Çözüldü Steam Oyun İndirme Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

falcoN_1

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
22
Merhaba Dostlar,

Kategori yanlış olabilir yeniyim.

Bilgisayarda şu an 140gb boş ve gta 5 indiricem steamden 110 küsür gb yer istiyor. Yükle basınca ekrana bir bar geliyor yavaş yavaş doluyor ardından indirme başlıyor ama bar dolunca gta 5 yani oyunun boyutu kadar yer Steam>Steamapps>Downloading bölümüne geliyor.

Diskimde 30gb yer kalıyor oyun inemez diye ben de Downloading klasöründe gta'yı sildim indi şimdi de açılmadı. Diğer oyunlarda da aynısı oluyor. Epic'ten indirirken de Yükle'ye basınca steam'de ki gibi Downloading olmuyor. Aynı anda 2 tane indiriyormuşum gibi yer kaplıyor. Diğer Xbox, Origin, Uplay gibi şeylerde de aynı sorun var.

İllaki oyunun boyutu X2 katı yer mi olmalı?

Şimdi başlattım

Ekli dosyalar

• 1Ekran Alıntısı.PNG
    1Ekran Alıntısı.PNG
    3.5 KB · Görüntüleme: 36
  • 3Ekran Alıntısı.PNG
    3Ekran Alıntısı.PNG
    421.6 KB · Görüntüleme: 37
  • 5Ekran Alıntısı.PNG
    5Ekran Alıntısı.PNG
    3.5 KB · Görüntüleme: 36
Moderatörün son düzenlenenleri:

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Kategori yanlış olabilir yeniyim.
Bilgisayarda şu an 140gb boş ve gta 5 indiricem steamden 110 küsür gb yer istiyor. Yükle basınca ekrana bir bar geliyor yavaş yavaş doluyor ardından indirme başlıyor ama bar dolunca gta 5 yani oyunun boyutu kadar yer Steam>Steamapps>Downloading bölümüne geliyor. Diskimde 30gb yer kalıyor oyun inemez diye ben de Downloading klasöründe gta'yı sildim indi şimdi de açılmadı. Diğer oyunlarda da aynısı oluyor. Epic'ten indirirken de Yükle'ye basınca steam'de ki gibi Downloading olmuyor. Aynı anda 2 tane indiriyormuşum gibi yer kaplıyor. Diğer Xbox, Origin, Uplay gibi şeylerde de aynı sorun var. İllaki oyunun boyutu X2 katı yer mi olmalı?

Şimdi başlattım
Steam gördüğüm kadarıyla peşin peşin alanı kapatıyor hocam. Daha önce indirmeye devam ettim sorun cikarmamisti, dosyaları komple silmeyi denediniz mi? boşluk açılmadı ise Steamden kaldırıp deneyin. Bazı oyunlarda Steam indirme boyutundan fazla yer isteyebilir ona da dikkat edin 12 indirir 15 yer kaplar mantığı oluyor genelde

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Hocam steam indirmeden önce oyun kaç gb ise diskde o kadar yer kaplıyor oyun inmeden önce silerkende steam’den kaldırınız diskden değil.

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
807
...oyunun boyutu kadar yer Steam>Steamapps>Downloading bölümüne geliyor.

Diskimde 30gb yer kalıyor oyun inemez diye ben de Downloading klasöründe gta'yı sildim

Steam, Epic, Ubisoft Connect ve diğerlerinde bir oyun indireceğiniz zaman, indirmek istediğiniz diskte oyunun güncel boyutu kadar veya güncel boyuttan biraz daha fazla (2 katı kadar olmaz) bir alan otomatik ayrılıyor ki bu diske başka bir şey atıp oyunun inmesi gereken alanı işgal etmeyin diye.

Oyun indikten sonra kurulacak olan klasördeki dosyalar arka planda çalıştırılıp oyunu belirlediğiniz konuma yükleme işlemini gerçekleştirir. Bu durumda siz Downloading klasörünü sildiğiniz için oyunu en baştan indirmeniz gerekir. Bu süreçte Steam kütüphanenizde oyunu kendiniz silmenize rağmen hala gözüküyorsa önce kütüphaneden kaldırın ve disk boyutunu kontrol edin. Ardından tekrar indirme işlemini başlatabilirsiniz.

KS

falcoN_1

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
22
Steam gördüğüm kadarıyla peşin peşin alanı kapatıyor hocam. Daha önce indirmeye devam ettim sorun cikarmamisti, dosyaları komple silmeyi denediniz mi? boşluk açılmadı ise Steamden kaldırıp deneyin. Bazı oyunlarda Steam indirme boyutundan fazla yer isteyebilir ona da dikkat edin 12 indirir 15 yer kaplar mantığı oluyor genelde
Steam, Epic, Ubisoft Connect ve diğerlerinde bir oyun indireceğiniz zaman, indirmek istediğiniz diskte oyunun güncel boyutu kadar veya güncel boyuttan biraz daha fazla (2 katı kadar olmaz) bir alan otomatik ayrılıyor ki bu diske başka bir şey atıp oyunun inmesi gereken alanı işgal etmeyin diye.

Oyun indikten sonra kurulacak olan klasördeki dosyalar arka planda çalıştırılıp oyunu belirlediğiniz konuma yükleme işlemini gerçekleştirir. Bu durumda siz Downloading klasörünü sildiğiniz için oyunu en baştan indirmeniz gerekir. Bu süreçte Steam kütüphanenizde oyunu kendiniz silmenize rağmen hala gözüküyorsa önce kütüphaneden kaldırın ve disk boyutunu kontrol edin. Ardından tekrar indirme işlemini başlatabilirsiniz.
Hocam steam indirmeden önce oyun kaç gb ise diskde o kadar yer kaplıyor oyun inmeden önce silerkende steam’den kaldırınız diskden değil.
herkese teşekkür ederim oyun sorunsuz iniyor şu an 25gb indi bile

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri