Türkiye'nin İlk Siber Güvenlik Filmi ! TEHDİT: SİBER ÇÖKÜŞ

Filmin geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz ?

• Gayet başarılı bir girişim, vizyona girdiğinde gidilir.

Kullanılan: 1 100.0%
  • Yetersiz bir girişim olmuş, gişelerde bir başarıya ulaşacağını sanmıyorum.

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    1

r3dX

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar, sizlerin zamanını fazla almadan filmin konusuna ve bir kaç özelliklerine değineceğim fakat şunun altını çizerek söylüyorum ki film TÜRK yapımıdır ve kesinlikle destek olunmalı.

17862421_772458429585753_7381048879619211858_n.png

Çıkış Tarihi: Çıkış tarihi hakkında verilen bilgiler şunlar ile kısıtlıdır: Filmin sponsor bulamaması ve maddiyatın tamamen cepten karşılanması filmin vizyon tarihini git gide ileri alıyor bu yüzden Çıkış Tarihi adı altında net bir cevap veremiyoruz.

Tür: Aksiyon, Macera, Siber Güvenlik.

Konu: [font=Helvetica, Arial, sans-serif][font=Helvetica, Arial, sans-serif]Yıllarını siber suça vermiş bir Hacker, devlet tarafından aranmaktadır. Siber Güvenlik Teşkilatı'nın aradığı bu Hacker uluslararası şirketlere zarar vermekte, bir çok şirket ağına sızıp, şirket içi özel bilgileri hackleyerek başka ülkelerdeki kişi ve kurumlara satmaktadır.[/font][/font]

[font=Helvetica, Arial, sans-serif][font=Helvetica, Arial, sans-serif]2 yıldır peşinde oldukları bu Hacker için başlatılan operasyon, başbakanlığa bağlı özel birim Siber Güvenlik Teşkilatı tarafından yürütülmekte ve birimin başında olan başkan Mithat tarafından yakından takip edilmektedir. Amaçları bu Hacker'ı yakalamak, aynı zamanda devlet için etkin bir rolde kullanmaktır. Kod adı Kurtbey olan bu Hacker, iki yılın sonunda bir iş için topladığı hacker grubu yeni bir saldırı girişiminde bulunurlar. Grubun açık vermesi ile Siber Güvenlik birimini harekete geçirirler. Birim hızlı bir şekilde yerlerini tespit etmeye çalışır. Grup verdikleri açıktan dolayı daha fazla gizliliğini koruyamaz ve açığa çıkarak yakalanırlar, ancak grubun lideri olan Kurtbey için her şey yeni başlamaktadır.[/font][/font]

Oyuncular: Filmin yapım sürecinde olması durumundan oyuncular hakkında net bir bilgi yok fakat 14 Kasım 2016 16:00 da açılan bir yayında verilen bilgiye göre tanıdık isimler kadroda bulunuyor.

Filmin Yönetmeni: Hakan KADIOĞLU

Filmin Yazarı: Hakan KADIOĞLU, Hasan Yasin TÜRKYILMAZ

Senarist: Hakan KADIOĞLU

Yapımcı: Mascot Films

13718682_616760205155577_5431339789033050194_n.png

Film Hakkındaki Kişisel Düşüncelerim:  nı takip ettiğim için yayınladıkları kadar bilgiye sahibim fakat şunu biliyorum ki filmin kadrosu ve yapımcıları filmin konusu hakkında bilgili ve yaptıkları işlerde gayet başarılılar. Böyle bir filmin sponsor bulamama sebepleri de -aynı zamanda yapımcı ve yazarın da şikayet ettiği gibi- saçma sapan aşk filmlerinin daha çok rağbet görmesi fakat bu filmlerin insanlara bir getirisi olmaması aksine insanın zaman kaybı olması hem yazar hem yönetmenin ortak görüşüdür. (Aslına bakarsanız bende bu görüşe destek veriyorum). Gelelim filmin neden desteklenmesi gerektiğine: Öncelikle sevgili PCH Forum üyeleri bildiğiniz üzere ülkedeki TÜRK YAPIMI kelimesinin ne kadar azaldığına dikkat çekmek istiyorum, bu film ülkemizde yapılacak olan diğer filmlerin önünü açacak ölçüde olduğunu düşünüyorum ve sonuna kadar destekliyorum. Sizlerinde destekleyeceğini biliyorum ve iyi forumlar diliyorum. (Ayrıca tekrar tekrar belirtiyorum, bu film bağımsız bir filmdir yani herhangi bir sponsoru yok ve giderler tamamen cepten karşılanıyor bu yüzden vizyon tarihi gecikiyor.)

Ayrıca filmin bugün yayınlanmış olan teaserini de şöyle bırakayım:
(Aşağıdaki resime tıklayarak yada tıklayarak videoya ulaşabilirsiniz.)

[video=youtube]

[video=facebook]
(Videoyu başlatmak için yukarıdaki resme tıklayınız.)​
Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkürler.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri