Soğutucu Ve i9 İşlemci HK

nekreyazar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Merhaba arkadaşlar,

Sistemim: i5 12500
Gigabayt RTX Vision 3080 10G
Diğerlerini söylemem gerekiyorsa yazabilirim. Kasam için sıvı soğutucu almam gerekiyor mu acaba? Bunu nasıl anlayabilirim? Henüz kasayı kullanmaya başlamadım monitör sipariş verdim. Yakında kullanacağım gelmeden sıvı soğutucu gerekirse onu da alayım dedim.

Ek olarak

i5 12500 işlemcim var henüz kullanılmadı, bunu satıp i9 12700K geçmek mantıklı olur mu? Yoksa gerek olmaz mı? Sadece valorant, CSGO oynuyorum.

Streaker

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
119
Merhaba arkadaşlar,

Sistemim: i5 12500
Gigabayt RTX Vision 3080 10G
Diğerlerini söylemem gerekiyorsa yazabilirim. Kasam için sıvı soğutucu almam gerekiyor mu acaba? Bunu nasıl anlayabilirim? Henüz kasayı kullanmaya başlamadım monitör sipariş verdim. Yakında kullanacağım gelmeden sıvı soğutucu gerekirse onu da alayım dedim.

Ek olarak

i5 12500 işlemcim var henüz kullanılmadı, bunu satıp i9 12700K geçmek mantıklı olur mu? Yoksa gerek olmaz mı? Sadece valorant, CSGO oynuyorum.
Hocam size açık konuşacağım eğer Sadece oyun oynuyorsanız sizin şu anki işlemciniz bile size gayet yeterli Yani en kötü i5 12.400f'ye geçseniz yeterli

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Valorant ve CS için fazlasıyla yeterli, hatta işlemci düşürülebilirsinizde. Hava soğutma fazlasıyla yeter işlemciniz için.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
12500e gayet yeterli. İşlemciniz varsa değiştirmeye gerek yok.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Hava soğutma fazlasıyla iş görür. Sıvı soğutma bütçeniz var ve birazda keyfi tercih sebebiyle alınır. Fiyat performans olarak hava soğutma yeterli, özellikle belirtiğiniz oyunlarda sıcaklık değerleriniz yüksek seyretmez

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri