TPM 2.0 açılmıyor !

burqkofficial

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ne yaparsam yapayım TPM 2.0'ı aktif edemedim. Yardımcı olur musunuz? İşletim sistemi Windows 11 Pro
Anakart Modelim: Asus Prime B365M-K

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 149
  • image.jpg
    image.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 150
  • image.jpg
    image.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 147

xlinus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
Aynı sorun ile bu gün bende karşılaştım. Secure Boot aktif etmeniz gerek hocam.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Secore Boot zaten aktif görünüyor ve TPM 2.0 da aktif ben sorunu anlamadım.

Birde aşağıdaki yöntemi deneyin belki işe yarar.

Başlata yada Windows Tuşu + R tuşuyla açılan pencereye gpedit.msc yazın ve ENTER 'a basın. Açılan pencerede şu yolu takip edin, Bilgisayar Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Windows Bileşenleri > BitLocker Drive Encryption > İşletim Sistemi Sürücüleri kısmına tıkladığınızda içerik menüsünden Başlangıçta ek kimlik doğrulaması iste seçeneğine sağ tıklayıp Düzenle seçeneğine basın ve ayarı Ektin yapıp Uygula/Tamam seçeneklerini uygulayın. Sistemi yeniden başlatıp deneyin.

KS

burqkofficial

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Secore Boot zaten aktif görünüyor ve TPM 2.0 da aktif ben sorunu anlamadım.

Birde aşağıdaki yöntemi deneyin belki işe yarar.

Başlata yada Windows Tuşu + R tuşuyla açılan pencereye gpedit.msc yazın ve ENTER 'a basın. Açılan pencerede şu yolu takip edin, Bilgisayar Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Windows Bileşenleri > BitLocker Drive Encryption > İşletim Sistemi Sürücüleri kısmına tıkladığınızda içerik menüsünden Başlangıçta ek kimlik doğrulaması iste seçeneğine sağ tıklayıp Düzenle seçeneğine basın ve ayarı Ektin yapıp Uygula/Tamam seçeneklerini uygulayın. Sistemi yeniden başlatıp deneyin.
Hocam valoranta girerken hala aynı sorunu vermekte.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Bu oyunun Windows 11 ile ciddi sıkıntısı var ben biraz daha bakarım çözüm için ama önerebileceğim neredeyse her şeyi önerdim. Bir şey bulursam paylaşırım.

Son önerim eğer BIOS güncel değilse bir güncellemeyi deneyin. Bunun haricinde aklıma gelen bir şey yok.

Son düzenleme:

xlinus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56

bunun çözmesi gerekiyor asus için olan versiyonu buldum.

KS

burqkofficial

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bu oyunun Windows 11 ile ciddi sıkıntısı var ben biraz daha bakarım çözüm için ama önerebileceğim neredeyse her şeyi önerdim. Bir şey bulursam paylaşırım.

Son önerim eğer BIOS güncel değilse bir güncellemeyi deneyin. Bunun haricinde aklıma gelen bir şey yok.
BIOS um güncel son sürüm. Hocam aslında platform key state menüsünü açabilirsem sorun çözülecek gibi ama bios u sıfırlamama rağmen açılmadı.

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Sizin kartınızı bimiyorum fakat bazı anakartlarda secure boot ve tpm ayarlarını değiştirmek için BIOS menüsüne şifre koymak gerekebiliyor onu deneyebilirsiniz.

Ayrıca, arama kısmına "Hizmetler" yazıp açılan menüden "vgc" isimli hizmetin başlangıç türünü otomatiğe çevirmeyi denediniz mi ?

KS

burqkofficial

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sizin kartınızı bimiyorum fakat bazı anakartlarda secure boot ve tpm ayarlarını değiştirmek için BIOS menüsüne şifre koymak gerekebiliyor onu deneyebilirsiniz.

Ayrıca, arama kısmına "Hizmetler" yazıp açılan menüden "vgc" isimli hizmetin başlangıç türünü otomatiğe çevirmeyi denediniz mi ?
Hocam olmadı. Win 10 a döneceğim.

mehsen29

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Aynı sorun bendede oldu bıos versiyonu düşürdüm sorun çözüldü o zaman secure boot aaktif oluyor ilginç bir sorun

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri