Sizce okulu bırakmalımıyım

Arda355

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Selamün aleyküm iyi forumlar arkadaşlar 9. Sınıf öğrencisiyim okuldan sıkıldım artık notlarım da kötü ortalamam 51 52 civarı okulu açığa aldırıp sanayide çalışmaya başlayıp meslek öğrenip ileride dükkan açsam daha mantıklı mı olur diye düşünüyorum veya çıraklık okuluna gidip Hemi okuyup Hemi çalışsammı diye düşünüyorum sizin fikriniz nedir

Buraqq

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
336
Selamün aleyküm iyi forumlar arkadaşlar 9. Sınıf öğrencisiyim okuldan sıkıldım artık notlarım da kötü ortalamam 51 52 civarı okulu açığa aldırıp sanayide çalışmaya başlayıp meslek öğrenip ileride dükkan açsam daha mantıklı mı olur diye düşünüyorum veya çıraklık okuluna gidip Hemi okuyup Hemi çalışsammı diye düşünüyorum sizin fikriniz nedir
Oy oy,elin yatkınsa ve okuma fikrini kenara attıysan hiç düşünme,11.sınıfım çıraklık eğitimdeyim gayette güzel fakat sana önerim dükkandaki asalak millete kendini küçük düşürtme,kendini birşey zanneden çok insan olur hem okulda hemde dükkanında.Bu konularda birşeye kafan takılırsa sorabilirsin herzaman:D

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Önce ailenize danışın ve yapmak istediklerinizden emin misiniz diye düşünün. Meslek yapmaya karar verirseniz de size uygun iş seçmeye çalışın.

KS

Arda355

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Benim babamda tamirci ama kendi dükkanı yok usta olarak bir dükkanda çalışıyor müşterisi falanda var ileride onun müşterilerini ben alırım diye düşünüyorum

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Benim babamda tamirci ama kendi dükkanı yok usta olarak bir dükkanda çalışıyor müşterisi falanda var ileride onun müşterilerini ben alırım diye düşünüyorum
Babanıza konuyu açın, bir yerde tatillerde deneyin ve bakın. Geleceğinizi etkileyecek önemli karar için deneyip iyice tartın. Sonrasında dönüşü zor olur.

KS

Arda355

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Yazın çalıştım zaten sevdim yani işi

Buraqq

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
336
Araba,motorsiklet?

Babanıza konuyu açın, bir yerde tatillerde deneyin ve bakın. Geleceğinizi etkileyecek önemli karar için deneyip iyice tartın. Sonrasında dönüşü zor olur.
Aynen öyle valla hocam,ben geçtim ha pişmanmıyım tabiki değilim fakat zor yönleride çok bu işin geçerken bütün etkenleri dikkate almak lazım.

KS

Arda355

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Araba,motorsiklet?

Aynen öyle valla hocam,ben geçtim ha pişmanmıyım tabiki değilim fakat zor yönleride çok bu işin geçerken bütün etkenleri dikkate almak lazım.
Araba hocam. zor yönleri olduğunu biliyorum ama şu anda ülkenin hali belli üniversite mezunlarının çoğu üniversitede okuduğu mesleği yapmiyo o yüzden bende sanayiyi tercih ettim para falanda çok sanayide

Buraqq

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
336
Araba hocam. zor yönleri olduğunu biliyorum ama şu anda ülkenin hali belli üniversite mezunlarının çoğu üniversitede okuduğu mesleği yapmiyo o yüzden bende sanayiyi tercih ettim para falanda çok sanayide
Para çok değil bence ha biraz namuzsuz olursan parayı kırarsın orası doğru.Dediginde doğru bu devirde okusan da iş bulmak zorlaştı zaten.

KS

Arda355

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Yazın benim yaşımda arkadaşımda sanaiyeye geçti şimdi 12 k ya PC birde iPhone 11 fln aldı

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Meslek öğrencisiyim ve rahatım açık meslek lisesine geç haftanın 6 günü iş 1 gün okul ondada bir şey yaptırmıyorlar arkadaşım geçti.

KS

Arda355

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Para çok değil bence ha biraz namuzsuz olursan parayı kırarsın orası doğru.Dediginde doğru bu devirde okusan da iş bulmak zorlaştı zaten.
Hocam zaten bu devirdede namussuz olamassan para bulman zor biraz

Meslek öğrencisiyim ve rahatım açık meslek lisesine geç haftanın 6 günü iş 1 gün okul ondada bir şey yaptırmıyorlar arkadaşım geçti.
Hocam meslegide düşündumde haftada 1 gün okul ama arkadaş ortamı kötüymüş diye duydum alkol falan varmış

Buraqq

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
336
Hocam peki sınavları fln nasıl zormu
Sınavı falan hiç dert etme,bizim okulda çok basit, oralar değişikse bilemem ama zaten oradaki kimsenin okuma huyu olmadığını bildikleri için basit soruyorlar hatta bazıları cevapları bile veriyor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri