SSD Takınca açılmama

durmus42

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba

ASUS X550JK model laptopuma james donkey 240 gb ssd'den aldım. Eski Hard Disk'i söküp ssd yi onun yerine taktım. Eski hdd'i harici olarak kullanmayı düşünüyordum. Rufus ile windows 10'u gpt olarak usb'ye yazdırdım. Bios ayarlarını yaptım. Ama windows yükleme aşamasına geçmeden siyah ekranda takılıyor ve windows kurulumuna geçmiyor. (windows kurulumundan önce mavi windows simgesi geliyor ya normalde, o bile gelmiyor). 2 gündür uğraşıyorum denemediğim şey kalmadı.

-Sadece eski hard disk takılıyken normal açılıyor.
-Hard Disk normal yerindeyken ssd'yi harici olarak bağlıyorum. Normal görüyor, dosya atabiliyorum biçimlendirebiliyorum.
-Bios'ta sata bilgilerinin içinde JD 240 olarak ssd görünüyor.
-Disk klonlama ile eski hard diskimin C bölümünü ssd ye klonladım. Tekrar hard disk yerine taktım yine aynı şekilde siyah ekranda takıldı. 
-SSD'yi USB'den takıp windowsu yüklemeyi denedim. Windows yüklemesine geçiyor ama bu seferde Windows Usb üzerinden yüklenemez tarzı hata veriyor.
-SSD şu an gpt düzeninde. (USB ile bağladığımda shift+f10 ile dos ekranından çevirdim)
-Bios'un son sürümü yüklü.
-Daha bir çok şey denedim sonuç alamadım.

Belki çok karışık oldu ama kısaca ssd normalde çalışıyor. Sata olarak bağladığım zaman bilgisayar açılmıyor windows yüklenmiyor. Ama Biosta görünüyor.

İstediğiniz yerin resmini videosunu yükleyebilirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

KS

durmus42

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Farklı bir bilgisayardan aynı ssd ye aynı usb yi kullanarak sorunsuzca kurabildim şu an.

Dediğinizi de deneyeceğim. Uefi atıyorum ama normal de denedim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri