Yardım Statik Elektrik

merab0s

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İyi günler,

Yaklaşık 1 yıl önce PC HOCASI-Gaming Gen Tr işbirliğiyle aldığım pc statik elektrik sorunu yaşıyor.

Teknik servise göndermeden bunu kendim nasıl halledebilirim?

Teknik Servis Olayı biraz uzun süreç oluyor.

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
616
İyi günler,

Yaklaşık 1 yıl önce PC HOCASI-Gaming Gen Tr işbirliğiyle aldığım pc statik elektrik sorunu yaşıyor.

Teknik servise göndermeden bunu kendim nasıl halledebilirim?

Teknik Servis Olayı biraz uzun süreç oluyor.
Sürekli durduk yere yaşadığınız bir sorunsa servise verin. Psu sorunu olabilir. Yoksa ben pcyi sildiğimde genelde statik elektrik oluyor, pc açılmıyor. Güç tuşuna fiş çekili iken basılı tutup boşaltıyorum ve biraz bekleyip açıyorum. Siz temas ettiğinizde oluyorsa normal sayılabilir.

KS

merab0s

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Yaklaşık 10 ay önce de böyle sorun yaşamıştım. O dönem elektrik kesintisinden 2-3 gün sonra meydana geldi.

Şimdiki zaman ise dün elektrik kesintisi olmuştu birkac defa fakat o gün pc normal açılıyordu. Bugün ise yine aynı sorun meydana geldi.

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
616
Yaklaşık 10 ay önce de böyle sorun yaşamıştım. O dönem elektrik kesintisinden 2-3 gün sonra meydana geldi.

Şimdiki zaman ise dün elektrik kesintisi olmuştu birkac defa fakat o gün pc normal açılıyordu. Bugün ise yine aynı sorun meydana geldi.
Elektronik aletlere genelde zarar veren elektrik kesintisi değil, elektriğin geri geldiği andır. Oradaki ani gelen elektrik psuda yük birikmesine sebep olmuş olabilir. Yani kullanımınıza bağlı olarakta bu fazla yükün boşalmış ve statik elektrik olmuş gibi yorumlanabilir. Elektrik kesintilerinden sonra yaşamışsınız zaten. Bence normal bir durum. Elektrik gittikten sonra gelene kadar bilgisayarın fişini çekip gelince takmak daha sağlıklı olacaktır. Gece olabilecek gidip gelmelere karşın anahtarlı priz de iyi olur.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri