Çözüldü SİYAH EKRAN EKRAN KARTI DRİVERLARI SİLİNME

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yücel06z

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
AMD 6750XT Ryzen 5 5600 B450MKII furyy 3600 sistem gayet modern ve uygun ama ekran kartı sürekli driver siliyor siyah ekran geliyor ve ekran kartı sürücüleri siliniyor PC kapatım açtıgımda düzeliyor tekrardan yükleyip kullanıyorum driver clear kullanıp geçmişe ait ne varsa silip tekrar yükleme yaptıysamda çeşitli şeyler yapsamda düzelmiyor bunun sebebi ne olabilir?

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Maalesef Amd sorunu. Çözümler biraz sisteme göre değişse de genelde driver silip yeniden yükleme, tekrarlarsa silip eski sürüm yükleme bazen de format ile çözülüyor. Bunlarda işe yaramazsa undervolt ya da sabit hızda ekran kartı kullanmak işe yarayabilir.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Kırmızı kutucukla belirttiğim driver kurar mısınız ?
Screenshot_2.png

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,016
AMD 6750XT Ryzen 5 5600 B450MKII furyy 3600 sistem gayet modern ve uygun ama ekran kartı sürekli driver siliyor siyah ekran geliyor ve ekran kartı sürücüleri siliniyor PC kapatım açtıgımda düzeliyor tekrardan yükleyip kullanıyorum driver clear kullanıp geçmişe ait ne varsa silip tekrar yükleme yaptıysamda çeşitli şeyler yapsamda düzelmiyor bunun sebebi ne olabilir?
Windows güncelleme yaparken ekran kartı driverlarına da güncellemeye yapabiliyor onu kapatmanız lazım. Hide or show updates tool ile yapabilirsiniz.

KS

yücel06z

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Bunu bir deneyeceğim sonucu paylaşırım sizinle

KS

yücel06z

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Bunu yaptıktan sonra DDU ile driverı kaldır ve yeniden temiz kurulum
Sorun windows updates kaynaklı oldugu kesinleşti Windows güncellemelerini kapattıktan sonrası pc temizleyip güncel sürüm kurulumunda hata yok oldu bilgi için teşekkürler

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Tamamdır o zaman başka soruların olursa tekrardan Forumda konu açabilirsin.
Bazen Windows kaynaklı sorunlar olabiliyor.
İyi akşamlar İyi forumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri