SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
833

Sadece ücretli programlar yer almaktadır.​

1. Action! - Gameplay Recording and Streaming > tavsiye edilen
  2. Boom 3D
  3. Borderless Gaming > tavsiye edilen
  4. Crosshair X > tavsiye edilen
  5. DSX
  6. Discord Bot Maker
  7. Lossless Scaling
  8. MorphVOX Pro
  9. Movavi Video Suite 2022 Steam Edition > tavsiye edilen
  10. Soundpad
  11. Start11
  12. Wallpaper Engine > tavsiye edilen

Action! - Gameplay Recording and Streaming

Kullandığım video kayıt programları arasında benim için en iyi olan programdır. Bu yüzden şiddetle önermekteyim detaylar için Steam sayfasına göz atabilirsiniz ve Türkçe dil destekli. Ayrıca video kaydı dışında bu program ile canlı yayınlarda yapabilirsiniz.

Boom 3D

Oyunlar için hazır ve özel ekolayzer, 7.1 sanal ses sürücüsüdür ve radyo dinleme özelliği mevcuttur. Sadece özel olarak 7.1 için sanal ses sürücüsü istiyorsanız tavsiyem Windows Store üzerinden DTS Sound Unbound uygulamasını edinin. 7 gün deneme özelliğide mevcuttu ve kendimde kullanıyorum.

Borderless Gaming​

Oyunlarınızı tam ekran pencereli / çerçevesiz ekrana çevirmek için oldukça kullanışlı bir programdır, özellikle de eski oyunlar için.
Bu program için daha önce oluşturduğum rehbere göz atabilirsiniz. https://forum.pchocasi.com.tr/konu/24685

Crosshair X​

Crosshair X, ekranınızın ortasında bir crosshair / imleç ekleyerek oynadığınız oyunlarda, özelliklede online oyunlarda nişan almanızı kolaylaştırıyor. Fakat bazı kişiler bu programı görünce aklında "acaba oyundan banlanırmıyım" gibi şeyler geliyor ve evet bu gerçekten doğal bir düşüncedir. Şahsende bende programı edinmeden önce bu düşüncedeydim ve bu yüzden de programa sahip olan kişilere danıştım. Danıştıklarımdan hiçbiri ne bu yönde ne de herhangi bir açıdan olumsuz bir şey söylemedi. Hatta programıda danıştığım kişilerden birisi bana hediye etti :- ). Şuan, 1 Aydan fazladır kullanmaktayım yoğun olarak Apex Legends 'de kullanıyorum ama Rainbow Six Siege 'de de denedim ve daha ilk kullanmamda bariz bir şekilde nişan desteği yaşattığını söyleyebilirim. (NOT: bu program size biyonik bir kol vermez. Ancak nişan almanıza yardımcı olabilir.)
Yinede sorumluluk size aittir demek istiyorum çünkü online oyunlara, özellikle de ücretsiz olan online oyunlara gereğinden fazla harcama yapılabiliyor ve pubg gibi mal bir güvenlik sistemine sahip olan oyunlar ise en ufak şeye cezalandırma yapabiliyor...

DSX​

DualSense Kontrolcünüzü pcde tam bir şekilde kullanabilmenize imkân sağlar. Tam detaylarını ve ne gibi avantajlar sunduğunu bilmiyorum çünkü Dualsense kontrolcüm yok. Önermemin sebebi, buna sahip olan arkadaşlarımın olduğunu gördüm ve incelemeleride olumluydu bu yüzden paylaşıyorum. Kullananlar deneyimlerini aktarırsa seviniriz.

Discord Bot Maker​

Bilinen: "Başlangıç için" discord bot geliştirmede kolay bir programdır. İncelemeleri çok olumlu ve

Lossless Scaling​

Nvidia NIS ve AMD FSR dahil olmak üzere 8 farklı ölçekleme aracını kullanmanızı imkân sağlar. Bu düşük sistemlerde oynamakta zorlandığınız oyunlar için işe yarayabilir.
Detaylar için bu yorumuma göz atabilirsiniz: https://forum.pchocasi.com.tr/konu/oyunlarda-fps-arttirma-rehberi.24938/#post-155680

MorphVOX Pro 5​

(Eski sürümüde mevcutmuş)

MorphVOX, ses değiştirici program arattığımızda genellikle karşımıza sık çıkanlardan birisidir. Steam'de görüncede önermek istedim.

Movavi Video Suite 2022 Steam Edition​

Türkçe dil desteğine Video düzenleme, dönüştürme ve kaydetme programıdır. Ekstra özellikleri de olabilir.
PCH daha önce bu programın hakkında 5 farklı video paylaştı dilerseniz seyredebiliriz.

Soundpad​

Sesli sohbet sırasında programa aktardığınız ses dosyalarını, sesli sohbetteki diğer kişilere dinletebilmenize imkân sağlamakta. Trol amaçlıda kullanabilmekte

Start11​

Windows 10 ve 11'de Başlat menüsünü ve Görev Çubuğunu estetik seçeneklerle özelleştirmenize olanak sağlar. Yayıncı, Stardock'un diğer ürünlerinede göz atabilirsiniz belki ilginizi çekecek başka şeylerde olabilir.

Wallpaper Engine​

Masaüstü arka planınızı kişiselleştirmek için mükemmel bir uygulamadır. Bu uygulama ile canlı, müziğe duyarlı, saat gösteren, Spotify ile içeriklerinizi gösteren, Corsair ICUE destekli RGB ekipmanlarınızla senkronize çalışabilen ve dahasını barındıran arka planlara sahip olabilirsiniz!
Üstelik yaklaşık 2 Milyon atölye içeriğine sahip olması sayesinde kendinize bu saydıklarıma hazır bir şekilde de erişebilirsiniz veya atölyeden beğendiğiniz herhangi bir arka planı kullanabilirsiniz.

TEŞEKKÜRLER

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Wallpaper E. kesinlikle alınmalı en kaliteli Wallpaper uygulaması.
Action'da kullandım kesin bir şey söyleyebilirim OBS'den daha kolay ve daha güzel kalite sunuyor.

KS

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
833
Wallpaper E. kesinlikle alınmalı en kaliteli Wallpaper uygulaması.
Action'da kullandım kesin bir şey söyleyebilirim OBS'den daha kolay ve daha güzel kalite sunuyor.
OBS'i sadece Yayın için önerebilirim sanırım tabi yenilenmiş hali Streamlabs'de tercih edilebilir Yayın için. Ama video konusunda deneyimlerimce kesinlikle bende Action'dan yanayım. Daha detaylı olabilir ama bu daha basit ve kolay arayüze de sahip tabi son kararda tercih meselesi de oluyor biraz çünkü OBS de gerçekten başarılı.

Eski sistemimde, Nvidia ShadowPlay, OBS, Bandicam, Camtasia, Fraps gibi birçok program kullandım ve hepsinde aynı sorunu yaşadım. Sorun ise, kayıt başlatıyorum, oynanışda hiçbir sorun yok ancak video çıktılarında donma, takılma atlama vs. var ne yaptıysam çözemedim. Sonrasında bunu keşfettim ve bir sefer bile sorun yaşatmadı. Üstelik çok profesyonel olmasada mikrofon için dahili gürültü önlemeye sahip. Bunun yanında maildeki destek ekipleri gayet iyi

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri