Sürekli mavi ekran alıyorum

neitht

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Herkese merhaba,

Gün içerisinde minimum 2-3 kere mavi ekran alıyorum .ntkrnlmp.exe örneğin sürekli karşıma çıkıyor. Bugünde 3 tane üst üste yedim can sıkıcı bir durum.

Sistemim:
- İntel i3 10100F. İşlemci.
- GTX1650 ekran kartı.
- 16 GB RAM.
- BIOS H410M-H anakart.

minidump dosyası:

Moderatörün son düzenlenenleri:

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
679
Donanimsal kaynakli olduğunu sanmiyorum aldiginiz hatanin youtubede cozumu yok mu acaba ?

KS

neitht

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
evet tam şu anda yine yedim ntkrnlmp.exe yine bu hata

ReCFeR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Biostan Ram ayarları ile oynadınız mı?

ReCFeR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Voltaj ayarları Ram lere dengesiz geliyor olabilir buda sık sık mavi ekran hatası almanıza sebep verir sistemin tercih ettiği mhz de yani ayarları sıfırlayıp kullanırsanız sorun düzelmediği takdirde sebepleri azaltmış olursunuz
Örnek vermek gerekir ise: 3600mhz ram kullanıyorsanız sisteminiz bunu 2333mhz olarak çalıştırıyorsa sorununuz düzelmediği takdirde düzelene dek bırakın o şekilde kalsın. Sistemi 3600 3400 3200mhz değerlerine zorlamak voltaj ayarını nokta atışı yapana dek mavi ekran vermesine sebep olacaktır.

KS

neitht

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Voltaj ayarları Ram lere dengesiz geliyor olabilir buda sık sık mavi ekran hatası almanıza sebep verir sistemin tercih ettiği mhz de yani ayarları sıfırlayıp kullanırsanız sorun düzelmediği takdirde sebepleri azaltmış olursunuz
Örnek vermek gerekir ise: 3600mhz ram kullanıyorsanız sisteminiz bunu 2333mhz olarak çalıştırıyorsa sorununuz düzelmediği takdirde düzelene dek bırakın o şekilde kalsın. Sistemi 3600 3400 3200mhz değerlerine zorlamak voltaj ayarını nokta atışı yapana dek mavi ekran vermesine sebep olacaktır.
yani biostan ayarları sıfırlamam mı lazım

Mr.Alperen

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
18
yani biostan ayarları sıfırlamam mı lazım
bende mavi ekran alıyordum hocam hala arada alırım ama az sıklıkla ddu yazılımı ile driver sıfırılayıp (güvenli modda) yeniden yükledim test idilen sürümü indirdim çok az nadir alıyorum artık uğur hocamda onay verirse deneyin isterseniz

ReCFeR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Evet bios üzerinden Restore Defaults (Varsayılanları Geri yükleme) Sanırım F7- F10-Enter yapıp kaydedin o şekilde tekrar başlatın sistemi.

KS

neitht

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
bende mavi ekran alıyordum hocam hala arada alırım ama az sıklıkla ddu yazılımı ile driver sıfırılayıp (güvenli modda) yeniden yükledim test idilen sürümü indirdim çok az nadir alıyorum artık uğur hocamda onay verirse deneyin isterseniz
denedim ama hala sıklıklıkla alıyorum maalesef

ReCFeR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Tabiki tekrar ettiğinde ne zaman dilerseniz buralardayız. Umarım çözülmüştür ve gerek kalmaz :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri