Tam istediğim özelliklerde bildiğiniz bir klavye var mı?

murat_d53

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ben bilgisayarı %85 modelleme %15 oyun için kullanıyorum. Yanarlı dönerli ve internet cafe gaming klavyesi gibi olsun istemiyorum. 

Aradığım özellikler;

Olabildiğince sessiz olsun. Kardeşimde Apex 5 var ve bana çok sesli geliyor. 
Bilek desteği olsun.
Numpad olsun. TKL modelleri çok şık ve kompakt duruyor ama bence numpad önemli.
Multimedya tekerleği ve mümkünse düğmeleri de olsun.
Türkçe olsun ama diğer tüm özellikleri barındırır da Ing. bi klavye olursa alabilirim. 
Ve güzel gözüksün. Hem minimal, şık, hem bu saydığım özellikleri olan, hem rgb veya backlight olan bir klavye yok mudur?
Kablolu ve kablosuz oluşu çok da önemli değil benim için. 
Bütçeye gelecek olursak, sanırım max. 2-3k civarına kadar çıkabilirim. 

Aradığım gibi bir ürün bulamadım belki de olmadığındandır.

Mesela şu model:  tasarım, numpadi oluşu, backlight vs. güzel bir klavye ama multimedya tuşu yok, bilekd desteği yok ve ing klavyeye alışabilir miyim emin değilim.

var, Ing klavye, bilek desteği yok ve sol üstteki tekerleği de Esc'ye çok yakın sürekli elim tekere çarparmış gibi geliyor ve teker bozulursa diye de düşünmüyor değilim.

Mesela tam bir güzellik abidesi ama ne markayı bilirim, ne numpadi var, ne bilek desteği. %65'lik bir klavye. 

var bir de. Tasarımı, renkleri çok güzel. Ama işte eksikleri belli.

Alt tarafı bir klavye ya. Bu iş bu kadar zor olmamalı. Ben mi mükemmeli arıyorum. 

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Cvp: Tam istediğim özelliklerde bildiğiniz bir klavye var mı?

İstediğiniz özellikler daha çok custom keyboard üreten firmaların ürünlerinde bulunuyor fakat onlar da genelde TKL ve medya tuşu olmayan ürünler satıyorlar.

Razer'ın şöyle bir ürününü buldum:
Yellow switch olanı sanırsam işinizi görür. Apex 5 ve blue switch klavyelerde olan "click" sesini çıkartmaz. Sadece tuşların sesi olur.

Eğer tamamen sessiz ve biraz daha yormayan bir klavye isterseniz slim olanlara yönelmelisiniz. Logitech Craft yerine öneririm. Fonksiyon tuşlarını multimedya olarak kullanıyorsunuz ve sanırsam fonksiyon olarak kullanmak için "Fn" tuşuna basmanız gerekiyor yani varsayılanı medya butonu. Yanına veya gibi harici bir bilek desteği alabilirsiniz.

olarak bilek desteği ile beraber satanlar da var fakat Türkçe olanını bulamadım. Zaten ayrı olarak almak çok daha ucuza geliyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129

Bu tür işler için @"Androeat" önerdiğim Logitech markasından MX serisinin ürünlerini ve Craft modelini öneririm. Önerilen bilek desteği başarılıdır ki alternatif isterseniz   bu ürünüde önerebilirim.

KS

murat_d53

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
RE: Cvp: Tam istediğim özelliklerde bildiğiniz bir klavye var mı?

Androeat' Alıntı:
İstediğiniz özellikler daha çok custom keyboard üreten firmaların ürünlerinde bulunuyor fakat onlar da genelde TKL ve medya tuşu olmayan ürünler satıyorlar.

Razer'ın şöyle bir ürününü buldum:
Yellow switch olanı sanırsam işinizi görür. Apex 5 ve blue switch klavyelerde olan "click" sesini çıkartmaz. Sadece tuşların sesi olur.

Eğer tamamen sessiz ve biraz daha yormayan bir klavye isterseniz slim olanlara yönelmelisiniz. Logitech Craft yerine öneririm. Fonksiyon tuşlarını multimedya olarak kullanıyorsunuz ve sanırsam fonksiyon olarak kullanmak için "Fn" tuşuna basmanız gerekiyor yani varsayılanı medya butonu. Yanına veya gibi harici bir bilek desteği alabilirsiniz.

olarak bilek desteği ile beraber satanlar da var fakat Türkçe olanını bulamadım. Zaten ayrı olarak almak çok daha ucuza geliyor.

Teşekkür ederim cevabın için. 

Razer görünüm hariç diğer şeyleri barındırıyor ama internet cafe klavyesi gibi gözüktü gözüme. Yani gaming klavye alacaksam sanırım Apex 7 veya Apex Pro modellerine yönelebilirim. 

Bizim ülkemizde bir çok ürün gaming amaçlı. Gerçi yurt dışında bile tam aradığımı bulamadım. 

Sanırım hangi kriterden vazgeçmem gerektiğine karar vermem lazım. Klavyeyi de kapsayabilecek büyükçe bir SteelSeries padim var. Belki de bilek desteği ince bir klavye için (Craft mesela) çok da gerekli olmayabilir.

ugur.gozaydin' Alıntı:
Bu tür işler için @"Androeat" önerdiğim Logitech markasından MX serisinin ürünlerini ve Craft modelini öneririm. Önerilen bilek desteği başarılıdır ki alternatif isterseniz   bu ürünüde önerebilirim.

Teşekkür ederim cevabın için. 

Craft modeliyle ilgili biraz daha inceleme ve yorum bakacağım sanırım. Başka herhangi bir öneriye de açığım.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129

- Bu ürünü önerebilirim ama üründe multimedya için ekstra tuşlar yok. Sessiz ve gözü yormayan ışıkları vardır ki kapatabilirsiniz o dert değil. Aşağıya bir inceleme videosu bırakıyorum.

Bunun dışında Optik Mekanik anahtarlar mekanik türde oldukça sessizdirler.   bu ürün mesela bu anahtar türündeki en sessiz ürünlerden birisidir.

İnceleme Bağlantısı :  (Klavye tuş sesi Typing Noise bölümünde)

KS

murat_d53

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

ugur.gozaydin' Alıntı:
 - Bu ürünü önerebilirim ama üründe multimedya için ekstra tuşlar yok. Sessiz ve gözü yormayan ışıkları vardır ki kapatabilirsiniz o dert değil. Aşağıya bir inceleme videosu bırakıyorum.

Bunun dışında Optik Mekanik anahtarlar mekanik türde oldukça sessizdirler.   bu ürün mesela bu anahtar türündeki en sessiz ürünlerden birisidir.

İnceleme Bağlantısı :  (Klavye tuş sesi Typing Noise bölümünde)

Cougar pek ilgimi çekmedi açıkçası. 

Asus modeli aslında güzel duruyor ama o da çok gaming gaming gibi ve fiyatı da 4k'e yakın. Numpad ayırma muhabbetini çok güzel düşünmüşler. Ama şu sıralar bir de monitör alacağımdan 4k klavyeye vermek istemem.

Şu ana kadar yine kendimi en yakın hissettiğim Logitech Craft.

Eğer gaming modellerine yönelecek olursam da SteelSeries Apex 7 veya Apex Pro modelleri güzel duruyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129

APEX PRO ürünü de Optik mekanik anahtarlara sahip oda mekanik türde sessiz ürünlerden birisidir. Eğer sesi incelemelerde sizi rahatsız etmezse düşünülebilir. Ayrıca benzer şekilde Corsair K100, ROG Strix Scope ve bulabilirseniz Roccat Vulcan Pro ürünlerini öneririm.

KS

murat_d53

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

ugur.gozaydin' Alıntı:
APEX PRO ürünü de Optik mekanik anahtarlara sahip oda mekanik türde sessiz ürünlerden birisidir. Eğer sesi incelemelerde sizi rahatsız etmezse düşünülebilir. Ayrıca benzer şekilde Corsair K100, ROG Strix Scope ve bulabilirseniz Roccat Vulcan Pro ürünlerini öneririm.

Evet incelemerine bakacağım mutlaka. İngilizce olmasına da alışırım sanırım. Bir süre daha inceleme videoları izleyip kararımı vereceğim. Teşekkürler.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129

Kararınızı verdiğinizde belirtirseniz sevirinim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri