Telefonumu eski haline nasıl döndürebilirim nolur yardımcı olun

Mustafa

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar,

ihtalatçı garantili sony z3 telefonumu servise yollamıştım androidini 6ya yükseltmişler halbuki 6 henüz z3e gelmedi haline kaçak mı attılar demosunu falan mı kurdularsa bazı yerler ingilizce ve kasmalar var mesaj uygulaması yok sürekli güncelleme yap diyor yapıyorum bitmiyor androidini sürümünü eski haline 5edöndürebilirim miyim yardımcı olur musunuz ?

E

expert

Guest
güncelleme yapınca geri dönüş olmuyor malesef ama bazı yöntemler var fakat her türlü soruna
karşı hazır olmanız gerek size tavsiyem servise tekrar yollamanız

Mehmet Ali Topçu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Mustafa' Alıntı:
Merhabalar,

ihtalatçı garantili sony z3 telefonumu servise yollamıştım androidini 6ya yükseltmişler halbuki 6 henüz z3e gelmedi haline kaçak mı attılar demosunu falan mı kurdularsa bazı yerler ingilizce ve kasmalar var mesaj uygulaması yok sürekli güncelleme yap diyor yapıyorum bitmiyor androidini sürümünü eski haline 5edöndürebilirim miyim yardımcı olur musunuz ?

Gardaş Telefonunu Fabrika Ayarlarına Döndürmeyi Dene (Sorumluluk Bana Ait Değil)

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,003
Mustafa' Alıntı:
Merhabalar,

Beta sürümünü yüklemiş olabilirler, eski haline döndürmek için root atmanız gerekir. Ancak garantiniz devam ediyorsa root atmanızı önermiyoruz. Garanti bozulabilir bu şekilde. Dilerseniz Sony müşteri hizmetlerini arayarak konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

asoner

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Özellikle Sony ve HTC modellerinde Android sistem güncellemelerinden sonra hatalar kasılmalar eksik olmuyor. Benim tavsiyem sistem güncellemesini yaptıktan sonra dosyalarınızı ve rehberinizi yedekleyip fabrika ayarlarına sıfırlamak. Dikkatinizi çekti mi bilmiyorum güncelleme sonrasında cihazı kapatıp açtıktan sonra "Android Yeni Sürüme Güncelleniyor" yazısını görüyorsanız fabrika ayarlarına sıfırlamanızda yarar var. Düzeleceğini umut ediyorum.

E

expert

Guest
güncelleme gelince kur dediktan sonra hepsini yüklemez telefonu sıfırlayıp cache ve wipe data reset yapmanız lazım

İsmail

Administrator
Admin
Tepki
124
Mustafa' Alıntı:
Merhabalar,

ya kendin manuel olarak telefonun stok android sürümü (Android 5.0.2 Lollipop) yükle yada servis ile görüş onlar yapıp versinler

brkbsmci06

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Root atarak android in sürümünü değiştirebiliyoruz diye biliyorum, seneler önce emektar bir Galaxy Ace'ım vardı onu bu konularda kobay olarak kullanıyordum :D İşlem biraz riskli, telefonu kaybetme şansı da var sonunda keza garanti kapsamından kesinlikle çıkmış olacaktır. Bu riskleri göze alıp yapacagım dersen re-boot ve root videolarına youtube dan ulaşabilirsin. Fakat kişisel fikrim tekrar servise gönderilmesi yönünde olacaktır :)

İsmail

Administrator
Admin
Tepki
124
brkbsmci06' Alıntı:
Root atarak android in sürümünü değiştirebiliyoruz diye biliyorum, seneler önce emektar bir Galaxy Ace'ım vardı onu bu konularda kobay olarak kullanıyordum :D İşlem biraz riskli, telefonu kaybetme şansı da var sonunda keza garanti kapsamından kesinlikle çıkmış olacaktır. Bu riskleri göze alıp yapacagım dersen re-boot ve root videolarına youtube dan ulaşabilirsin. Fakat kişisel fikrim tekrar servise gönderilmesi yönünde olacaktır :)

aynen zamanında bence Galaxy ace telefonuma az çektirmedim bazen gün oluyordu her gün farklı rom atıp kullanım deneme yapıyordum :D:D:D

brkbsmci06

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İsmail' Alıntı:
brkbsmci06' Alıntı:

aynen zamanında bence Galaxy ace telefonuma az çektirmedim bazen gün oluyordu her gün farklı rom atıp kullanım deneme yapıyordum :D:D:D

Ara sürüm telefonların genel kaderi işkence çekmek demekki :D:D

E

expert

Guest
Z3 ile ilgili bir şey bulamadim geri dönüş için ama sürüm yükseltince geri dönüşü olmuyor olanlarda sorunlarla boğuşuyor

Ar-Ge

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Eğer bu konularda yeterinde bilgili ve tecrübeli değilsen root işlemine girme, telefonu kaybetme riskin var. Root atarsan garantisi varsa garantiyide kaybedersin. Android sürümünü geri düşürmek için senin yapabileceğin birşey yok, teknik servis yapıyor sadece.
General mobile discovery kullanıyordum önceden, anroid'i yükselttim sonra tekrar düşüremeyince bende telpaya yollamıştım. :)

E

expert

Guest
Ar-Ge' Alıntı:
Eğer bu konularda yeterinde bilgili ve tecrübeli değilsen root işlemine girme, telefonu kaybetme riskin var. Root atarsan garantisi varsa garantiyide kaybedersin. Android sürümünü geri düşürmek için senin yapabileceğin birşey yok, teknik servis yapıyor sadece.
General mobile discovery kullanıyordum önceden, anroid'i yükselttim sonra tekrar düşüremeyince bende telpaya yollamıştım. :)

en iyisi servise geri yollamak

InFlames

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
1
Mustafa' Alıntı:
Merhabalar,

Ayarlardan fabrika ayarlarına döndürden telefonunu eski haline döndürebilirsin

XenabLe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Andoid yükseltmesi fabrika ayarı vs ile geri alınamaz. Garanti süresi bittiyse root atıp istediğin android sürümünü kuracaksın. Eğer garanti süresi içerisindeyse ‎+90 212 473 77 77 bu numarayı ara veya bu bölümden derdini güzelce anlat mutlaka geri dönüş sağlıyorlar. Ki dediğin gibiyse serviste eski haline döndürürler. Daha önce öyle bir sıkıntım olmuştu servise göndermem halinde yardımcı olunacağını söylediler.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri