Tebilon pchocası yeni toplama sistemde Windows ekranından sonra monitörden görüntü gidiyor

boss22

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Arkadaşlar merhaba, forumda yeniyim yanlış yere açtıysam kusura bakmayın.
Ben Tebilon firmasından Pchocası tavsiye sistem Ryzen 5600, XFX Speedster RX6700 ekran kartı, Gigabyte B450 mh anakart 2x8 GB RAM 1 TB SSD parçaları olan bir sistem satın aldım. Ekran kartı montajını yaptım 8+8 güç girişlerini bağladım ve sistemi açtım. Onlar her şeyi hazır halde kurmuşlar direkt Windows geldi ve 1 dk sonra monitorun ekranı gitti, ekran kartı fanları durdu ama arka planda sistem çalışmaya devam ediyordu. Restart attım BIOS ekranına giriyor ama sistem başladıgında ekrandaki görüntü gidiyordu. Ben de boyle olunca daha onceden USB'ye Windows yazdırmıstım format attım. Format işlemleri tamamlandı Windows hazır hale geldi tam driver kuracağım 1 dk geçti geçmedi yine görüntü gitti. Tebilon'u aradım bana Windows'u ve dirverleri kurup yolladıklarını soyledıler. Şimdi sorun driverda olsaydı onların bana hazır gönderdıklerı sistemde monitordeki görüntü gitmezdi, ekran kartı bozuk olsa neden Windows kurmama izin veriyor acıldıktan 1 dk sonra gıdıyor hiç açılmazdı diye düşünüyorum. Sorun neden kaynaklı olabılır? Biraz araştırdım ama benzer sorunlarla ilgili bir sonuç bulamadım bilen arkadaşlarım yardımcı olabılır mısınız? Bu arada ekran kartında 3 DP 1 HDMI baglantısı var monitörüme HDMI ıle baglanıyorum.

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,636
cözer mi bilmiyorum ama bios pilini cıkartın acın sonra takarsın yada ramleri 1 tanesi şöküp deneyin yerlerini değistirin

Cermenbey

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
193
Hiç açılmazdı diye bir şey yok hocam. Amd watmann ve siyah ekran diye araştırın bir sürü sorun yaşayan var bu konuyla ilgili.

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,636
evet watman hatasına alısınızdır arastırıp düzgün bir sürüm yükleyebilirseniz güzel olur watman hataları 5000 serisinde cok görülüyor

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,016
Arkadaşlar merhaba, forumda yeniyim yanlış yere açtıysam kusura bakmayın.
Ben Tebilon firmasından Pchocası tavsiye sistem Ryzen 5600, XFX Speedster RX6700 ekran kartı, Gigabyte B450 mh anakart 2x8 GB RAM 1 TB SSD parçaları olan bir sistem satın aldım. Ekran kartı montajını yaptım 8+8 güç girişlerini bağladım ve sistemi açtım. Onlar her şeyi hazır halde kurmuşlar direkt Windows geldi ve 1 dk sonra monitorun ekranı gitti, ekran kartı fanları durdu ama arka planda sistem çalışmaya devam ediyordu. Restart attım BIOS ekranına giriyor ama sistem başladıgında ekrandaki görüntü gidiyordu. Ben de boyle olunca daha onceden USB'ye Windows yazdırmıstım format attım. Format işlemleri tamamlandı Windows hazır hale geldi tam driver kuracağım 1 dk geçti geçmedi yine görüntü gitti. Tebilon'u aradım bana Windows'u ve dirverleri kurup yolladıklarını soyledıler. Şimdi sorun driverda olsaydı onların bana hazır gönderdıklerı sistemde monitordeki görüntü gitmezdi, ekran kartı bozuk olsa neden Windows kurmama izin veriyor acıldıktan 1 dk sonra gıdıyor hiç açılmazdı diye düşünüyorum. Sorun neden kaynaklı olabılır? Biraz araştırdım ama benzer sorunlarla ilgili bir sonuç bulamadım bilen arkadaşlarım yardımcı olabılır mısınız? Bu arada ekran kartında 3 DP 1 HDMI baglantısı var monitörüme HDMI ıle baglanıyorum.
Wattman hatası almışsın büyük ihtimalle. PSU nedir.

KS

boss22

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Arkadaşlar watman hatasını bilerek bu kartı ve sistemi aldım. Çözerim bir şekilde vs diye düşünmüştüm hemen daha pc yi elime alır almaz boyle ugrasacaksam ben bunu iade etmeyi seçenek olarak degerlendıreyım. sisteme gelecek olursak;
Linki budur
Tam parça listesi de budur;
• İşlemci: AMD Ryzen 5 5600
• Anakart: Gigabyte B450M H
• Ekran kartı: XFX RX 6700 10GB
• RAM: XPG Gammix D30 (2x8) 16GB 3200MHz CL16
• Depolama: kioxia 1 tb m2 ssd
• Kasa: Xigmatek Grip Mesh
• PSU: Xigmatek 600W 80+ Bronze

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,636
Arkadaşlar watman hatasını bilerek bu kartı ve sistemi aldım. Çözerim bir şekilde vs diye düşünmüştüm hemen daha pc yi elime alır almaz boyle ugrasacaksam ben bunu iade etmeyi seçenek olarak degerlendıreyım. sisteme gelecek olursak;
Linki budur
Tam parça listesi de budur;
• İşlemci: AMD Ryzen 5 5600
• Anakart: Gigabyte B450M H
• Ekran kartı: XFX RX 6700 10GB
• RAM: XPG Gammix D30 (2x8) 16GB 3200MHz CL16
• Depolama: kioxia 1 tb m2 ssd
• Kasa: Xigmatek Grip Mesh
• PSU: Xigmatek 600W 80+ Bronze
haklısınız size kalmıs iade etikten sonra isterseniz 3k daha koyup 3060 falan alabilirsiniz yada sistemin düzeltip size gönderebilirler

KS

boss22

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
haklısınız size kalmıs iade etikten sonra isterseniz 3k daha koyup 3060 falan alabilirsiniz yada sistemin düzeltip size gönderebilirler
Açıkcası iade etmek istemiyorum, nvidia yazılım acısından mukemmel ama 3k daha koyup 3060 almak hiç istemiyorum saf güç olarak ondan cok daha iyi bir kart aldıgımı dusunuyorum ah işte yazılım konusu geriye atıyor. Çözebilirsem kullanma taraftarıyım biraz daha bekleyecegim belkı bılenler cıkar, zaten 14 gün iade etme hakkımız var diye biliyorum yanlışsa düzeltin.

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,016
Açıkcası iade etmek istemiyorum, nvidia yazılım acısından mukemmel ama 3k daha koyup 3060 almak hiç istemiyorum saf güç olarak ondan cok daha iyi bir kart aldıgımı dusunuyorum ah işte yazılım konusu geriye atıyor. Çözebilirsem kullanma taraftarıyım biraz daha bekleyecegim belkı bılenler cıkar, zaten 14 gün iade etme hakkımız var diye biliyorum yanlışsa düzeltin.
Ben AMD kart kullanıyorsan GOLD sertifikalı PSU kullanma taraftarıyım bu bile wattmana sebep olabiliyor

KS

boss22

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hiç açılmazdı diye bir şey yok hocam. Amd watmann ve siyah ekran diye araştırın bir sürü sorun yaşayan var bu konuyla ilgili.
Ben AMD kart kullanıyorsan GOLD sertifikalı PSU kullanma taraftarıyım bu bile wattmana sebep olabiliyor
Arkadaşlar Bu arada siz daha iyi bilirsiniz de siyah ekran sorununu araştırdım, bu sorun driveri güncel olan kurulu olan sistemlerde oyuna giriyorlar 2-3 dk sonra oyundan atıp siyah ekrana alıp restart atıyor bu sorunu ben yaşamadım. Biraz daha detaylandırayım ilk açılışta windows 1-2 dk sonra siyah ekrana dönüyor fakat restart atmıyor arka planda calısıyor sadece ekrandan görüntü gidiyor. Ben elimle kasadan restart atınca biosa girme ekranı geliyor tuşa basmamı istiyor orada biosa girmeyip açılmasını istedigimde yani hiçbir mudehale yapmadıgımda windows bu sefer hiç baslamıyo. Arka planda acılıyor ama ben görüntüyü alamıyorum. Dün aksam işten geldim alelacele sistemi kurdum bir hevesle bu sorunu yaşadım, pek ilgilenemedim işe geldim aksam tekrar gidicem :) 0 sistemde bunlar normal midir ya ? sürücü kurabilsem falan ya da biraz zaman gecseydi be amd bismillah pc yi yeni aldık suna bak :D

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri