Türkiyede Nasıl Daha Ucuz? Bu Nasıl Mümkün

elymuinium

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
31
Bazı işlemciler anakartları vs. yurtdışı fiyatından daha ucuz bu nasıl mümkün olabiliyor ?

örn; AMD 7900x Türkiye
bu da almanyada ki fiyatı : AMD 7900X Almanya

türkiyede şuanda indirimle 9,349 TL ye alabildiğiniz işlemci almanyadan alırsak 13,735 TL ye denk geliyor
bu nasıl mümkün? burada vergileri kıstılarda haberimiz mi yok?

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
çünkü işlemciler bize almanyadan gelmiyor boşuna dünyanın bim marketi değiliz :)

KS

elymuinium

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
31
valla hocam sistemi almanyadan toplamayı düşünüyordum burda toplayacağım gibi şuan ekran kartı vs. hariç nerdeyse diğerleri ya aynı fiyatta ya da biraz daha ucuz

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
Bazı işlemciler anakartları vs. yurtdışı fiyatından daha ucuz bu nasıl mümkün olabiliyor ?

örn; AMD 7900x Türkiye

türkiyede şuanda indirimle 9,349 TL ye alabildiğiniz işlemci almanyadan alırsak 13,735 TL ye denk geliyor
elektronik ürünler için ülkemizde dövizi tam yansıtmıyor bazı markalar. dovizi tam yansıtınca fiyatları cok ucuyor ve vergi vs binince istediği satısa ulasamıyor doğal olarak. mesela aldıüım mouse 1k tl di ama avrupa ülkeleridne 100euro ydu 20tl ile carpınca 2k tl olması gerekıyor. corsair kulaklıklarda öyleydi. aslıdna daha ucuza getiriyorlar bide biizm burda ki satıcılar üstüne extra fiyat ekliyor

sevincnurettin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
42

örn; AMD 7900x Türkiye

Hocam şöyle sitelere göre fiyatları gösteren bir site buldum. Akakçe misali çalışıyor. Ama bence olaya bizim parayla bakmak yerine alım gücüne göre bakarsak onlara daha uygun bize pahalı geliyor :D

KS

elymuinium

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
31
Hocam şöyle sitelere göre fiyatları gösteren bir site buldum. Akakçe misali çalışıyor. Ama bence olaya bizim parayla bakmak yerine alım gücüne göre bakarsak onlara daha uygun bize pahalı geliyor :D

bu siteyi bilmiyordum teşekkürler. tabiki alım gücü konusuna girmedim hocam ama şuan ben tl kazanan biri olarak örn. ekran kartını almanyadan almak burdan almaya göre ucuz. üniler online olduğu için bir iki haftaya almanyaya çalışmaya gideceğim o yüzden kendime şimdi burdan mı almak mantıklı yoksa ordan mı almanın mukayesesini ediyordum

sevincnurettin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
42
bu siteyi bilmiyordum teşekkürler. tabiki alım gücü konusuna girmedim hocam ama şuan ben tl kazanan biri olarak örn. ekran kartını almanyadan almak burdan almaya göre ucuz. üniler online olduğu için bir iki haftaya almanyaya çalışmaya gideceğim o yüzden kendime şimdi burdan mı almak mantıklı yoksa ordan mı almanın mukayesesini ediyordum
Anladım hocam dediğine göre fiyat yakınsa Türkiye garantili olması için buradan alman daha karlı olacaktır.

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
hocam ekran kartlarında ortalama 2k fark var. almanya ile burası arasında. almanya daha ucuz oradan alınca 11.500tl ise burada 13-13,5 civarı

Agnostique

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
101
Sanırım Almanyanın en pahalı sitesini bulmuşsunuz, amazon almanyada 445 euro vat düştüğümüz de 374 euro
Link

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,636

örn; AMD 7900x Türkiye

kura göre yapsalardı türkiyede suanda bilgisayar olayı Hayal olurdu

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
elektronik ürünler için ülkemizde dövizi tam yansıtmıyor bazı markalar. dovizi tam yansıtınca fiyatları cok ucuyor ve vergi vs binince istediği satısa ulasamıyor doğal olarak. mesela aldıüım mouse 1k tl di ama avrupa ülkeleridne 100euro ydu 20tl ile carpınca 2k tl olması gerekıyor. corsair kulaklıklarda öyleydi. aslıdna daha ucuza getiriyorlar bide biizm burda ki satıcılar üstüne extra fiyat ekliyor
satıcıların ekstra eklemesine bişi demiyorum ama abartanlarda var

KS

elymuinium

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
31

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri