Sizce Windows 11'e geçmeli miyim?

prokaan78

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
6
Herkese merhaba. Elimde bir laptopum var. Oyun oynamak için kullanmıyorum çünkü MX450, 8 GB RAM ve i5-1155G7 özelliklerine sahip ve çoğu yeni oyunu oynatmıyor. Zaten okul ve iş için almıştım yani günlük kullanım, Eclipse IDE, word/excel, YouTube vs için kullanıyorum. Şu anda Windows 10 yüklü fakat 11'in tasarımı beni daha çok cezbediyor. Özellikle rainmeter ile yapılan temaları kullanmayı seviyorum ve onlarda Windows 11 de daha iyi duruyor.

Araştırdığıma göre Windows 11'deki zamanında dalga geçilen hataların %90'ına yakını çözülmüş diyorlar ve oyun dışı(masaüstü, program açılma vs hızları) olarak Windows 10'dan biraz daha hızlı olduğunu belirtiyor kullananlar. Batarya performansı arasındaki farkı bilmiyorum. Bazı kişiler Windows 11'de, 10 da olan UI özelliklerinin bazılarının olmadığını dolayısıyla 10'a geri geçtiklerini belirtiyorlar. Bu ne kadar doğru? Sizce Windows 10'dan 11'e geçsem hız ve pil performansı olarak olumsuz yönde bir etki olur mu? Ve kritik sorunları, bunun için geçme diyeceğiniz sıkıntısı var mı?
Laptopta SSD mevcut bu arada.

Mesela şu videoya bakıldığında neredeyse her alanda Win 10 daha iyi görünüyor fakat aşırı derecede fark yok. Bilemedim açıkçası

ByMrOwl

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
81
Windows 11 yüzünden tüm notlarımı kaybettim geride kurtaramadım yedeğini almamak ise benim acemiliğim oldu :-(

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Denemek için Windows 11'e geçtim. 1 ay kadar oldu. Daha bir sorun çıkarmadı ama arkadaşımın yeni aldığı laptop güncelleme sonrası biosta kalmıştı. 11 ne kadar güncellenmiş olursa olsun, 10 kadar güncelleme alamadı haliyle o kadar stabilit olmaması doğaldır.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri