Steelseries Prime+'ın İçindeki Ses

BoosteRR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
İyi forumlar dostlar. Steelseries Prime+ gaming mouse aldım. Fakat (aktifken) mouse un altını kulağıma dayadığımda ses geldiğini fark ettim. Ayrıca akşam ve gece saatlerinde duyulabilen bir düşük db li çınlama sesi fark ettim. Fareyi kaldırınca kesiliyo koyunca yine başlıyor. Ve ilginçtirki bu çınlamayı sadece sağ kulağımla duyuyorum. Lütfen bu mouse u kullanlar bir bakabilir mi? PC açıkken altına kulağınızı dayar mısınız? Hatta mümkünse bütüm Prime gaming mnouse kullananlar bakabilirse daha isasbetli olur diye düşünüyorum.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Bir elektronik sorun olabilir ne olduğunu tam olarak bilmiyorum ama servislik bir durum gibi duruyor. Kullanan varsa aynı sorun onlarda da varsa zaten kronik gibi varsayabiliriz tabi 2 kişiyle kronik sorun denilemez sadece o şekilde düşünmek için bir gerekçe gibi görebiliriz.

KS

BoosteRR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Bir elektronik sorun olabilir ne olduğunu tam olarak bilmiyorum ama servislik bir durum gibi duruyor. Kullanan varsa aynı sorun onlarda da varsa zaten kronik gibi varsayabiliriz tabi 2 kişiyle kronik sorun denilemez sadece o şekilde düşünmek için bir gerekçe gibi görebiliriz.
O yüzden genel olarak prime modellerini kullananlardan rica ettim açıkcası. 3 model bunlar malum. Prime, Prime+, Prime wireless
Mesela şu an çınlamayı sağ kulağımla duyabiliyorum. Farenin altını kulağıma dayayınca gelen ses zaten rahat duyuluyor (sadece dayayınca)

KS

BoosteRR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Tek bir konu mu acaba. Belli bir sensör grubunda olabilir eğer LOD odaklıysa.
LOD kaynaklı değil sanırım. ON yapıyorum OFF yapıyorum çınlama aynı.. Ki bu LOD özlelliğinide anlamadım hala. Açıyorum yükseklik ayarı belirliyorum falan ama değişen bir şey olmuyor imleçte sanki. O konuyuda anlayamadım henüz.

Bu çınlama sesini duyamayanlar, yüksek ihtimaldir ki kullaklık kullanımından falan kulakları hasar görmeye başlayanlar diye düşünüyorum.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
LOD ayarı mouse ürünün hangi yükseklikte çalışacağını belirliyor temel olarak. Siz ayarı verdiğinizde ürünü hava kaldırdığınızda çalışıyor mu kontrol ettiniz mi?

KS

BoosteRR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
LOD ayarı mouse ürünün hangi yükseklikte çalışacağını belirliyor temel olarak. Siz ayarı verdiğinizde ürünü hava kaldırdığınızda çalışıyor mu kontrol ettiniz mi?
Altına CD koyup test etmek gerekiyor galiba. Çünkü elimle denediğimde bir fark anlayamıyorum.

KS

BoosteRR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Bu ses olayı bunlarda olan birşey miş yani şimdi doğru mu anlamışım..

Semih48

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
78
yaklaşık 1 haftadır prime wireeles modelini kullanıyorum, dediğiniz sesi duymadım hiç.

Semih48

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
78
normal kullanımda sadece tıklama sesini duyuyorum. dayadığım zamanda bir ses fark etmedim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Kronik sorun değil dediğim gibi birkaç kişide olan bir durum gibi duruyor. Sizde onlardan birisiniz büyük ihtimalle.

KS

BoosteRR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Şimdi bunu garantiye göndersem..ki despec isimli servise güvenim yok açıkcası...Yenisiyle değişim olur sanırım diye düünüyorum..Ki alırken 2 yıl garanti uzatma 2 yıl kasko ekletmiştim..Göndersem kaç güne sonuçlanır acaba.....:confused:

s4lly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
225
Şimdi bunu garantiye göndersem..ki despec isimli servise güvenim yok açıkcası...Yenisiyle değişim olur sanırım diye düünüyorum..Ki alırken 2 yıl garanti uzatma 2 yıl kasko ekletmiştim..Göndersem kaç güne sonuçlanır acaba.....:confused:
Azami tamir süresi fatura veya irsaliyede yazıyordur. Oradan bakabilirsiniz. Ben 20 gün diye biliyorum. Eğer 20 gün içerisinde tamir veya iade işlemi bitmezse dava açabiliyorsunuz. Ya da en azından bir sıkıntı çıktığında haklı taraf siz olursunuz.

Semih48

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
78
Beklediğinizden daha kısa sürebilir. Ben gönderdikten 3 gün sonra iade edip, parasını aynı günde almıştım. Dediğiniz servisi bilmiyorum tabi. Elinizde idare edecek bir fare varsa yollayın bence.

KS

BoosteRR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Garantiye vermiştim bugün yenisini göndermişler. Takribi bir haftaya yakın sürdü diyebilirim. Şimdi taktım pc me. Altını kulağıma dayayınca öncekindeki gibi bızzz sesinden ziyade hafif çok inceden çınlamalı bir ses var. Açıkcası yarın odyolojiden sıra almayı düşünüyorum çünkü sağ kulağımla çok rahat duyduğum sesi sol kulağımla duyamıyorum. Ama sanırım o öncekinde bahsettiğim, sensör taramaya başladığındaki çınlama sesini duymuyorum. Bizrazdan belli olur olup olmayacağı bakalım. Şu an şükür ki kullanırken olan çınlama bu gelen farede yok gibi diyebilirim.

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri