Steam Hesabı Çalındığında Yapılacaklar

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
Selamlar arkadaşlar,

Başlıktaki gibi Steam hesabı çalındığında ne yapmalıyız? :)

Moderatörün son düzenlenenleri:

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761

Steam Desteğe yazacaksın.

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
onlar benden ne tür bilgiler isteyecekler hocam biliyosanız onları şimdiden not edeyim

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
hesabın ne zaman kurulduğunu bilmiyorum :d ilk e postasını kolay yoldan bulma ihtimalim varmı yoksa illa maillerimi kontrol edeceğim

kirmizisarap

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Ben yaşamıştım bir keresinde. Zar zor hallettim valla. Hesaba girip direk eposta değiştirdiler ama bende guard olduğun için avantajlıydım. Hallettim kurtardım hesabı valla son anda.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,321
Steam Guard kullanmadınız ve hesap çalındı. Steam sizden şunları isteyecek;

1674823640670.png

Eğer yukarıdaki içeriklerden bir veya bir kaçını cevaplayamazsanız hesabı geri alamazsınız. Hesap sahipliği kanıtını yapmak için de sizden Steam'da aktive edilmiş ürün kodları göndererek satın alma yöntemi belirleyip karttan isminizi teyit eder.

1674823684294.png

Batua69

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
67
Selamlar arkadaşlar,

Başlıktaki gibi Steam hesabı çalındığında ne yapmalıyız? :)
Mutlaka bi oyun satın alımına ilişkin faturan olsun,istiyorlar çünkü. Steam kullanıcı adını, eski email'ini falan veriyorsun steam support'a. Hesabın şifreyi ve email'i değiştirip geri veriyorlar sana sonra

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
Çaldırmadan önce Steam Guard kullanmak :)
allaha şükür kullanıyoruz hocam :)

Steam Guard kullanmadınız ve hesap çalındı. Steam sizden şunları isteyecek;

Ekli dosyayı görüntüle 14392

Eğer yukarıdaki içeriklerden bir veya bir kaçını cevaplayamazsanız hesabı geri alamazsınız. Hesap sahipliği kanıtını yapmak için de sizden Steam'da aktive edilmiş ürün kodları göndererek satın alma yöntemi belirleyip karttan isminizi teyit eder.

Ekli dosyayı görüntüle 14393
teşekkür ederim

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
Hesabın açılış tarihini bu satın alma faturaşarını mailde ben bulamadım hocam nerden bulabilrim bunları

Mutlaka bi oyun satın alımına ilişkin faturan olsun,istiyorlar çünkü. Steam kullanıcı adını, eski email'ini falan veriyorsun steam support'a. Hesabın şifreyi ve email'i değiştirip geri veriyorlar sana sonra
Kullanıcı adı herhalde ana görünen isim değil herhalde dorğumudur hocam

Ve bide hocam steam hesabında kredi kartı kayıtlıysa onu silelimmi sonuçta kart bizde hesapta kayıtlı olması hem risk hem gereksiz yani kaydetmesi gereksizdir diye düşünüyorum doğrumudur

Son düzenleme:

Batua69

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
67
Hesabın açılış tarihini bu satın alma faturaşarını mailde ben bulamadım hocam nerden bulabilrim bunları

Kullanıcı adı herhalde ana görünen isim değil herhalde dorğumudur hocam

Ve bide hocam steam hesabında kredi kartı kayıtlıysa onu silelimmi sonuçta kart bizde hesapta kayıtlı olması hem risk hem gereksiz yani kaydetmesi gereksizdir diye düşünüyorum doğrumudur
Steame kayıt olurken verdiğin kullanıcı adın sayılıyor. Steam içinden değiştirebildiğin değil. Kayıt olduğun maile gelmesi lazım normalde satın alımına ilişkin faturanın. Evet kredi kartını kaydetmesen iyi olur. Sanal kart kullanmak her zaman daha güvenli alışveriş yaparken

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
Steame kayıt olurken verdiğin kullanıcı adın sayılıyor. Steam içinden değiştirebildiğin değil. Kayıt olduğun maile gelmesi lazım normalde satın alımına ilişkin faturanın. Evet kredi kartını kaydetmesen iyi olur. Sanal kart kullanmak her zaman daha güvenli alışveriş yaparken
yani şifre girerken benden sorduğu isim asıl hesap ismi hesabın acılış tarihini bulamadım o canımı sıktı

MRicyer

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Benim de hesabım çalınmıştı ve PUBG'de hile kullanıp BAN yemişlerdi.. Ve bunu Rusya'dan geçekleştirmişlerdi.. Steam desteğe başvurdum öncelikle nerelerden GİRİŞ yapıldığının ekran görüntüsünü aldım, oyunu aldığım kredi kartının bana ait olduğunu kimliğimle ibraz ettim.. Daha sonra ikametgah kağıdımı yolladım.. Ve BAN yenilen süreçte Türkiye'de olduğumu ve herhangi bir yurtdışı seyahatim olmadığını kanıtladım.. O şekilde uzun bir süre uğraştım ve 2 ay içerisinde BAN'ı kaldırdılar.. :)

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
ruslar tam bir başbelası

Agnostique

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
101
Mail ile iletilen PDF açtınız sanırım, benzer bir durum başıma geldi, steam guard olmasına rağmen giriş yapıp hesabın mail vs değişmişlerdi, ilk mail ile iletişime geçtim hesabı geri verdiler.

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
şu dünyada 3 şeyden korkuyorum pcye virüs bulaşması hesaplarımın çalınması pcmin arızalanıp bozulması bu 3 nü allah düşmanımı başına vermesin cok zor bir durum

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri