Telefon, tablet ve bilgisayarlarda cayma hakkını kaldıran düzenleme ertelendi

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
287
Ticaret Bakanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinde düzenlemeler yapılmış ve online alışverişlere yeni kurallar getirilmişti. Bugün Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile bu düzenlemenin bazı maddelerinin yürürlük tarihi 1 Ekim 2022’den 1 Ocak 2024’e ertelendi.

(Devamlı sonrasını düşünmeden ben yaptım oldu mantığıyla hareket etmelerinden dolayı bu yasayıda iptal edeceklerini düşünüyordum , ertelediler. Daha sonrada unutulacak , zaten :) :) Geri adım atmamış olacaklar sözde )

Mustang GT

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Farklı bir düzenleme yapsınlar tamamen kaldırılmasın

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Güzeldi,firmalar müşteri kazanmak için rekabet ediyorlardı. Uygulansa bir kitle garanti olsun diye fiyat gözetmeden sadece büyük firmalara yönelecekti(kendim de dahil)

hüsoouuee

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
54
Ticaret Bakanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinde düzenlemeler yapılmış ve online alışverişlere yeni kurallar getirilmişti. Bugün Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile bu düzenlemenin bazı maddelerinin yürürlük tarihi 1 Ekim 2022’den 1 Ocak 2024’e ertelendi.

(Devamlı sonrasını düşünmeden ben yaptım oldu mantığıyla hareket etmelerinden dolayı bu yasayıda iptal edeceklerini düşünüyordum , ertelediler. Daha sonrada unutulacak , zaten :) :) Geri adım atmamış olacaklar sözde )
hocam ben zaten şu şekilde düşünüyordum ünlü siteler adı çıkmış olan siteler cayma hakkı kalksa bile az bir süre 3-4gün cayma hakkı koyacaklardır kendilerince çünkü tamamen kalkması demek satışların düşmesi demektir satışlar düşmemesi için bir kaç gün kendileri koyardı bence benim düşüncem

KS

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
287
hocam ben zaten şu şekilde düşünüyordum ünlü siteler adı çıkmış olan siteler cayma hakkı kalksa bile az bir süre 3-4gün cayma hakkı koyacaklardır kendilerince çünkü tamamen kalkması demek satışların düşmesi demektir satışlar düşmemesi için bir kaç gün kendileri koyardı bence benim düşüncem

Hocam önce yaptım oldu diyorlar sonra toplumun tepkisine göre hareket ediyorlar. Sizin dediğinizde çok doğru.

hüsoouuee

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
54
Hocam önce yaptım oldu diyorlar sonra toplumun tepkisine göre hareket ediyorlar. Sizin dediğinizde çok doğru.
yani hocam yaptıkları saçma sapan bişeydi o kadar linç yiyincede erteleyip iptal etmeleri çok normal bence :D

hüsoouuee

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
54
ama iyi oldu bence cayma hakkımız hala var üzülmüştüm olmıcak diye erteleyip iptal edicekler zaten

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269

Online Satış yapan firmalar kalitede zirveyi zorluyormuş gibi böyle teklifler yapmaları saçma geliyor. Aynı üründe 1 den fazla olan iade/değişim talepleri için uygulansa mantıklı olabilir. Ama bu şekilde direkt hepsini kapsatmaları saçmaydı. Umarım yürürlüğe girmez de problem oluşmaz.

hüsoouuee

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
54
Online Satış yapan firmalar kalitede zirveyi zorluyormuş gibi böyle teklifler yapmaları saçma geliyor. Aynı üründe 1 den fazla olan iade/değişim talepleri için uygulansa mantıklı olabilir. Ama bu şekilde direkt hepsini kapsatmaları saçmaydı. Umarım yürürlüğe girmez de problem oluşmaz.
hocam o kadar linçten sonra yürürlülüğe gireceğini sanmıyorum

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Hocam aslında uygulama iyi ama satıcısıda alıcısıda ahkaksız bir toplum oldupumuzdan olsa dert olmasa dert.
Bu konuda da haklısınız. Her müşteri de düzgün olmuyor. Ailesi doktor olan arkadaşım vardı. Beğendikleri ürünün örneğin M-L ve 2 farklı rengini sipariş veriyorlardı. Hangisi daha iyi olursa ve beğenirlerse diğer 3 ürünü iptal ediyorlardı. Kota getirilmesi doğru olabilir ama direkt olarak bu yürürlüğe girmemeli.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri