Yardım Türk Telekom Dan Türknete Geçmek

Retrow

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18
Hayırlı geceler dostlarım , şuan türk Telekom kullanmaktayım lakin hızdan pek memnun olamıyorum. Türknete geçeceğim lakin pek bir bilgim yok açıkçası bu konularda , geçiş yaparken neler yapmam gerekiyor hiç bilmiyorum. Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
683
Hocam alt yapı için başvur seni ararlar zaten. Eger kötü bir yerde oturmuyorsan köy kasaba gibi türknet daha avantajlısın. Ayrıca ilk başta arkadaş koduyla 1 ay da bedava kullanıyorsun. Eger kodun yoksa kod verebilirm. İstersen türknetli bir arkadasından da alabilrsin.

KS

Retrow

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18
Hocam alt yapı için başvur seni ararlar zaten. Eger kötü bir yerde oturmuyorsan köy kasaba gibi türknet daha avantajlısın. Ayrıca ilk başta arkadaş koduyla 1 ay da bedava kullanıyorsun. Eger kodun yoksa kod verebilirm. İstersen türknetli bir arkadasından da alabilrsin.
İstanbul da oturuyorum , cayma ücretini galiba biz ödemiyoruz. Birde başvurursam kaç günde internet gelir ve internet gelene kadar internet siz kalır mıyım?

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
683
İstanbul da oturuyorum , cayma ücretini galiba biz ödemiyoruz. Birde başvurursam kaç günde internet gelir ve internet gelene kadar internet siz kalır mıyım?
Bulundugun yere göre değişir hocam o hizmet yerel sonuçta. Cayma bedelinin bir kısmını öderler ama hepsini zannetmiyorum müsteri hizmetlerinden bilgi alabilirsin. Ben ücra bir yerde oturmama rağmen 2 günde gelmişti.

KS

Retrow

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18
Bulundugun yere göre değişir hocam o hizmet yerel sonuçta. Cayma bedelinin bir kısmını öderler ama hepsini zannetmiyorum müsteri hizmetlerinden bilgi alabilirsin. Ben ücra bir yerde oturmama rağmen 2 günde gelmişti.
Modemi ben mi alıyorum yoksa firma mı veriyor bilginiz varmı?

KS

Retrow

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230403-044606.jpg
    Screenshot_20230403-044606.jpg
    328.2 KB · Görüntüleme: 23

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,301
KS

Retrow

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230403-081407_1.jpg
    Screenshot_20230403-081407_1.jpg
    101.2 KB · Görüntüleme: 21
KS

Retrow

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18
İnternetin gelmesi için başvuru yapmam gerekiyor mu yoksa paketi alınca direk kurulum yapılıyormu?

KS

Retrow

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18
Başvuru yapmanız gerek. 2-7 gün arası süren bir süreçte yeni sağlayıcınıza geçersiniz
Teşekkürler , birde binaya siyah bir kablo çekildi 4-5 ay oldu biraz araştırdım fiber kablosuymuş galiba , sizinde bir bilginiz varsa bakarsanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• IMG_20230403_081813_023.jpg
    IMG_20230403_081813_023.jpg
    3.4 MB · Görüntüleme: 20

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,985
Teşekkürler , birde binaya siyah bir kablo çekildi 4-5 ay oldu biraz araştırdım fiber kablosuymuş galiba , sizinde bir bilginiz varsa bakarsanız sevinirim.
Kablodan ne olduğunu anlayamam fakat çeken firma hangisiyse( kablonet, türknet, süperonline,ttnet) iletişime geçebilirsin

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
Bu firmayı ilk defa duyuyorum , herhangi bir sorun yaşamam değil mi?
gıbırnet iyidir ama durumun iyiyse türknet geç ping ve peering değerleri oldukça iyi sağlıyor firma üstelik desteği daha iyi gıbırnet bir kaç şikayet okumuştum
Modemi ben mi alıyorum yoksa firma mı veriyor bilginiz varmı?
modemi de kimi firma veriyor kimisi vermiyor türknette modem verdiler bana yaklaşık 4-5 yıldır türknetteyim ben çok memnunum gıbırnette yakında zam'a gidebilir iyi dayandılar şimdiye kadar birde comnet var bakmak istersen

KS

Retrow

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18
gıbırnet iyidir ama durumun iyiyse türknet geç ping ve peering değerleri oldukça iyi sağlıyor firma üstelik desteği daha iyi gıbırnet bir kaç şikayet okumuştum

modemi de kimi firma veriyor kimisi vermiyor türknette modem verdiler bana yaklaşık 4-5 yıldır türknetteyim ben çok memnunum gıbırnette yakında zam'a gidebilir iyi dayandılar şimdiye kadar birde comnet var bakmak istersen
Gibirnet uygunmuş gerçekten , ikisinide değerlendireceğim hangisi daha uygun gelirse onu alacağım artık.

KS

Retrow

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18
Gibirnet alabilirsin binaya da ya TTNet fiber yada turknet fiber gelmiş ikisini de arayıp teyit edebilirsiniz hangisi diye
Türknet almayı düşünüyorum ama benim altyapım 88mps karşılıyor. Fiber olarak kullanabilirmiyim? Bu konularda çok bilgisizim o yüzden emin olamıyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri