TurkNet ADSL'den VDSL'e Geçiş

Distingue

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
[font=Roboto, sans-serif]Merhabalar, birkaç aydır TurkNet kullanıyorum. Bugüne kadar ADSL hizmeti alıyordum, bugün itibariyle artık VDSL hizmeti alabileceğim söylendi. Tüm işlemlerimin yapıldığı ve artık VDSL olarak modemi kullanabileceğim söylendi. Fakat modem arayüzünden görseldeki ayarları yapmama rağmen internet bağlantısı sağlayamıyorum.[/font]

g90Dp2.png

[font=Roboto, sans-serif]Sorunun hızlı kurulum kısmında otomatik olarak VDSL'i algılamaması olduğunu düşünüyorum çünkü sadece ADSL ve ADSL TV çıkıyor. Çözüm önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.[/font]

a1QaR5.png

ozgunpekdemir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba, Bende türknet kullanıyorum bazen gönderdikleri sinyallerde problem çıkabiliyor. Öncelikle modemi direk modemin arkasındaki bölümden resetleyerek temiz kurulum öneriyorum. Daha sonra ayarları yapıp tekrar deneyin. Problem devam ederse muhtemelen gelen dsl sinyalinizde problem vardır. Çağrı merkezini arayarak kontrolleri yapıldıktan sonra eğer orada da bir sorun yoksa bina içine gelen kabloyu bilibili aleti ile kontrol ederseniz sorunu bulabilirsiniz. Aleti herhangi bir bilgisayarcıdan bulamayabilirsiniz ama bu tarz dükkanlardan tanıdığınız varsa tek kullanımlık alabilirsiniz. Eğer sorun hala geçmezse ve gönderilen sinyal ve kablolarda sorun yoksa modeminizin yazılımını yükseltmeyi yada yenilemeyi deneyin. Hala olmuyorsa yeni modeme doğru gidiyorsunuz muhtemelen.. Umarım buraya kadar gelmeden sorunu çözersiniz...

KS

Distingue

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Modeme VDSL sinyali hiç gelmiyor, ADSL olarak kullanıyorum şuan mecburen. Fakat sorun TurkNet ile Turk Telekom arasında sanırım. Turk Telekom VDSL için yeni kabloyu çekmedi.

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Ben şuan vdsl kullanicisiyim turk telekomluyum biz Türk Telekom u arayarak hat cektirmistik Türk Telekom musteri hizmetleri ni arayip konu hakkında konuşabilirsiniz

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri