Yardım Toplama Sistem Parçaları Doğru Mu ?

xdragao

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
İşlemci
İ3 12100F
Ekran Kartı
GTX 1050Tİ
Merhaba, ilk defa bir sistem topluyorum. Eksik veya uyumsuz parçalar hakkında tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

INTEL CORE CI3 12100F 3.30GHZ 12MB 1700P BOX FANLI​

8 GB DDR4 3200MHZ TWINMOS TMMDD48GB3200DKBX6 SOĞUTUCULU DT​

500 GB KINGSTON NV2 M.2 2280 PCIE 4.0 NVME SNV2S/500G​

FRISBY FC-8950G 500W 1X120MM RGB FAN USB 3.0 MIDI TOWER GAMING SİYAH KASA​

GIGABYTE H610M-K DDR4 3200MHZ 1XHDMI 1XM.2 USB 3.2 MATX 1700P (13. VE 12.NESİL İŞLEMCİ UYUMLU)​

GTX 1050 Tİ EKRAN KARTI

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,177
Yeni mi alıyorsunuz bu sistemi ? Fiyat ne kadar ?

KS

xdragao

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Toplam bütçeniz tam olarak ne kadar ?
Bütçeme göre bir sistem belirledim 12-13 bin tl bir bütçem var. Ayrıca Knight Online oyununu oynuyorum çok eski bir oyun olduğu için de bu belirlediğim sistem gereksinimlerini sorunsuz karşılıyor. Araştırmalarıma göre AMD sistemlerinde oyundan atma gibi problemler çok sık yaşanıyormuş. Bu yüzden böyle bir sistem belirledim kendime.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Gayet uyumlu parçalar Yalnız frisby kasadaki poweri tavsiye etmem.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,177
Belirlediyseniz siz bilirsiniz. AMD oyundan atma tarzı bir şey ilk defa duyuyorum yanlış bir bilgi olabilir. Bana pahalı geldi bu fiyata daha iyi bir şey toplanabilir diye düşünüyorum.
Mesela sisteme 10.5k demiştin 500tl daha çıkabilirsen böyle bir şey yapabiliyorsun. eğer çıkamazsan işlemci r5 5500 tarzı bir şey alırsın gene 12100f e göre daha performanslı daha iyi bir sistem olur. Güç kaynağı olarak da frisby,gamebooster,gamepower,rampage tarzı markaları tercih etmeyin başınız ağrımasın.

KS

xdragao

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Belirlediyseniz siz bilirsiniz. AMD oyundan atma tarzı bir şey ilk defa duyuyorum yanlış bir bilgi olabilir. Bana pahalı geldi bu fiyata daha iyi bir şey toplanabilir diye düşünüyorum.
Mesela sisteme 10.5k demiştin 500tl daha çıkabilirsen böyle bir şey yapabiliyorsun. eğer çıkamazsan işlemci r5 5500 tarzı bir şey alırsın gene 12100f e göre daha performanslı daha iyi bir sistem olur. Güç kaynağı olarak da frisby,gamebooster,gamepower,rampage tarzı markaları tercih etmeyin başınız ağrımasın.
Öncelikle teşekkür ederim. Bu ürünleri satın aldıktan sonra başka bir ürün alamama gerek yok sanırım. Bilgisayarcı veya YouTube yardımıyla sistemi çalışır hale getirebilirim ?

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,177
Öncelikle teşekkür ederim. Bu ürünleri satın aldıktan sonra başka bir ürün alamama gerek yok sanırım. Bilgisayarcı veya YouTube yardımıyla sistemi çalışır hale getirebilirim ?
Bu sistemde ekran kartı ve işlemci soğutucusu yok. İşlemciyi kutulu halini alırsan soğutucu çıkar ama o fiyata bence 2. el bi kule tipi soğutucu alman çok çok daha iyi olur. Zaten stok soğutucu yaz ayları güzel değerler vermez. Eğer bulamazsanız ben bir ürün önereyim.

KS

xdragao

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Bu sistemde ekran kartı ve işlemci soğutucusu yok. İşlemciyi kutulu halini alırsan soğutucu çıkar ama o fiyata bence 2. el bi kule tipi soğutucu alman çok çok daha iyi olur. Zaten stok soğutucu yaz ayları güzel değerler vermez. Eğer bulamazsanız ben bir ürün önereyim.
Çok iyi olur, çok sevinirim. Ekran kartını dediğim gibi ikinci el alacağım.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,177
Kasa+güç kaynağı olarak daha mantıklı bir seçim buldum
Bu güç kaynağı ile birlikte önü mesh 4 fanlı rastgele bir kasa alıp daha ucuza getirtebilirsin. Kasa olarak 2. el gene bakılabilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri