Sıvı soğutma önerisi

mltq77

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar arkadaşım sıvı soğutma alacak , sistemi r6 3600 ekran kartı şu an 1660 ama 2070 e yada 3060 a geçecek. Bütçe olarak 2000 e kadar zorlayabilirim dedi. Önerilerinizi bekliyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
R5 3600 işlemcisi için biraz fazla yüksek bir bütçeniz var ama önerinizi yapıyorum.

1.  - Piyasadaki çoğu 240/280 ürün ile denk veya bir tık daha iyi sonuçlar verir.
  2.  - Yukarıdaki ürüne yakın bir üründür. RGB isterseniz diye bıraktım yoksa yukarıdaki Arctic ürünü öneririm.
  3.  - Piyasadaki çoğu 240/280/360 ürün ile denk veya bir tık daha iyi sonuçlar verir. NOT : Her kasa 280mm sıvı soğutma desteklemez. Bu yüzden kasanızın destekleyip desteklemediğini kontrol edin.
  4. İlle 360mm istiyorsanız yukarıdaki 280mm ürüne yakın performansta diyebileceğim ve RGB görselliği ile   fiyata bu ürünü önerebilirim.
  5. Yukarıdaki 280mm ürün ile denk yada bir tık daha başarılı   bu ürünü de önerebilirim.
  6.  - Bu ürün ise yukarıdaki Arctic 280mm ürün ve Deep Cool L360 ve SS PF360 üründen biraz daha başarılı ve Arctic 280mm ürün ile denk performansa sahip yeni ve performanslı bir üründür.
  7. İlle bütçemi kullanmak istiyorum derseniz   bu ürünü önerebilirim. Kendisi piyasadaki çoğu 360mm çok daha pahalı marka ürünlerden daha iyi sonuçlar verir.
  8.  - Bu ürün ise buradaki en iyi 360mm ürünler arasında Arctic ürün ile liderliği paylaşıyor.
  9.  - Bu ürün ise buradaki en iyi 360mm ürünler arasında 2. sırada.
  10.  - Bu ürün ise buradaki en iyi 360mm ürünler arasında Phanteks ürün ile 2. sırayı paylaşıyor.
  11. Son olarak paranızı sonuna kadar kullanmak istiyorsanız ve kasanız destekliyorsa piyasadaki en iyi soğutucuyu öneriyorum size.   bu ürün 420mm boyu ile piyasadaki en büyük birkaç AIO soğutuculardan birisi. Performansı çok iyidir ama her kasa bunu desteklemiyor. 
NOT : Bu ürünleri önce performans sonra kalite ile değerlendirecek olursam en iyiden başlayarak şöyle bir liste oluştururum. 11 > 7/8 > 9/10 > 3/6 > 5 > 1 > 4 > 2 bu şekilde listeleyebilirim. / koyduklarım denk gördüklerimdir. Kasanızın desteğine göre ürün seçimi yapın.

Melike

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Çok teşekkür ederim. Arkadaşım Corsair yada cooler master almayı düşünüyordu ben size yazıp sorayım dedim , bütçe öyle belirtti. Ben alırken bütün parçaları size sorup aldım arkadaşa da yardımcı olayım dedim tekrar saolun.

Ekstra olarak konu açılmışken ben de sorayım , ben de sıvı soğutucu almayı düşünüyorum da 

900-1000 Max bütçeye ,r5 3600x ,rtx 2060s var bende de stok fan takılı. Silverstone pf 240 iyi midir?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Corsair ürünleri F/P oranında iyi değiller. Performansına göre oldukça pahalı ürünlere sahip. Daha ucuza daha iyi kalite ve soğutmada ürünler var ki önerdim zaten. CM markası ise genelde ses konusunda pek iyi değiller. Genel kullanıcı deneyiminde sesli çalıştığı belirtilen bir marka diyebilirim. Ondan CM önermedim.

Sizin için RGB istiyorsanız PF240 ürünü soğutma açısından oldukça iyi bir ürün ancak boruları biraz ince malzeme kalitesi olarak daha iyi olsun isterseniz SilverStone IceGem serisi yada diğer ürünleri alabilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri