Sizce nasıl iş görürmü görürsede ne kadar süre götürür tavsiye ;)

Atabey.Emre

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kendi çapımda ufak tefek bişeyler toplama hevesindeyim tabiki maddiyat anca bu kadarına el veriyor bu yazacağım sistem beni ne kadar süre götürür beklentim çok yüksek değil zaten pc de o kadar yüksek seviye oyun oynamıyorum bi cs arada sırada birde point blank bilenleriniz vardır belki bunlarda bana sorun yaşatmasın birde 5 sene kadar götürse kafi şu anki kullandığım pc 2012 yılından toplama zaten yine sorunsuz oynuyorum ama yinede ilk toplandığı gibi performans vermiyor elbette ram desteği yapmayı düşünüyordum zaten bu konudada tavsiye için yine buraya yazmıştım saolsunlar yardımcıda oldular bu pc ye ram takviyesi yapıp biladere bırakayım diyorum oda benim gibi aynı oyunları oynuyor şimdilik onu götürür işe girince kendi alsın artık yenisini  :D  neyse toplamayı düşündüğüm sistem şudur :

- INTEL Intel G4560 Pentium 3.50 GHz 3MB VGA 1151P Kabylake
- ASUS Nvidia 2GB GT1030 GDDR5 64 Bit PH-GT1030-O2G HDMI DVI-D DP
- MSI INTEL H110M PRO-VD H110 DDR4 2133 VGA GLAN 1151P USB 3.1
- WD 3.5" Caviar Blue 1TB 7200 RPM 64MB SATA3 PC HDD WD10EZEX
- KINGSTON Hyperx Fury 8GB 2133Mhz DDR4 CL14 Pc Ram HX421C14FB/8
- HI-LEVEL Ultra 2.5" 120GB SSD SATA3 550/530 HLV-SSD30ULT-120G
- AEROCOOL CS1102 AE-CS1102-500 500W Atx Kasa Siyah Usb 3.0

Toplamda 1500 tl gibi bi rakam çıkıyor bunda şunu şunla değiştirsen daha iyi olur yada şu parça bunla uyumsuz şu eksik olmuş dediğiniz herhangi birşey var ise lütfen yazınız çünkü bu konuda fazla bi bilgim yok baştada belirttiğim gibi kendi çapımda birşeyler yapmaya çalışıyorum derseniz kardeşim gönül rahatlığı ile al kullan hiç bir sorunun olmaz ona görede alıcam zaten inşallah bu arada bu sistemi ekrankartı videonuzdan sonra toplamak daha işime geldi çünkü çok uygun bi ekran kartı ve bayada sağlam videoda gördüğüm kadarı ile bence yeterli bi sistem gibi siz değerli dostlardanda görüşlerinizi alayım lütfen şimdiden teşekkür ederim...

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
SSD olarak Samsung 850 Evo 120 Gb olabilir HDD olarak Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 210MB/s 64MB Cache Sata3 Masaüstü Disk ST1000DM010 alabilrsiniz Power 80+ olan bir power seçimi yapın diğer yönden sistemde sıkıntı yok.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Ssd corsair carbide LE 120 gb alabilirsin ksanı +80plus alırsan iyi olur ramini ve anakartını 2400mhz yaparsan iyiolur

Lütfi_35

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kardeşim, SSD olarak Samsung öneririm ki kendim 850 EVO 250 GB kullanıyorum. Çok memnunum. Samsung tavsiye etme sebebim ilk önce kalite ve vaad ettiği okuma/yazma hızını yerine getiriyor olması. Ek olarak ben fiyatına kanıp 120 GB Hi-Level SSD sipariş ettim ve biraz araştırma yaptıktan sonra ürünün okuma/yazma hızının yazılandan az olduğu bilgisine ulaştım.(İçine sindi ise alabilirsin kardeşim ama kendi çapımda araştırma bunlar,sen de araştır ona göre kararını ver.) Sonra siparişi iptal ettim ve Samsung aldım.
Güç kaynağı konusunda 80+ sertifikası olan bir güç kaynağı almanı öneririm.
Zaten seninle işlemcimiz,anakartımız ve ramlerimiz aynı. SIkıntı yaşamadım şu ana kadar bu bileşenlerden.
Hard Disk olarak Seagate Barracuda 1 TB kullanıyorum,tavsiye ederim.
Ayrıca verdiğim linki okursan sevinirim,benim PC Hocası ile forum üzerinden topladığım sistem. Ona göre şekil alabilirsin belki.

http://forum.pchocasi.com.tr/konu-pc-hocasi-ile-topladigim-sistem.html

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kaan Akgül' Alıntı:
Ssd corsair carbide LE 120 gb alabilirsin ksanı +80plus alırsan iyi olur ramini ve anakartını 2400mhz yaparsan iyiolur

Bu model Corsair in performansı en kötü olan SSD si. Samsung SSD konusunda kendini geliştirdi ve kaliteli yapıyor. Sırf markasının ismi duyulmuş diye ürün önerilmez onun testleri kalitesi mimarisi bunlara bakılmalı.

KS

Atabey.Emre

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim değendireceğim hepinizden ALLAH razı olsun

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri