Sizce Sistem Nasıl Ve 750W Yeterli Gelir Mi?

emintsr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba,

Önerileri toplayarak bir kasa toparlamak üzereyim, tüm siparişler geldi fakat vakit olmadığından dolayı bir türlü toplayamadım. İnternetten watt hesaplama sitelerinden baktığımda kasamın gücü bazı sitelerde yeterli, bazı sitelerde yetersiz gözükmekte. Bu sisteme kaç watt kasa olmalı sizce? Sistem hakkında yorumlarınızı da bekliyorum.

İşlemci: AMD Ryzen 7900x3d
Anakart: Asus X670E Plus
Ekran Kartı: Nvidia RTX 4080
RAM: 64 GB 6000Mhz RGB
Disk: M2 2 TB SSD
Soğutma: H150 Sıvı Soğutma RGB
Kasa: Corsair Icue 4000x 750W

UltimateGuide

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
95
Merhaba,

Önerileri toplayarak bir kasa toparlamak üzereyim, tüm siparişler geldi fakat vakit olmadığından dolayı bir türlü toplayamadım. İnternetten watt hesaplama sitelerinden baktığımda kasamın gücü bazı sitelerde yeterli, bazı sitelerde yetersiz gözükmekte. Bu sisteme kaç watt kasa olmalı sizce? Sistem hakkında yorumlarınızı da bekliyorum.

İşlemci: AMD Ryzen 7900x3d
Anakart: Asus X670E Plus
Ekran Kartı: Nvidia RTX 4080
RAM: 64 GB 6000Mhz RGB
Disk: M2 2 TB SSD
Soğutma: H150 Sıvı Soğutma RGB
Kasa: Corsair Icue 4000x 750W
dostum açıkçası böyle güçlü sistem toplamışsın 750w yeterli olsa da yerinde olsam 850w en az gold bir psu tercih ederdim hayırlı olsun bu arada

KS

emintsr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
dostum açıkçası böyle güçlü sistem toplamışsın 750w yeterli olsa da yerinde olsam 850w en az gold bir psu tercih ederdim hayırlı olsun bu arada
Merhaba, yeterli geldiğini düşündüğümüzde diyelim tek bir sorum var artık.

360mm sıvı soğutmayı, aldığım bu Corsair Icue 4000x'e üstten bağlantı yapamıyorum yani önden bağlamam gerekiyor. Çok aşırı performans düşüşü olur mu yoksa böyle kullanmalı mıyım?

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,111
Merhaba, yeterli geldiğini düşündüğümüzde diyelim tek bir sorum var artık.

360mm sıvı soğutmayı, aldığım bu Corsair Icue 4000x'e üstten bağlantı yapamıyorum yani önden bağlamam gerekiyor. Çok aşırı performans düşüşü olur mu yoksa böyle kullanmalı mıyım?
Performans düşüşü olmaz

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri