[Soru]Corsair H100i v2 vs SilverStone TD02-E

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
Merhaba arkadaşlar bilgisayarımın bozulmasından sonra tamir etsem de her gün bir şeyleri bozuluyor dün de sesi gitti ee artık 7 yıllık emektarı değiştirme vakti. İş soğutucuya dayandı malum oc yapacağım. Ve kesin kararım henüz yok.

Corsair Hydro Serisi H100i v2 Extreme Performance Intel/AMD Islemci Uyumlu Sivi Sogutucu Sistemi
Vs
SilverStone Tundra Serisi TD02-E Intel 775/115X/1366/2011 AMD AM2/AM3/FM1/FM2 Uyumlu Sivi Sogutma Sistemi

Arasında kaldım. Bir türlü adam gibi temp testlerini bulamadım kimi sitede h100i v2 ye çok iyi demişlerken diğer sitede stock 80 derece demişler. Ki yoh artık fan takaydın demeden geçemedim muhtemelen 80 derece alan yanlış kurulumdur. Her ne ise bana benim bulamadığım temp testleri konusunda yardımcı olabilecek var mı?
Ya da kullanan? Ya da kasada 2x120 fan yuvası mevcut yani bu ölçüde başka sogutucu önerecek var mı testleriyle ama tutupta Neptune 240xl al değil. bunu al bak burada test sonuçları var gibi.

Yardımlarınızı bekliyorum. İşlemci i7 6700k düşündüğüm Oc düzeyi 4.5/4.7 fazla da yormaya lüzüm yok.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,157
Overclock yaparken sistemi topladıktan sonra her türlü koşula da dikkat etmek gerekiyor. Bazen soğutma bile yetmeyebiliyor. O yüzden Overclock ihtiyaç olmadıkça iyi bir sistemde yapmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Amazon'da Corsair Hydro Serisi H100i 100 Dolar, SilverStone Tundra Serisi TD02-E Intel ise Türkiye'de 460 TL biraz fantaziye kaçıyor gibi. Çok fazla testini yapan ben de göremedim o yüzden ne desek yanlış olur. Aklıma şöyle bir ihtimal geliyor, H100i alıp ekstra AKASA soğutucu ile destekleyebilirsin. AKASA DEW'ler var çok iyi soğutuyor aklıma bu geldi bir tek..

KS

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
h100i v2 son çıkan sogutucularından ve en kötü 4.5 de 55 derece geçmez diye düşünüyorum. olmadı 4.2 neredeyse stock da bırakırım. bir anda uçurmak zaten olmaz. 4.0 da zaten bir test ederim sonra 4.2 sonra 4.4. testler okey derse tamamdır dmezse 4.2 de her türlü stabil çalışır skylake k sonuçta. Klavye konusunda da hocam bir inceleme talebim var. Bloody B328 incelermisiniz? Merak ettiğim ışıklar vs değil merak ettiğim key rollover Anti-ghosting. Kaç tuş algılıyor eş zamanlı bu önemli.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,157
Bildiğim kadarı ile 7-8 tuş algılıyor. Cumartesi ofise geçiyoruz ilk etapta çekeceğimiz videolar var ardından çekeriz tabii inşallah :)

KS

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
haftaya en geç bayramdan sonraya sipariş vericem ya asus Cerberus ya da bu klavyeyi alıcam. sogutucu olarak da muhtemelen corsair. pahalıya geliyor evet ama memnun edeceği düşüncesindeyim. Mümkünse h100i v2 extreme performance ile i7 6700k oc videosu :D

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,157
Rurouni' Alıntı:
haftaya en geç bayramdan sonraya sipariş vericem ya asus Cerberus ya da bu klavyeyi alıcam. sogutucu olarak da muhtemelen corsair. pahalıya geliyor evet ama memnun edeceği düşüncesindeyim. Mümkünse h100i v2 extreme performance ile i7 6700k oc videosu :D

Videoyu biz de bekliyoruz o halde dikkat et ilk etapta :)

KS

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
yok alırken karar kolaylaştırsın diye vidyo isteyen benim :D Ama aldığım sistemle video olmasa da fotolu anlatım belki yapabilirim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri