Sıvı Soğutucu Ile Isınma Problemi

ErsanKuneri

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba Herkese,

Cooler Master MasterLiquid ML240L V2 MLW-D24M-A18PC-R2 240 mm İşlemci Sıvı Soğutucu aldım, Kasa yerde olduğu için ve çatı katında yaşadığım için yük altında 90-96 arası sıcaklık alıyordum. 1 egzoz fanım birde kasanın üstünde normal fanım var. kasanın önüne Karbratörü taktım. Pc de derece 70'e 75'e düştü ancak kasa alev alev yanıyor sanki, normal midir? Sıvı soğutma yokken sıccaklık daha fazlaydı ama kasanın ön kapağı bu kadar ısınmıyordu, şimdi ateş gibi.

Ryzen 5600x İşlemci --- Önde 2 coolermaster fan ve karbratör -- arkada bi egzoz yukarda 1 giriş fanı. BİOS ayarı yapmadım gerekli mi ?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,112
Merhaba Herkese,

Cooler Master MasterLiquid ML240L V2 MLW-D24M-A18PC-R2 240 mm İşlemci Sıvı Soğutucu aldım, Kasa yerde olduğu için ve çatı katında yaşadığım için yük altında 90-96 arası sıcaklık alıyordum. 1 egzoz fanım birde kasanın üstünde normal fanım var. kasanın önüne Karbratörü taktım. Pc de derece 70'e 75'e düştü ancak kasa alev alev yanıyor sanki, normal midir? Sıvı soğutma yokken sıccaklık daha fazlaydı ama kasanın ön kapağı bu kadar ısınmıyordu, şimdi ateş gibi.​

Ryzen 5600x İşlemci --- Önde 2 coolermaster fan ve karbratör -- arkada bi egzoz yukarda 1 giriş fanı. BİOS ayarı yapmadım gerekli mi ?
Normal kasa ısınır zaten

KS

ErsanKuneri

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İlk kez kullanıyorum, bu kadar sıcaklık yayması garipsetti, ısı düşüşü varken kasa da sıccaklık artıyor. Bios ayarı lazım mıdır ? öneri var mı ?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri