşılıklı üflerse türbülans yaparlar ki bunu istemeyiz. Öndeki fanlar kasa içine hava aktarıyorsa içe takacağınız fanlarda kasa içine önden havayı aktarmalılar. Bu sayede radyatördeki ısıyı kasa içine direkt hızlı bir şekilde çekecekler.
Birazdan fotoğrafını atarım hocam

KS

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
@OceanLaB @ugur.gozaydin hocam bu kablo nereye takılacak anakartta pinlerin altında AUDİO yazmıyor :D
-
Kasanın güç kablosu ve usb gen kablolarını taktıktan sonra sadece bu kablosu kalıyor ama bunu tam olarak nereye takıcağımı bilmiyorum
-
unnamed (1).jpg

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri