Çözüldü Taner Hocam Allah Aşkına Gigabyte Anakartlarda Secure Boot Videosu Çek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

atilla.mrawen

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Geçen sene pc hocası Taner abinin tebilon ile yaptığı gigabyte b450m h ryzen 5 5600&rx6700 sistemi aldım bugüne kadar hiç problem olmadı geçenlerde windows 11 kurdum valorantta hata aldım secure boot açmam gerekiyormuş bios a girdim yapmak için secure boot etkin olarak yazıyor ama altında aktif değil yazıyor custom moda çekip tekrar standarta aldım ayarı ama bu kez pk modunda olmalısınız diyor neyse birde restore key yapmayı denedim ve aktif oldu benim sormak istediğim bu gigabyte anakartlarda kronik secure boot hatası varmış biosu kaydedip çıktıktan sonra soft brick oluyormuş görüntü gelmiyormuş bende olmadı şükür biosum günceldi ama sıkıntı yaratırmı bu durum pk modu nedir Taner hocam bi türlü anlayamadım ben bu secure boot neden diğer anakartlarda ki gibi direk açınca aktif olmuyor bi rehber videosu bekliyoruz

Ekli dosyalar

• IMG_20240205_191920.jpg
    IMG_20240205_191920.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 14
  • IMG_20240205_191956.jpg
    IMG_20240205_191956.jpg
    3.1 MB · Görüntüleme: 14
KS

atilla.mrawen

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Beyler sonunda buldum galiba system mode kurulum olarak gözüküyor ya en üstte alttan standartı custom yapıp dönünce system mode kullanıcı oluyor ve secure boot aktif oluyor çok şükür anladım ve çözdüm sorunu yarın birgün sizede lazım olur dikkat edin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri