Tek Jaklı laptopta mic ve ses

Cengizhan karakelle

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Beyler öncelikle herkese hayırlı günler. Geçen gÜnlerde 'snopy sn-338' kulaklığını aldım. Laptobumda tek jak girişi vardı o yüzden bende '' http://urun.gittigidiyor.com/bilgis...klik-ve-mikrofon-ayirici-kablo-15cm-291483773 '' bu ürünü aldım. Şu anda mikrofonu ve kulaklığı taktığımda ise sadece kulaklıktan ses geliyor ama mikrofun çalışmıyor. Laptopun mikrofununu kullanmaya devam ediyor. Sorum bunu nasıl düzeltebilirim ? Şimdiden teşekkürler...

KS

Cengizhan karakelle

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Expert' Alıntı:
Cengizhan karakelle' Alıntı:
Beyler öncelikle herkese hayırlı günler. Geçen gÜnlerde 'snopy sn-338' kulaklığını aldım. Laptobumda tek jak girişi vardı o yüzden bende '' http://urun.gittigidiyor.com/bilgis...klik-ve-mikrofon-ayirici-kablo-15cm-291483773 '' bu ürünü aldım. Şu anda mikrofonu ve kulaklığı taktığımda ise sadece kulaklıktan ses geliyor ama mikrofun çalışmıyor. Laptopun mikrofununu kullanmaya devam ediyor. Sorum bunu nasıl düzeltebilirim ? Şimdiden teşekkürler...

ayırıcıda sorun olabilir yada denetim masasından mikrofonu taktığın mikrofon olarak ayarlaman gerekiyor

Yani ayırıcıda sorun yok bundan eminim. Çünkü telefona takıp çalıştırdığım zaman çalışıyor. Denetim masasından ayarlarınıda nasıl yapacağımı internetten bulamadım. Rica etsem anlatır mısın ?

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sadece mikrofonu laptopa direkt tak eğer çalışırsa çevirici de problem olabilir eğer yine çalışmaz ise sadece ses girişi olabilir ve mikrofonu laptoptan kullanıyor olabilir. Bir de telefon kulaklığı da deneyin mikrofonlu olanlarından.

KS

Cengizhan karakelle

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
onur.firatt' Alıntı:
Sadece mikrofonu laptopa direkt tak eğer çalışırsa çevirici de problem olabilir eğer yine çalışmaz ise sadece ses girişi olabilir ve mikrofonu laptoptan kullanıyor olabilir. Bir de telefon kulaklığı da deneyin mikrofonlu olanlarından.

Eğer sadece ses girişi ise bunun anlamı benim mikrofonlu kulaklık kullanamayacağım mı ? Çünkü az önce sadece mikrofonu takıp ses kaydediciyi açıp konuştum. Kulaklığın mikrofunu takılı olmasına rağmen laptopun mikrofonunu kullanıyordu.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri