Tüm Crytek oyunları, yerli yapım sayılır mı ?

Crytek oyunları Türk yapımı sayılır mı

• Evet

Kullanılan: 2 66.7%
  • Hayır

Kullanılan: 1 33.3%
  • Yorumda belirtiyorum

Kullanılan: 0 0.0%
  • Kararsızım

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    3

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
833

Crytek​

Crytek, 1999'da üç Türk kardeş tarafından Almanya'nın Coburg şehrinde kurulan bir video oyun şirketidir.​

Sorumun sebebi ise "Crytek" ve "Yerli / Türk yapımı oyun" kelimeleri bir araya geldiğinde insanlar sadece Far Cry 1 ve Crysis serilerinden bahsetmekte ve medya tarafında da aynı kelimeler bir arada geçtiği zaman firmanın diğer oyunları genellikle hep es geçilmektedir. Bunun nedenini merak ediyorum? Diğer oyunların geliştiricileri şirket altındaki farklı kişiler mi? Türk değiller mi ? ya da sadece bilinmedikleri için mi ?

Oysaki şuan hali hazırda günlük on binlerce oyuncuyu ağırlayan çevrimiçi PVP özelliği taşıyan Hunt: Showdown oyunu mevcut ve Steam Spy verilerine göre bu oyun 2 Milyon üstü satış gerçekleştirmiş. Firmanın bir diğer sevilen oyunu ise Ryse: Son of Rome ve bu oyunda yine Steam Spy verilerine göre 1 Milyon üstünde satışı gerçekleşmiş. Belki bir Far Cry veya Crysis kadar büyük çaplı anılmamış olsalar bile en azından Hunt: Showdown bana göre bunlara yakın sayılabilecek bir seviyede ama yine de firmanın diğer oyunları nedense yerli yapım adında pek anılmıyor bunu gerçekten merak ediyorum.

Crytek hakkında daha fazla bilgi:

Crytek Oyunları​

OyunYılStüdyo
Far Cry2004Crytek
Crysis2007Crytek Frankfurt
Crysis Warhead2008Crytek Budapest
Crysis 22011Crytek Frankfurt/Crytek UK
Fibble: Flick 'n' Roll2012Crytek Budapest
Crysis 32013Crytek Frankfurt/Crytek UK
Warface2013Crytek Kiev
Ryse: Son of Rome2013Crytek Frankfurt
The Collectables2014Crytek
The Climb2016Crytek
Robinson: The Journey2016Crytek
Hunt: Showdown2019Crytek
Crysis Remastered2020Crytek/Saber Interactive
The Climb 22020Crytek
Crysis 2 Remastered2021Crytek
Crysis 3 Remastered2021Crytek

Listede yer alan Warface oyunu geçtiğimiz yıllarda "My Games" firmasına satıldı ve firma oyunu aldıktan bir kaç ay sonra Türkiye sunucularını kapattı ardından da bildiğim kadarıyla oyunda mevcut olan Türkçe dil desteğini kaldırmışlardı.
Oyunun şuan ki durumu hakkında bilgim yok. Bilgisi olan varsa yorumda belirtirse öğrenmek isterim.

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri