Tam hızımı alamıyorum yardım.

eck

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Merhaba arkadaşlar. TTNET kullanıyorum altyapım 16 mbps hızını destekliyor. Bende altyapımın desteklediği 16mbps olan bir paket kullanıyorum. Lakin speed testlerde hızım 9mbps olarak çıkıyor. Steamde indirme hızım 1.2 oluyor. Bu sorun nasıl düzeltilebilir ve sorun benden mi yoksa ttnetten mi kaynaklanıyor.
İyi forumlar.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Merhaba arkadaşlar. TTNET kullanıyorum altyapım 16 mbps hızını destekliyor. Bende altyapımın desteklediği 16mbps olan bir paket kullanıyorum. Lakin speed testlerde hızım 9mbps olarak çıkıyor. Steamde indirme hızım 1.2 oluyor. Bu sorun nasıl düzeltilebilir ve sorun benden mi yoksa ttnetten mi kaynaklanıyor.
İyi forumlar.
Merhaba genelde 16 Mbps e varan hızlar derler yani direk 16 Mbps hız demezler . Bu da demek oluyor ki sürekli 16 Mbps değilde sürekli 1 den 16 ya kadar değişken bir hız sunmaları genelde insanların gözünden kaçar bu nokta şimdi gelecek olalım asıl olaya en iyi verimi alabilmeniz için kablolu bağlantı kullanmanız evinizin saha dolabına yakınlığı gerekiyor ve 1.2 zaten büyük ihtimalle 12 Mbps denk geliyordur çok fazla kayıp yok gibi iyi geceler.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
İyi forumlar.
Sorun muhtemelen sağlayıcıdan kaynaklı hocam. Fenomendin dediği gibi 16'ya kadar diyor çoğu. Arayıp belirtin durumu belki bir güncelleme yaparlar.

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
İyi forumlar.

şu sitelerden altyapını sorgula altyapın yeterli ise direk türknete geç çünkü bazen güncelleme geliyor çoğu insan fark etmiyor goknet attığımda santrale uzaklığında gözüküyor o da etkiler hızını.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri