Çözüldü Skygate Sistem Görüntü Gelmiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Blazewuff

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba Arkadaşlar,

İncehesap üzerinden almış olduğum skygate sistem bugün elime geldi. Ekran kartını takıp güç kablolarını taktım. Kasanın güç kablosunu taktım be monitöre dp ile bağladım.

Kasayı çalıştırdığımda sistem çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor sebebi ne olabilir?

Moderatörün son düzenlenenleri:

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Merhaba. İncehesap üzerinden almış olduğum skygate sistem bugün elime geldi. Ekran kartını takıp güç kablolarını taktım. Kasanın güç kablosunu taktım be monitöre dp ile bağladım. Kasayı çalıştırdığımda sistem çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor sebebi ne olabilir?
Kablo Anakarta mı bağlı ekranı kartına mı ?

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Merhaba. İncehesap üzerinden almış olduğum skygate sistem bugün elime geldi. Ekran kartını takıp güç kablolarını taktım. Kasanın güç kablosunu taktım be monitöre dp ile bağladım. Kasayı çalıştırdığımda sistem çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor sebebi ne olabilir?
Monitörün kendi güç kablosunu taktınız mı ?

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
En azından ekranda ışık falan yanıp sinyal yok gibi birşey yazması gerekiyor.

hörstduesnicht

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
ben de daha önce bu durumla karşılaşmıştım ram slotuna tam oturmadığı için görüntü gelmiyordu bi ramı çıkart tekrar taksana belki düzelir

KS

Blazewuff

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
ben de daha önce bu durumla karşılaşmıştım ram slotuna tam oturmadığı için görüntü gelmiyordu bi ramı çıkart tekrar taksana belki düzelir
Maalesef işe yaramadı, ayrıca belirtmem gerekirse klavye ve mouse ışıkları da yanmıyor. Kasadaki fanlar, ekran kartının ışığı falan yanıyor.

hörstduesnicht

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Maalesef işe yaramadı, ayrıca belirtmem gerekirse klavye ve mouse ışıkları da yanmıyor. Kasadaki fanlar, ekran kartının ışığı falan yanıyor.
Normalde sistemi montajlayıp test edip işletim sistemi yükleyip öyle gönderiyorlar. Sistem acaba kargoda gelirken çok sarsılmış olabilir mi diye düşünüyorum. Bence kasadaki tüm parçaları çıkartıp tekrar takın. Ramı da iyice bastırdığınızdan emin olun yine de genelde bu sorun ramla alakalı oluyor. (ben iyice bastırmadan oturmamıştı oturmuş gibi oluyor ama aslında oturmuyor tam bastırmayınca)

KS

Blazewuff

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Normalde sistemi montajlayıp test edip işletim sistemi yükleyip öyle gönderiyorlar. Sistem acaba kargoda gelirken çok sarsılmış olabilir mi diye düşünüyorum. Bence kasadaki tüm parçaları çıkartıp tekrar takın. Ramı da iyice bastırdığınızdan emin olun yine de genelde bu sorun ramla alakalı oluyor. (ben iyice bastırmadan oturmamıştı oturmuş gibi oluyor ama aslında oturmuyor tam bastırmayınca)
Ramleri tek tek denedim sorun her türlü aynı

Yusufb23

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
47
Tuhaf tamam AMD kötü olabilir de dediğiniz şey daha tuhaf arayıp iade talep edin yada bu konularda iyi anlayan arkadaşlar yardımcı olsunlar

KS

Blazewuff

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bios pilini çıkarıp taktım, biosu flashback ile güncelledim, statik elektrik varsa diye kontrol ettim, ekran kartı ve ramleri çıkarıp taktım, dp ve hdmi kablolarla denedim. Sonuç hala aynı, aklıma daha bir şey gelmiyor. Teknik servis yolu gözüktü.

hörstduesnicht

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Gerçekten çok tuhaf. Direk montajlayıp test etmeden mi gönderdiler naptılar ya da evine gelene kadar ne oldu sisteme gerçekten anlamış değilim.
Teknik servise götür bi baktır sonra buradan güncelleme yap çok merak ettim takipteyim

KS

Blazewuff

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Gerçekten çok tuhaf. Direk montajlayıp test etmeden mi gönderdiler naptılar ya da evine gelene kadar ne oldu sisteme gerçekten anlamış değilim.
Teknik servise götür bi baktır sonra buradan güncelleme yap çok merak ettim takipteyim
Sistemi teknik servise gönderdim, gün içerisinde hata düzeltilmiş şekilde geri aldım. Sorun bios kaynaklıymış. Windows kurulurken biosta hata meydana gelmiş sanırsam. Ellerinde bulunan bir cihaz yardımı ile biosu resetlemişler ve sorun düzelmiş oldu. Şuan sorunsuz kullanıyorum.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Sistemi teknik servise gönderdim, gün içerisinde hata düzeltilmiş şekilde geri aldım. Sorun bios kaynaklıymış. Windows kurulurken biosta hata meydana gelmiş sanırsam. Ellerinde bulunan bir cihaz yardımı ile biosu resetlemişler ve sorun düzelmiş oldu. Şuan sorunsuz kullanıyorum.
Sorununuzun çözüldüğüne sevindim.
Başka sorularınız için yine bekleriz İyi Gecler İyi Uykular.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri