Önemli Tlauncher Kullananlar Di̇kkat

Terlik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Arkadaş TL launcher içinde casus bir yazılım bulunduruyor ve antivirüs programınız ile taradığınızda hiçbir sorun yokmuş gibi gözüküyor.
Antivirüsün virüs algısını kaldırmak için
Minecraftın bazı dosyalarının kaldırılıp bazı dosyaları da yüklenmiş vaziyette.
Bu kodların arasında bir kod daha var,
Minecraft'ın açılması için java gerekiyor,
Ancak javayı doğru bir şekilde indirebilmek için javanın orjinal sitesinden indirmeniz gerekiyor
Fakat bu kod dizisinde "jre" isimli kodun yani javanın indirme yolu TLauncherin kendi sitesi olarak gözüküyor.
Tüm bu virüs olayları javanın içinde dönüyor ve bu yüzden antivirüsler bilgisayarınızda virüs olup olmadığını kestiremiyor

Son olarak size önerim eğer sisteminizde TLauncher varsa pcnize format atın ve TLegacy kullanın.
Bu durumdan başı yanan herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum

KS

Terlik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
...
Arkadaş TL launcher içinde casus bir yazılım bulunduruyor ve antivirüs programınız ile taradığınızda hiçbir sorun yokmuş gibi gözüküyor.
Antivirüsün virüs algısını kaldırmak için
Minecraftın bazı dosyalarının kaldırılıp bazı dosyaları da yüklenmiş vaziyette.
Bu kodların arasında bir kod daha var,
Minecraft'ın açılması için java gerekiyor,
Ancak javayı doğru bir şekilde indirebilmek için javanın orjinal sitesinden indirmeniz gerekiyor
Fakat bu kod dizisinde "jre" isimli kodun yani javanın indirme yolu TLauncherin kendi sitesi olarak gözüküyor.
Tüm bu virüs olayları javanın içinde dönüyor ve bu yüzden antivirüsler bilgisayarınızda virüs olup olmadığını kestiremiyor

Son olarak size önerim eğer sisteminizde TLauncher varsa pcnize format atın ve TLegacy kullanın.
Bu durumdan başı yanan herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum
...

shwif

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
Yok öyle bişey (ama orjinal kullanmak en iyisi tabi)

KS

Terlik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Yok öyle bişey (ama orjinal kullanmak en iyisi tabi)
Dostum benim başım yandı belki tl launcher kurucularının işine yaramaz ama dışardan verilerimize sızmaya çalışanlar için çok büyük bir kolaylık sağlıyor benim neredeyse bütün hesaplarım çalındı ve bu olaylar dcden hessp yürütmeye çalışanlar sayesinde oldu hiçbir link hiçbir şüpeli eposta yada mesaja bakmadığım halde o kişi casus yazılım sayesinde bilgilerimi yürüttü
Demek oki tedbir bizden takdir Allah'tan

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri